• huseyin avni aker stadi'nda saat 19.00'da başlayacak olan turkcell super lig 2008 2009 sezonu 34. hafta karşılaşması.
  • hacı, bu maçı fener kesin vericek çünkü sana sorsalar beşiktaş mı? sivas mı? trabzon mu? şampiyon olsun diye beşiktaş olmasın sivas yada trabzon olsun dersin çünkü senin asıl rakibin galatasaray ve beşiktaş'tır.sonuç olarak evini, arabanı sat iddaa'ya trabzonspor a yatır.
    (bkz: klişe timi)
  • karşılaşmayı bülent yıldırım yönetecektir.yardımcılıklarını adil sinem ve nihat mızrak yapacak olup suat arslanboğa ise maçta dördüncü hakem olarak görev alacaktır.
  • son yılların en heyecanlı geçen sezonlarından biri olan 2008-2009 sezonunun, bu heyecanı kendi taraftarlarının iliklerine kadar yaşatan trabzonspor için son maçı.

geçen sene bu zamanlar, daha doğrusu bundan tarih olarak tam 3 hafta öncesinde, trabzonspor ligin son haftasında yine fenerbahçe ile karşılaşıyor, o zamanlar denizli'de asker olan ve ilgili haftasonu evci izninde bi otel odasında, 1 aylık acemilik eğitiminin acısını çıkarırcasına doya doya yatıp yuvarlanan ben, maçı anca radyodan takip edebiliyordum. iddiası olmayan trabzonspor'un maçı 2-0 kazanmasıyla da, o sezon neredeyse aldığı galibiyet kadar mağlubiyet yaşayan takım en azından bitirişi güzel yapıyordu. o gün fenerbahçe'nin az da olsa bir şampiyonluk iddiası vardı. bu sefer ise roller değişti, ligde aynen geçen seneki trabzonspor gibi hiç bir iddiası kalmayan fenerbahçe, şampiyonluk olmasa da şampiyonlar ligi umudu bulunan trabzonspor ile karşılaşacak. geçen sene maçı trabzonspor'a kazandıran etkenlerden bir tanesi de trabzonspor'un rahatlığıydı, bu sefer aynı rahatlık karşısındaki takımda olacak trabzonspor'un.

ligde son 4 maçta 4 galibiyet alıp, ligin hep zirvesinde yer aldığı sezonda şimdiye kadar yapamadığını yapan trabzonspor, son haftayı da galibiyetle bitirmek isteyecek. gazetecilerin dilinden konuşacak olursak bu maçta alınacak olası bir galibiyet trabzonspor için bir çok konuda ilklerin gerçekleşmesi anlamına gelecek. bunlar işin, açıkçası beni çok da ilgilendirmeyen, dediğim gibi gazete doldurma amaçlı tarafları olacak. ben kendimi bu maç öncesi ahmet özen'in yerine koymak istiyorum sadece. düşünün, senelerdir bu takımın altyapısında yer alıp, teknik direktörlük diploması bile kendine fazla görülen, bulunduğu konumdan hiç şikayet etmeden, "alacağımı aldım, öğreneceğimi öğrendim buradan, sırtımı birine yaslayıp diplomamı da alırım, sırtımın o yaslanmış haliyle elimi sallasam süper lig, olmadı bank asya takımı" diye düşünmeden ısrarla trabzonspor'un geleceğine katkı yapmaya çalıştı. kader onu bir gün, en üste, trabzonspor a takımı teknik direktörlüğüne çıkardı. mondros sonrası osmanlısı gibi, takım sivasspor maçı sonrası sıfıra gelmiş durumdaydı, ama işte ne olduysa oldu, bir şeyler yaptı ahmet hoca; değiştirdi, çıkardı, onu koydu, bunu oynattı, galibiyet primi gömlek sözü verdi oyuncularına*... vs. vs. takımı bu noktaya getirdi. şimdi önünde artık son bir engel var; şampiyonlar ligi vizesi almak için rakibini yenmek, bi taraftan da sivasspor'un puan kaybı için dua etmek. ikinci söylediğim ne kadar gerçekleşir bilemem ama kendisi eğer bugün fenerbahçe'yi yenerse büyük ihtimalle dünyanın en gururlu en mutlu insanlarından biri olacaktır.

ama ya yenilirse...

canı sağolsun ahmet hocam'ın. ben ta burdan kalkıp gitmeye hazırım, kendisini omzumda taşımaya.
  • 30 mayıs 2009 galatasaray sivasspor maçında galatasaray'in yenilmeme olasiligi karsisinda, trabzonspor'un sampiyonlar ligi'ne katilmak amaciyla kazanmak ve fenerbahce'nin de uefa avrupa ligi'ne iki hafta daha gec baslamak amaciyla en az galatasaray'in alacagi kadar puan almak icin yapacaklari heyecanli mucadele.
  • luis aragones ' in fenerbahçe teknik direktörü olarak çıkacağı son maçtır . güzel bir mtk maçıyla başlamıştı umarım güzel bir trabzon maçıyla biter .
  • fenerbahçenin kazanacağı derbidir. aynı şekilde galatasaray da sivası, beşiktaş ta denizliyi yener. beşiktaş şampiyon olur. fenerbahçe ve galatasaray uefa ye gider. iddamı destekleyen unsurlar:

*trabzonspor evinde rahat oynayan bir takım değildir.
    *trabzonspor ofansif açıdan iyi görünsede karşısında biraz dayanan bir savunma görünce kısır bir futbol urtaya koymuştur.
    *trabzonspor çok gol attığı karşılaşmalarda çok gol yiyen bir takımdır.
    *fenerbahçe iddasız olduğu maçları kazanan bir takımdır. özellikle kazanmak için oynayan rakiplerini eli boş göndermiştir.
    *fenerbahçeli oyuncuların ruhu yoktur tatil hevesi vardır. 2 hafta daha fazla tatil yapmak istiyceklerdir.
    *mutlaka üst oynanacak maçtır gollü geçer son dakikalarda da gol olur.
    *galatasaray uefa katılmak için kendi sahasında sivası yener. sivasın oyuncuları ve teknik direktörü tam profesyonel değildir. en ufak bir aksiyonda gerilim olur.
    *beşiktaş amacı olmayan denizliyi yener ama ecel terleri dökerek yener.

bu gün sonunda puan durumunu da verelim tam olsun

1.beiktaş 71
    2.sivasspor 66
    3. trabzonspor 65
    4.fenerbahçe 61
    5. galatasaray 61

ama bunlardan çok bugün en çok konuşulan istanbul ve trabzon daki taraftar gerilimi ile beşiktaşın şampiyoluğu olur.
  • trabzonspor kalecicisi tony sylva'nın galatasaray forması giydiği karşılaşma.
  • alex'in golüyle fenerbahçenin beraberliği yakaladığı maçtır.
    şuan durum 1-1.
  • trabzonspor'un şu anki diğer skorlar sabit kaldığında durum 1-1 iken, tek gol ile şampiyonlar ligine kalabileceği maç, ( denizli-bjk 0-2, gs-sivas 1-1)

edit: dediğim anda denizli-bjk 1-2 ve gs-sivas 2-1 oldu... ama trabzon'un haka bir gole ihtiyacı var... zira ikili averajda dezavantajlı
hesabın var mı? giriş yap