• gerçekten akıl almaz bir olay.

kayseri'de 3 yaşındaki çocuk tabancayla oynadığı sırada(?) kazara babasını başından vurmuş.

3 yaşındaki çocuk nasıl tabancaya ulaşır, oynamasına nasıl izin verilir, silahın içinde neden mermi olur.

özellikle çocuklar ve henüz belli bir olgunluğa erişmemiş bir insanın olduğu yerde silah neden olur? aklımda deli sorular.

haber linki: burada

edit: haber linkini verdiğim sitenin çok reklam verdiğini söylüyorlar. google'de ilk link o diye atmıştım.

yeni link
  • eğer başka kişiler tarafından oyuncak diye verilmediyse, su testisinin su yolunda kırılmasıdır, üzgünüm.

çocuğa böyle bir tabancanın nasıl ulaştığı araştırılmalı, dışarıdan verildiyse o kişi tespit edilmelidir.

edit: bazı suserlar da bir çocuğun tetiği çekemeyeceğini düşünmüş. oyuncak tabanca diye yutturursan gayet çeker. üç yaşındaki çocuk bu. nasıl bilsin gerçek olup olmadığını. ancak üç yaşındaki çocuk olduğu için yapana değil, yaptırana bakmak gerekir. bu konuda altta yazan diğer suserlar olduğu gibi muhtemelen aile içi infaz gibi duruyor.

2. edit: şimdi gerçek silahların boyutlarına baktım. boş ağırlıkların 800 ile 1000 gr arasında değiştiğini öğrendim. o zaman 3 yaşındaki çocuklar silahı kaldıramayabilir. gerçekten tetiği kaldıramaz.

3. edit: bana gelen suserlardan bazıları tetik ağırlığının farklı bir şey olduğunu söyledi. ayrıca bazı çocukların beş kilo kaldırabildiği örneği bulunuyor. o zaman beni ilk düşündüğüm tezime yöneltiyor. birileri üç yaşındaki çocuğa tetiği çekili bir şekilde oyuncak tabanca diye yutturuyor ve çocuk, oyuncak tabanca zannederek babasına vuruyor. yalnız ortalama 14,5 kilo olması gereken çocuğun iki kilo ağırlığa sahip silahı kaldıriyorsa bu bize sıktıran şahsın kim olacağını düşündürtüyor. öncelikle bu araştırmalı.

bence çocuk, aile ve sosyal bakanlığına gidecek. ancak hakim ve savcılarımız perde arkasını bulabilecek mi? burası önemli.
  • 3 yaşındaki çocuk nasıl tabancayı yukarı doğrultarak tetiği çekebilmiş aklımın ermediği olay.
  • babanın kendisi daha çocuk.
    24 yaş baba, 3 yaş çocuk, 1 yıl yapım zamanı 18-19 da evlenmiş yurdum insanı.
    anadolu bilgeliğiyle birleşince sonuç bu oluyor.

yazar arkadaşlar uyardı 4 çocuğu varmış. benim calculus ı-ıı, econ math bunları hesaplamaya yetmez. ayrı bir seviye.
  • 24 yaşında 4 çocuk babası. çocuğun elinde silah geziyor. harika bir doğal seçilim örneği.

edit: herkes çocuğun silahı kaldıramayacağından bahsetmiş. doğrudur lakin bu olayın yaşanması için gereken tek şey tetiğin çekilmesi. çocuğun silahı alıp tek başına kafaya nişan alabilmesini beklemeyin zaten.
  • 24 yaşında ve 4 çocuk babası olması beni daha çok şaşırtsa da çocuğun üstüne atılmış bir suç olması o kadar şaşırtmaz.
  • art niyetli olmak istemem ama muhtemelen günlük hayatında "heheheh bir şey olmaz be olum, ne ödlek adamsın." diyerek potansiyel tehlikeye dikkat çeken duyarlı ve tedbirli bireyle dalga geçen birinin başına gelen hadisedir.
  • 3 yaşında bir çocuğun o tetiği çekmesi biraz zor ama en iyisini savcılarımız bilir tabi.
  • 24 yaşında 4 çocuk babasının akılalmaz ölümüdür.

ebeveynlik gerçekten verilecek resmi bir sertifika ile olmalı artık. mental yeterliliği olmayan kimseye ebeveynlik hakkı verilmemeli. korkunç bir ölüm, aile kim bilir ne halde ve onları kim bilir nasıl bir hayat bekliyor ancak rahmetli baba silahını temizlerken çocuklarından birini de vurabilirdi. yazık ki ne yazık...

edit. iş başka türlü de olabilir. elbette konu araştırılır ve gerçek ortaya çıkar. toprağı bol olsun...
  • (bkz: çocuk pisliğin teki çıktı rıza baba)

şaka bir yana,herkes üremese ne güzel olacak.

dolu silahın yanlış ellerde patlaması olayı.
hesabın var mı? giriş yap