• bi entry giriliyor hemen üstüne ama şunlar daha az alıyor yeaacılar hazır bekliyor,ne geldiyse başımıza bu yavşaklardan geldi. hakkını arayana ilk engel yönetenlerden idarecilerden patronlardan önce bunlar.

tanım: türk eğitim sistemindeki kara lekelerden birine örnektir.
  • ogrenciysen mukemmel olan durum.
  • olm daha düşük alan varmış lan, hadi havyara devam.

bir şey anlatırsın, “ o bir şey mi oğlum” deyip saçma sapan bir şey anlatan insanlar vardır ya, aha aynısı üstte. her bokun önünü kapatın bu şekilde.

- abi 35 saat çalışıyorum, aldığım para 2100 lira!
    - oo bir şey mi, inşaat işçileri 65 saat çalışıyor 2000 tl alamıyor.
    - aa pardon bilmiyordum, çok özür dilerim. ben çok iyiymişim, şükredip havyarı kaşıklayayım bari. *
  • genelde unutulan ve medyada yer bulmayan cogu kolej ogretmenlerinin somurulusudur.

zaten ogretmen denince akla hep devlet memuru gelir. ama ozeldeki de ogretmendir en az o kadar.

kolej ogretmenlerinin ise geneli az para alir, cok calisir, veliden saygi gormez, ogrenciden saygi gormez ve isverenden saygi gormez.
  • atanamayan öğretmenlerin çaresizliğinden nemalanan özel okulların öğretmenine verdiği maaş...
  • normal bir asgari ücretlinin mesaisi belli olmadan 60 saat civarında ayda 2000 tl ye çalıştığı güzel ülkemde öğretmenliğin şanslı bir meslek olduğunun göstergesidir.
  • öğretmen atamaları neden yapılamıyor sanıyorsunuz, her öğretmenlik okuyan atanabilseydi, özeller kimi sömürecekti. hepsi planlı programlı işler. ilk atama görevi olarak 6 yıl doğu görevine tabi tutmak* insanları sınava girmek yerine yakınında bir özel okul, kolej gibi yerlerde çalışmaya zorladı.
  • bunu yapabilmelerinin nedeni, kontenjanların plansız olarak yükseltilmesi, ciddi bir meslek yönlendirilmesinin olmaması, insanımızın nerede çokluk varsa, oraya yönelme isteğidir. mesleklere olan dağılım, gerçekçi ve homojen olarak yapılabilseydi, işverenler bu kadar rahat davranamazdı.
  • bu paranın 398 dolar etmesi :/
    bol sabırlar diliyorum.

öğretmeye devam edin. gelecek kurtulursa anca öğretmenler sayesinde kurtulabilir.
  • üniversite mezuniyetinin artık bir şey ifade etmediği, insanların yıllarının çalındığına bir örnektir.
hesabın var mı? giriş yap