• yetmez ama evet.

yeni tip corona virüs (covid-19) salgınının türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması ve yerli sanayinin artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla sanayi sektörü kuruluşları ve firmalardan gelen talepler de dikkate alınarak bazı ithal ürünlerde ek gümrük vergisi uygulanmasına karar verildi.

buna göre, tekstil, döküm ve kaynak makineleri, takım tezgahları, presler, tarım ve hasat makineleri, pompalar, gemi vinçleri, römorklar, kord bezi, sitrik asit, camlar, ateş tuğlaları, emniyet kemerleri, yapışkanlar, termostat, tartı alet ve cihazları, peruklar, kar küreyiciler, fırınlar, davlumbazlar, demir çelikten eşya, kablolar, kıymetli süs eşyası ile bazı muhtelif ürünleri kapsayan 400'ün üzerinde ürün için 30 eylül'e kadar geçici olarak ürün bazında değişen oranlarda yüzde 20'ye kadar, bu tarihten sonra ise 10 puana kadar daha düşük oranlarda ilave gümrük vergisi uygulanacak.

kaynak
  • 400'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi gelmesidir.

“ithalatta 400'ün üzerinde eşya için eylül sonuna kadar değişen oranlarda yüzde 20'ye kadar ilave gümrük vergisi uygulanacak.

buna göre, tekstil, döküm ve kaynak makineleri, takım tezgahları, presler, tarım ve hasat makineleri, pompalar, gemi vinçleri, römorklar, kord bezi, sitrik asit, camlar, ateş tuğlaları, emniyet kemerleri, yapışkanlar, termostat, tartı alet ve cihazları, peruklar, kar küreyiciler, fırınlar, davlumbazlar, demir çelikten eşya, kablolar, kıymetli süs eşyası ile bazı muhtelif ürünleri kapsayan 400'ün üzerinde ürün için 30 eylül'e kadar geçici olarak ürün bazında değişen oranlarda yüzde 20'ye kadar, bu tarihten sonra ise 10 puana kadar daha düşük oranlarda ilave gümrük vergisi uygulanacak.”

şahsımın kararı

çok şükür bugün de dış mihrakların oyunu bozuldu. ezan dinmedi. vatan bölünmedi.
  • hangi ürünler olduğu henüz belli değil. bunları biz uretseydik ithalata da vergiye de gerek kalmazdı. tamamem avrupa'nin pazarı konumuna geldik.

düzleme : haberi ilk okuduğumda son dakika olarak verilmişti, hangi ürünler olduğu belirtilmemisti.

düzeltme 2: bir yazar;"avrupa'ya gümrük vergisi uygulamıyoruz " demis. sanayi urunlerine gumruk vergisi uygulanmiyor. diger ürünler, vergiye tabidir.ben,genel olan durumu kasdetmiştim.
  • (bkz: beratroll) ler birazdan damlar.
  • yerli urune yonelmek icin mi ,ithal urun satisini durdurmak icin mi ? iyi bir sey mi ben anlamadim.
  • böyle tek tek zor oluyor, tüm ürünlere getirelim konu kapansın. pek bir şey kalmadı zaten
  • dislike vergileri
  • yetmez ama evet.
  • pandemi sürecinde devlet vatandaşına yardım etti.

para ağaçtan toplanmıyor beyler. bunu bildiği halde eleştiren vatan hainidir fetöcüdür. türkiye cumhuriyeti devletinde petrol varda biz mi içtik? tek gelirimiz vergi.

son olarak; bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu millete diz çöktüremeyeceksiniz.
230 entry daha
hesabın var mı? giriş yap