şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turkiye'de ibreti alem bir durum yaşanıyor. afganistan, pakistan ve iran'da bulunan afganlardan türkiye'ye sessiz sedasız yüzbinlerce insanın nakli yapılıyor. hergün sınırdan binlerce insan kaçak sokuluyor, erzurum'da toplantılıp batıya gönderiliyor ve medya bu konuda sessiz.

  cnn türk'ün verdiği habere göre iki gündür akın akın türkiye'ye gelen göçmenlerdir.
  türkiye bu gelen göçmenlere karşı hiçbirşey yapmamaktadır. devlet, göç ile gelen afgan'lara diğer illere gidebilmesi için valilikten izin bile vermiştir.
  https://www.cnnturk.com/…cen-afganlar-10-bini-gecti

  https://twitter.com/…emet/status/981104295830581248
  https://twitter.com/…emet/status/980186183870353409
  https://twitter.com/…un06/status/980721584859156480
  https://twitter.com/…emet/status/980754423881388032
  https://twitter.com/…onur/status/980931621271625729

  hangi tavizler karşılığında bu afgan mülteciler ülkemize doldurulmaktadır? akp bedava oy için mi ülkenin demografik yapısını bozuyor?
  neden türk milleti sessiz?

  son 2 günde türkiye'ye göçen afgan'ların sayısı 10 bini geçmiş, bu ülkenin hükümet'i türkleri türkiye'de azınlığa mı düşürmek istiyor?

  ülkemizi yaşanmaz hale getirdiler.

  http://www.halkinhabercisi.com/…menler-iside-teslim

  edit : https://twitter.com/…onur/status/972832935203299328 (flood önemli)

  türkiye’ye 3 milyon 540 bin 648 suriyeli sığındı. 55 bin 583’ü vatandaşlığa alındı. 311 bin bebek türkiye’de doğdu. 7 yılda 30 milyar dolar harcandı;
  burada verilen 3.540.648 suriyeli sayısı sadece tr'ye yasal yollarla girip, kimlik kartı alanların sayısı. gerçek rakam bunun çok daha üstünde. 311 bin çocuk sayısı da hastanelerde yapılan kayıtlı doğum sayısı.

  kısacası burada verilen rakamlar doğruyu yansıtmıyor.

  bugüne kadar 1 milyon 460 bin suriyeli hastanelerde yatarak tedavi görmüş,

  1 milyon 214 bin ise ameliyat edilmiş. işte bizden aldıkları sgk, gss primlerini buraya harcıyorlar. türklerin her tedavisi için katkı payı alınırken suriyelilere her şey tamamen bedava.

  tr'deki toplam mülteci sayısı ise 4.551.648 olarak belirtilmiş. gerçeğe en uzak rakam bu çünkü iran sınırından her gün bin kişi tr'ye kaçak girmeye çalışırken yakalanıyor. sry sınırında yakalanan kişi sayısı bazı günler 3000'i buluyor. gerçek rakam 6 milyonun üzerinde olmalı.

  bakın, sadece van iline 2 günde 160 afgan mülteci kaçak yollarla giriş yapıyor. yıllardır bu böyle devam ederken kalkmış tr'de 4,5 milyon mülteci olduğunu iddia ediyorlar;

  türkiye'deki gerçek durum bu. verdikleri 4,5 milyon rakamı ise tamamen yalan;

  dün ümit özdağ tv'de açıkladı, antep'de akp il başkanları camilerdeki imamlara talimat verip, "camiye gelen suriyelilerden vatandaş olabilecekleri bize bildirin" demiş. adamlar camiye gelenlere vatandaşlık dağıtıyorlar ve tek kriter imamların arzusu. durum bu kadar korkunç!

  son aylarda iran sınırından tr'ye eşi benzeri görülmemiş bir afgan mülteci akını yaşanıyor ama medyada cnntürk dışında bu konuyu işleyen yok. son 3 haftada tr'ye giriş yapan afgan mülteci sayısı 16 bini geçmiş;

  bu görüntüler tr'de sınırın pratikte mevcut olmadığının ispatı. 1 haftada onbinlerce mülteci ülkeye giriyor, sokakta rahatça röportaj veriyorlar. bu olay dünyanın herhangi bir başka ülkesinde olsa ülkenin tüm gündemini sarsarken tr'de ilgi çok az. twitter'da bile pek konuşulmuyor.

  tr'deki mülteci sayısının nüfusumuza oranı çoktan %5'i geçti ve bu gidişle seneye %10'u geçer. bu konu ülkenin geleceğine karşı en büyük tehditi oluşturuyor fakat pek kimse ilgilenmiyor ve konuşululmuyor. akp'nin de istediği zaten bu; mülteci meselesinin hasır altı edilmesi.

  akp'nin t.c'yi yıkıma sürükleyen mülteci politikasının bir sonucu da tr'yi insan kaçakçıları için bir cennete çevirmesi. mültecilere işkence yapan, onları öldüren insan kaçakçılarının yıllık cirosunun 10 milyar dolara ulaştığı söyleniyor;

  "bir evin bacası, kapısı, penceresi açık herkes gelip geçiyor. yani sınırımız yolgeçen hanına dönmüş vaziyette. iran'dan türkiye'ye giriş yapmak için 1.5 milyon kişinin beklediğini duyduk"

  akp ülkeyi yıkıma götürüyor !!!

  edit 2: afganlar sizden iyidir diyen ak sikişenlerin bol bol engellendiği başlıkta olmuştur.

  arkadaşlar türkiye'nin en büyük sorunu mülteci sorunudur. başka sorunlar gelip geçici olabilir mesela ekonomik sorunlar geçicidir ama mülteci sorunu ömür boyu kalıcıdır. bu sorun acil olarak chp tarafında çok önemli gündem maddesi yapılmalıdır.

  '' bu yapılanların resmen vatana ihanet olduğunu bir gün herkes görecek ama iş işten geçtiği için hiçbir işe yaramayacak.''

  (bkz: arif olan anlar)
 • (bkz: yeni türkiye)
 • akp hükümetinin bilinçli bir şekilde organize ettiği akındır.

  (bkz: ucuz işgücü)
 • ağızlarında hep “yerli ve milli” ama ülkede yerli ve milli diye bir şey kalmadı. yediklerimizden tut insanına kadar yabancı kökenli.
 • ben böyle işin anasını avradını sikeyim, yeter ulan artık dediğim akın.
 • lanet olsun dedirten olay. ulan geçen sene 2.5 küsür milyon olan suriyeli sayısı geçen ay yeni gelenlerle 3.5m kayıtlı sayıya ulaşmıştı. bunun yanında 1milyon da kayıtsız suriyeli var deniyordu. etti mi 4.5 milyon?

  şimdi de afgan çıktı. göçmen gelen yere bak hele. dünyanın orta doğu'dan sonraki lağım çukuru pakistan ve afganistan.

  ne diyeyim ya
 • gel gel panayır var.

  adamın amacı resmen ortadoğu kavimler göçünü tetiklemek, oradaki hebele hübeleleri buraya topluyor bizi de buradan gitmeye mahkum ediyor.
 • üç gün önce gözlerimle gördüğüm olaydı (bkz: #75624949). dünyada kafa kesme potansiyelli insanlar nerelerde yaşar? ırak, suriye, afganistan, pakistan, somali vs.

  hadi suriye'de savaş çıktı, peki türkiye'yle sınırı bile olmayan afganlar niçin koca iran'ı geçip türkiye'ye getiriliyor?

  sizce neyin hazırlığı yapılıyor?