• 29 kasım 2016 tarihinde medellin kentinde gerçekleştiği bildirilen uçak kazasıdır. söz konusu uçağın bir futbol takımını da taşıdığı ve 72 yolcu 9 mürettebat ile uçakta toplamda 81 kişinin bulunduğu belirtilmekte.

haberin kaynağı burada

edit : konu ile ilgili olarak ciddi bilgi kirliliği mevcut. umarız ölen veya yaralanan olmamıştır.

edit2: yabancı kaynaklar 72 yolcu ve 9 mürettebat toplamda 81 kişi olduğundan bahsetmekte ve malesef bu yolculardan sadece 6 kişinin sağ olduğu bilgisini geçmekte.

edit3: başlığında escobar ve narcos komikliği yapılan ,76 kişinin öldüğü resmi makamlarca doğrulanan son derece üzücü kazadır
  • soz konusu futbol takimi icin:(bkz: chapecoense)
  • brezilya ligi takımlarından chapecoense kafilesi tasıyan uçak düsmüş, düşen uçakta 72 kişinin bulundugu haberleri var . o kadar insana yazık.
  • brezilya'nın chapecoense futbol takımını taşıyan uçağın yaptığı kaza
  • brezilya takımı chapecoense'nin oyuncularını da taşıyan uçaktan kurtulan çok sayıda yolcu olduğu haberleri var.

edit: şimdi de kurtulan yok haberleri geliyor malesef.
  • chapecoense, güney amerika'nın 2 nolu kupası copa sudamericana finali için gidiyormuş. umarım herkes kurtulur ve o finali gecikmeli de olsa oynarlar.
  • hangi futbol takımı olduğundan bağımsız 72 insanın hayatını kaybetme riski olduğu kaza.
  • brezilya futbol takımının içerisinde olmasının dikimde olmadığı olay.
    hiçbirinin diğer 71 insandan bir farkı yoktur.
  • şu an uçuşa gitmekte olan beni bile hafiften germiş kazadır.
  • medellin belediye başkanının kurtulan yolcular olabilir şeklinde açıklamasıyla biraz olsun yüreklere su serptiği kaza.

içerisinde 72 yolcunun ve 9 mürettabatın olduğu uçak charter sefer ile chapecoenseyi copa sudamericana final maçına taşımaktaymış.

edit: ben guardiandan aldım mayoru belediye başkanı diye çevirdim ama ntv falan vali demiş. bir yetkili diye belirtelim bari.

edit2: la union itfaiye departmanı en az 10 kişinin kurtarıldığını söylemiş.
hesabın var mı? giriş yap