74 entry daha
  • uzun süredir gördüğüm en ciddi hak arayışı azmi. beni yeniden umutlandıran şeylerden biri. malum bu tip olaylarda gerek karşı tarafın umursamaz tavrı, gerek hak arayış sürecinin (çoğu zaman kasıtlı) meşakkatli olması sebebiyle insanlar çabuk pes ederdi. ancak bu kez sağlam kayaya çarpılmış, mağdur olanın mazlum olmaya niyeti yok gibi. umarım sonuna kadar gidip haklarını alırlar. destekliyorum.
  • desteklediğim zirve. fakat görülen o ki yeterli desteği görememiştir. umarım bir şeylerin değişmesi için bir başlangıç olur.
  • bu hastane formatlı şirketin de, sözlüğün de bazen ne yapmaya çalıştığını gerçekten anlayamıyorum. konu bu şekilde giderek daha da büyüyor, insanlar haklı olarak daha da kızıyorlar, bu kadar basit bir şeyi nasıl göremiyorlar?!

bu noktadan sonra toparlamak, herhalde ancak hastane gibi sözlüğün de "bir dakika, galiba yanlış yapıyoruz" demesiyle mümkün. çünkü sorulan sorular gayet makul. ortada bir linç ekibi değil, çok ciddi bir konuda, çok ciddi sorulara cevap arayanlar var.

(tekrar olmasın diye yazmadım, aklıma gelenden daha bile fazlası şurada güzelce sıralanmış: #68447303 )
  • ankara ofisleri falan varsa biz de buradan bi destek atalım dediğim oluşumdur.
  • taleplerine, sözlükten asıl uçurulması gerekirken uçurulmayan salt benlik gibi yazarların uçurulması eklenmelidir. bu kadar kolay değil bu işler herkesin anasına bacısına söv, sonra hayatına devam et. türkiye cumhuriyeti kanunları, elbette burada da uygulanıyor.
  • imza kampanyasını görmemiştim, onu da imzaladım şimdi.

yarın büyük gün, umarım yeterli katılımcı sağlanmıştır. 25'ten 20'ye düşürülmüş limit, 25 bana da fazla gelmişti.
  • sonucu her ne olursa olsun sözlük için "milat" olacağına inandığım zirvedir. katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.
  • sözlük sansürcülerinden tatmin edici bir açıklama gelene kadar devam etmesi gereken direniş.

bakalım yarın neler konuşulacak, ne gibi bir savunma gelecek?

gazanız mübarek olsun gençler.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap