4954 entry daha
  • çok güzeldi, 4. kümeden gelip kupayı finaline gelen calais'in hikayesi gibi güzeldi, rocky balboa'nın hikayesi gibi güzeldi, sapanla golyat'ı deviren davud'un hikayesi gibi güzeldi.

100 - 150 tutkulu gençten cesaret alarak, iktidara otoritesinin sarsılmaz olmadığını gösterdik. ama aynı zamanda kendimize de, aslında işe yaramaz, vurdumduymaz insanlar olmadığımızı kanıtladık. en azından ben kanıtladım. derdim sadece kendim değilmiş, gerektiğinde başkaları için sokağa çıkabiliyormuşum, gerektiğinde korkmadan öne çıkabiliyormuşum. bunu bilmek, bunu bilerek hayatıma devam edecek olmak her şeyden güzel.

insanların mutluluğunun temel sebeplerinden biri de bu, iktidara sesini duyurmanın yanında işe yaramış, kötü giden bir şeyleri değiştirmiş olmanın verdiği haz. düşünsenize yıllarca apolitik olmakla suçlanmış, ciddiye alınmamış, teknolojiye olan ilgisi zafiyet gibi görülmüş bir kuşak, asık suratlı sendikaların, sol örgütlerin yapamadığını, sadece zekasını ve vicdanını kullanarak bir haftada yaptı, yetmedi kendine burun kıvıranları da peşine taktı.

sevdiğim inanlarlaydım, evimi paylaştığım, halı saha maçı yaptığım, cadde bostan sahiline içtiğim, beraber dans ettiğim, kalbimi paylaştığım insanlarlaydım. vakit geçirdiğim, sevdiğim, dostluğundan haz aldığım hemen herkes oradaydı. rüya gibiydi, biz çok büyük bir şey yaptık, tarihe tanıklık ettik.

bu günlere dair tüm hatıraları saklayacağım ve çok mutluyum çocuklarıma anlatacağım çok güzel bir hikayem oldu.

özetle ben şunu yaşadım: http://www.youtube.com/…qsuqdjiuhi&feature=youtu.be
7641 entry daha
hesabın var mı? giriş yap