• geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara tüm acil servis çalışanları adına teşekkür ederim.

hastayı merak edenler için kısaca bilgi vermek gerekirse; terminal dönem akciğer kanseri hastası, uygunsuz adh sendromu ve hiponatremi nedeniyle acil serviste yatışı yapılmıştı. olaydan sonra anestezi yogun bakıma sevkedilen hastanın durumu iyiye gitti. spontan solunumu olması nedeniyle mekanik ventilatörden ayrılıp extübe edildi. şu an glaskow koma skoru 15.

bugün dokuz eylül üniversitesi rektörü, tıp fakültesi dekanı ve hastane başhekimi acil servis ziyaretinde bulundu ve geçmiş olsun dileklerini iletip, bu şiddet karşısında sonuna kadar yanımızda olduklarını söylediler.

bu vahim olay sonrasında yanımızda olan, destek mesajları atan arkadaşlara tekrar çok teşekkür ederim.

bir kişinin yaptıgını tüm meslek grubuna yıkmaya çalışan, karşılaştıgı bir olay nedeniyle o meslekten olan diğer insanların haksız yere şiddete maruz kalmasını meşru gören ve hatta buna sevinen insanların da en yakın zamanda bu yanlış fikirlerinden vazgeçip gerçekleri görmesini diliyorum.
  • yanlış haber. bir grup ayı tarafından tüm personole saldırı olmuş.

bu tip haberleri "doktorun dövülmesi" şeklinde verilmesi de ayrı bir olay. adamlar oradaki tüm personole saldırıyor.

kamera görüntüleri olduğu için bu hayvalar, açılan davaların sonucunda ceza alıyor zaten. buraya gelip "oh iyi olmuş" diyen mlları da davet ediyoruz, g.tleri yiyorsa gitsin saldırsınlar. hayırdır, korktun mu mal?!
  • artık her doktora bi taser şart.
  • olay izmir'de geçiyor diye izmir insanına da anadolu comari muamelesi yapılmaya çalışılıyor ama dikkat edilsin ki yapan kişi sivil polis. bunlar izmir'de aslan kesilen suruç'ta, cizre'de enikcik olanlar değil mi, ben mi yanlış biliyorum?

evet çomar söz sende.
  • tıp fakültesi diplomasıyla kanadaya gidip denklik alamasa bile taksicilik yapanlara hak verme sebebidir. hiç değilse huzuru var.
  • sivil polisten sonrasını okumadım, tartışmaya gerek bile yok. yalnız o doktor benim kardeşim olsaydı mesela kan çıkardı diye düşünüyorum..

arka sokaklardaki her dalda uzman hekimi çağırın olsun bitsin değil mi rıza baba ??
  • ülkenin ortalama insan kalitesi yerlerde sürünüyorken ilkel dürtüleri ile hareket eden büyük bir çoğunluğun bu gibi olaylara neden olması oldukça olası. her gün sokakta, evde , kamu kuruluşlarında kısacası hayatın her alanından onlarca örneği yaşanıyor. bu öküz sürüsünün içerisinde insanca yaşamaya çalışmak ciddi bir çaba ve özveri gerektiriyor bu ülkede. işin daha da kötü tarafı bu öküz sürüsüne yasalar da işlemiyor ve yaptıkları her zaman yanlarına kar kalıyor.
  • rutine bağlaması çok karanlık olan olay..
    dövülen tam bir piç olsa da fiziksel şiddeti haklı çıkarmayacağına inanırım. üstelik bu tür "şerefsiz doktorlar da var hebe hebe" diyenleri o "tam bir piç" sıfatına epey yakın görsem de şiddet görmelerini istemem.
    geleceğin doktoru olarak dövenler kadar bunu haklı görenlerden de korkuyorum. lütfen bir zahmet kendinizi sikin ve cehennemin dibine bir bilet alın.
  • buradan sağlık personeline en derin şifaları mı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
    maalesef şiddet uygulayanlara caydırıcı cezalar uygulanmadığı için bunun gibi olaylar artık rutin duruma gelmiştir.
    biz çocukken memurların özlük haklarının kuvvetli olduğunu sanırdık.
    hani şehir efsanesi haline dönüşmüş olan '' ceketinin düğmesini bile koparırsan sağlam ceza alırsın'' meğerki hava civaymış.
hesabın var mı? giriş yap