şükela:  tümü | bugün
  • volkswagen'in yeni çirkinlik abidesi arteon isimli çirkin arabayı alanların yaptığı eylemdir.

düşünsenize; termetemiz, kazası boyası olmayan, kmsi düşük ve temiz kullanılmış, gayet te az yakan f segmenti bir bmw 7.40xd alacağınız paraya arteon gibi çirkin bir araba alıp 310.000 tl gibi yüksek bir mebla gömüyorsunuz, üstüne masaya hiçbir prestiji olmayan, premiumla uzaktan yakından alakası olmayan, trafikte en ufak bir prestiji olmayan bir markanın çirkin anahtarını koyup araban ne sorusuna ağzını yaya yaya "foksfagen" diyorsunuz.

şimdi sıfır arabayla ikinci el araba karşılaştırlmaz diyenleriniz çıkacak.

niye karşılaştırmayım arkadaşım ? gayet te karşılaştırım ben.

volkswagen gibi prestijsiz bir arabaya 310.000 tl istiyorsan ben gayet karşılaştırırım. isterse %95'i vergi olsun bu arabanın. sonuçta o para bu arabaya isteniyor. ve ben bu arabanın istendiği paraya sıfır ayarında bmw 7 kasa alabiliyorum. tertemiz mercedes-benz s serisi alabiliyorum.

kısacası d segmenti olup trafikte prestiji olmayan bir arabaya 310.000 tl sayan kim olursa olsun kusura bakmasın ama dünyanın en gerizekalı ve en salak insanıdır.
  • o paraya tesla model s alınır lan. alınır de mi?

edit; baktım olmuyormuş :( zalım neden bu kadar pahalı olmak zorundasın :((
  • masaya ne anahtarı koyarsa koysun o para arabaya verilir mi diye sorgulatan başlık. ruhum fakir galiba anlamam mümkün değil.
  • hiç aksatmadan o anahtara reçeli damlatıveririm her seferinde. reçel yoksa zeytinyağlı herhangi bir yemek de olur. bunun üzerine terkediyorsa bırak gitsin, zaten hiç senin olmamıştır. terkedilmemişsen anahtar senindir.
  • (bkz: düşünemedi)
  • üşenmedim açtım baktım. 310.000 liraya ancak 2011 model, 100.000 km üzeri bir 7 serisi alınabiliyor. sıfır ayarında dediği o.

aldıktan sonra idame/işletme masraflarını daha katmadım bile.

arteon alırsınız almazsınız, o sizin bileceğiniz iş ama arteon parasına "sıfır ayarında" 7 serisine binemeyeceğiniz kesin
  • asıl sorunu masaya anahtar koymak olan hede.

edit: vw emisyon skandalı ve türkiye'de doğuş oto gibi bir gerçek varken inatla vw grubundan otomobil satın almak ayrı bir olay zaten, eklemeden geçemeyeceğim.
  • (bkz: 308.000 tl'ye volkswagen passat almak)

kısaca, tespitin 2000 lira zamlanmasıdır.