31 entry daha
  • cengiz han ve jul sezar gibi feleğin her türlü çemberinden geçmiş, büyük acılar yaşamış ve yaşatmış insanlar bile istediklerini 40lı yaşlardan sonra alabilmeyi başarmış. çok kasmayın bence. sadece önünüzde cidden sevdiğinizden emin olduğunuz bir amacınız olsun, eninde sonunda her şeyi arkasından getirecektir o amaç.
  • hayat planlar yaparken basiniza gelen oldugu icin kendini oldugu sekliyle kabul etmeyen, gercegiyle yuzlesemeyen cok utopik hedefler pesinde kosan her kimse icin gecerli durum.

hos o utopik hayalleri tutturursan da millet sana saygi duyuyor olur.

secim sizin.
  • bu entryi buraya bırakıyorum, 30'a gelince bir edit, 35'te ise final edit ile kapatacağım.

20'li yaşların ilk çeyreğinde bulunuyor olarak 30'lu yaşların ortasına doğru olmak istediğim yer şimdiden gözlerimin önünde. ne istediğimi tam olarak biliyorum. nasıl huzurlu olacağımı.

istediğim hayatı, yaşam şartlarını sağladığımda seve seve ölümü bekleyeceğim. fakat şimdi çalışmam gerekiyor, bir süre daha.
  • insan dediğin sürekli planlar yapıp elde ettiklerinin yerine yeni istekler ve arzular koyan ve doğal olarak bunların pek çoğuna ulaşamayan bir varlık değil mi zaten? yani hayattan istediklerimiz aslında hiçbir zaman bitmiyorsa, küçük şeylerle yetinip mutlu olan bir azınlık grubu hariç (ki yok denecek kadar azlardır) hepimiz o kişiyiz aslında, 30 olmasak da.

hayatta öyle çok da kazanıp kaybedilecek bir şey yok zaten. öyle yaşayıp gidiyoruz işte.
  • çok da şeyetmeyin gençler, rahat olun
  • insan yokken sağlıklıdır, doğarken hastalanır zeki ve çirkin kardeşlerim, deyip sıyrılacağım konudur.
  • kazanacağı çok şey olan insandır. 30 yaş ne lan ? millet artık 30 yaşında askere yeni gidiyor.
  • 30 yaş bunalımı sorgulamasıdır.
    her otuzlu mutlak sorguluyor bu durumu. otuzuma 2 ay kala bende sorguladım. ve halen emin olamadıgım bazı kararlar aldım. içimde ekolu bittin sennn sesleri yankılanıyor nedense.
    30 olmak çok zor.
  • büyük ihtimalle ne istediğini bilmiyordur.
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap