• "bi şekilde evlenmeye karar versen, evlilik süreci, evlendikten sonraki cicim ayları filan derken en erken 31'inde anne olabilirsin.. çocuğun 20 yaşındayken sen 51 yaşında olacaksın yahu, iyi mi kötü mü, ne ki bu.." gibi şeyler düşündürür insana 1.8 saniye kadar. neyse ki bu düşünceler akılda pek uzun süre yer etmiyor, 1.8 saniyenin sonunda yine raadız.
  • tam 1 dk. sonra bitireceğim (dolduracağım) yaşım-türkçe bazen ne çelişkili-.
    şöyle bir bakıyorum, yazılan 19 entry nin çoğunda evlilik bahsi edilmiş.
    hayatının ciddi bir kısmını yalnız geçirmiş biri olarak, 28'e 3 ay kala karşıma gerçek sevgilinin çıkması nedendir?
    bu yaşa yaklaşınca kişinin evlilik potansiyeli de artıyor, doğru sanırım.
    bana daha ilginç gelen, ben daha bu evlilik muhabbetlerini yeni yaptığım için birilerinin erken daha vs. demesini içten içe beklemem, ama kimse demiyor.
    28 yaşında evlilikten bahsedince artık kimse şaşırmıyor. isterdim ki birileri erken desin ama yok.
    bu işte oku oku çalış çalış, 28 yaşına gel ve evlen. hatta bu defa bazıları için: evlen evlen evlen evlen...ben değil ama.
  • 24 saat sonra son gününe girmiş olacağım ve biten yaş söylenir prosedürüne uyup önümüzdeki bir yıl boyunca telaffuz edeceğim yaş. burdan daha öteye gitmesek olmaz mı? dursam mesela bu yaşta...inecek var diye bağırsam mesela.
  • intihar icin en ideal yas diye soylenir. hem 27 gibi populer degil. alternatif bir akimin oncusu olabilecek guzel bir hayata veda yasi olabilir.
  • cedric'in her gece uyumadan önce söylediği "sekiz yaşındaysan ve aşıksan hayat çok güzel" lafını "(on)sekiz yaşındaysan ve aşıksan hayat çok zor" cümlesinden tam on yıl sonra "(yirmi)sekiz yaşındaysan ve aşıksan yürrü bee" şeklinde söylenebileceği yaş. ha yirmisekiz yaşındaysan ve aşıksan hayat çok güzel o ayrı.
  • öncelikle (bkz: 28 yaşında olmak)

28 yaş hanımlar için (aslında beyler de gayet faydalanabilir bu durumdan) yaş küçültmeye başlamanın en ideal zamanı. erken değil mi diye düşünmeyin. 27-28 yaşından itibaren yaşınızı 23-25 skalasında bir yerlere çekerseniz, hem henüz kaz ayağı vb oluşmadığı için dikkat çekmez, hem de 40lara yaklaştıkça rahat edersiniz.

zaten 28-30 yaşlarındayken kimse yaşını göstermiyor. mesela ben son bir kaç aydır "29'a girdim işte eheuehu" dedikçe herkesler "aaa yok canım hiç göstermiyorsun" falan diyor. e o zaman fazla uzatmanın manası yok, 25 iyidir.

ayrıca (bkz: kadınların 28'inden sonra 2 yılda 1 yıl yaşlanması)
  • seneye geçirmeyi planladığım yaş.
  • sakat yaş. belirli bir olgunluğa ulaşıldığı kesin. lakin bizim gibi her bi siki 10 yıl geriden takibeden ülkelerde tehlikeli olabilen yaşlar bu yaşlar. yani adamı hem üniversite okumaya gazla, üniversiteye sok, sonra askere gönder, gelsin bir de iş güç vs derken bi bakmışsın aha da bu yaşlarda. peki elde ne var ? bi bok yok. anca iyi bir üniversiteden alınmış bi üniversite diploması, yapabildiyse bir kaç iş deneyimi ve kariyer odaklı sikimsonik tecrübeler. eee sonuç ? kariyer.net de a4 kağıt üzerine şirket kurmuş dingillerin karşısında kendini ispatlama çabaları. çok güzel bi işe de girersiniz hatta çok daha önce de hayata atılırsınız ama sorun bu yaşa geldiğinizde hayattan hiç ısırık alamadığınızı farketmenizdir. şahsım üniversiteyi 8 sene okuduğu için o ısırık lokmaya dönüştü ama genel itibariyle çoğunluk yarış atı bu memlekette. deh deh, çüş çüş !

sözün özü, 28 yaş farkındalıktır. hayata dair gelir gider hesabının yapılmaya başlandığı zamanlardır.
  • kendileri şu anda içinde bulunduğum 30 yaş bunalımının müsebbibi olmakla meşgul. bu yüzden kendimi hep 90'ların sonundaki reha muhtar'ın show haberde sürekli olarak 2000'e 2 kala 2000'e 3 kala diye başladığı haberlerdeki haber kaynağı gibi hissediyorum. artık bu durumda iyiden iyiye canımı sıkmaya başladı. bitse de gitsek kıvamına kadar getirdi, yani...
  • (bunu okurken şunu dinlerseniz daha uygun olacaktır)

bugüne kadar yaşadıklarımı özetliyorum;

iflas
    haciz
    ev taşımak
    ev taşınırken eşyaların heder olması, neredeyse kullanılamayacak hale gelmesi
    yeni bir şehir ya da mahalle
    yeni bir ev
    yeni okul
    yeni arkadaşlar
    uyum sağlamak/sağlamaya çalışmak/sağlayamamak
    psikolojinin altüst olması
    hem ekonomik, hem psikolojik olarak yavaştan bi toparlanır gibi olmak
    iflas
    haciz

(bu üst satırlarda yazdıklarımı çocukluğumdan beri abartısız on-on iki kere yaşadık ailecek, tekrar tekrar yazıp gözünüzü yormayayım. bunlardan sonraki son evreye geliyorum, yani son dört-beş sene;)

anne babanın boşanması
    babaya akciğer kanseri teşhisi konması
    iki buçuk sene boyunca babaya tek başına bakmak
    okulu uzatmak
    aşık olmak
    babanın ölümü
    babanın ölümünden iki hafta sonra okulu bitirmek (mnskiym adama bi mezun olduğumu gösteremedim)
    ailenin darmadağın olması
    beş kardeşin beşinin ayrı şehirlerde yaşaması, annenin nerede yaşadığının bilinmemesi
    çok sevmek ve evlenmek istemek
    gidip babasından kız istemek
    babasından istenen kızın, istemeden on iki gün sonra beni aldattığını öğrenmek
    ayrılık
    yalnızlık
    depresyon
    işten istifa etmek
    45 günde 15 kilo vermek
    hem ekonomik, hem psikolojik olarak yavaştan bi toparlanır gibi olmak ve yalnızlık

(şu an son aşamadayım. bakalım, bekliyorum)

tanım: güzel bir yaştır.
hesabın var mı? giriş yap