• bir gun avm'deki ayakkabi tamircisine ayakkabi veriyordum tamir icin. tezgahda cok guzel bir ayakkabi var ama biraz buyuk geldi. elime aldim baktim. 41 numaraymis ve pradaymis. bir turk olarak tabii ki sordum bu kimin ayakkabisi diye. cagla sikel'inmis ya :)
  • açılın ben geldim! biz yandık biz üzüldük, başkaları üzülmesin.

(bkz: forever new)
    41 numaraya kadar üretim yapıyor üstelik kalıpları büyük.
    37numara denmiş ama üstüne basa basa tekrar etmem gerektiğini düşünüyorum. bu aylarda sezon indirimi yapıyor, 44 numaraya kadar da ayakkabı seçeneği mevcut. *
    eldiseno shoes
    34-43 numara arası çalışan bu marka kişiye özel tasarımlar yapıyor.
    moda nişantaşı
    bu bebeyimler de 35-41 arası üretim yapıyorlar.
    (bkz: ash)
    vetrina mağazaları, trendyol ve bilimum alışveriş sitelerinde satışı mevcut.
    (bkz: deripabuc)
    trendyol haricinde satışını görmedim, sanırım trendyol’un kendi markası.
    (bkz: aldo)
    trendyolda şuanda indirimli satış var, yürüyün derim. bazı ayakkabılarında 42,4 bile gördüm. önceden üretmiyorlardı, yeni başladılar galiba. ya da hiç bakmadığımdan ben bilmiyorum.
    (bkz: derithy)
    (bkz: inci)
    bence boykot etmeliyim, çizmelerde artık 41 üretmiyor. topukluların için affediyorum seni.*
    gerisi givenchy, prada, ysl falan işte.

hayrını görün kardeşlerim! <3

edit: arkadaşlar o ne öyle demektense, öneriyle gelseniz? ben mesela parmaklarım küçülse 40 giyicem, ayakkabıya çalışmak zorunda kalmıcam. ama parmaklarım küçülemiyor, bu durumda naaapmalıyım??

edit: trendyol reklamı almış gibi oldum, tebrikler bana. bu reklama bi diz boyu taba çizmeyi hakettim bence, tek eksiğim oydu çünkü. **
  • arkadaşım 41 42 giyiyor. inanınız kaba oluyor bu ayaklar. bir kere zarif değil. inceleyin göreceksiniz kemik yığını gibi doğası gereği öyle olacak çünkü üstteki kütleyi taşıyor. baş parmak yanları ve diğer yanlarda kesinlikle kemik çıkıntıları var olmak durumunda . diğer ayak numaralarında bu gelişim minimumda kalır numara büyüdükçe olması gerektiği gibi makro gelişir ve görünür olur bu görüntü. eller de kemikli ve bu orantı ile el ve ayakları ile uyguladıkları fiziksel güçte de artışlı bir kuvvet var oluyor ve farkında olmuyorlar bu kuvvetlerinin. örneğin bir alet açacaklar güçlerinin farkında değiller olmuyorlar ve pat ya kırıyorlar ya bozuyorlar. kaç tane evde kullanmış olduğum malzeme mahvoldu böyle. insan kendini bilir değil mi. arkadaşım sen 41 42 giyen insansın ne istedin benim 35 36 numara terliklerimden de giymeye kalkarsın.. bu ne kendini bilmezliktir. bir baktım o taraklı kemikli ayaklarda gitmiş parçalanmış benim güzelim terliğim. demez mi ay koptu diye. evin içinde giyme ölür müsün. bakın yine sinirlendim. evde onun ayağına uygun numara terlik mevcut. gel gör ki bu kalıbını bilmeyen arkadaşım o büyük terlikler erkek terlikleri diye giymek istememiş olmalı ki benimkileri katletti
  • (bkz: gön deri) markafoni'nin müdavimidir. online satış siteleri de var. benim gibi gerçek deri meraklısıysanız el mecbur veriliyor o paralar.

(bkz: tchibo) 'da da bulunur 41 numara.
  • deichmanndan alınmış olabilir.
    bazı modelleri gerçekten çirkin ama hem uygun fiyatlı hem de hoş olanlarına rastlamak mümkün.
  • yolda görünce ağzınızı açarak baktığınız uzun kadınların büyük ayakli olmasını kaldıramayıp travesti, bebek mezari gibi sacma salak şeyler yazmışsınız ama malesef öyle boy 1.80 üstü olunca el ayak da orantılı olarak büyük oluyo. ben çözümü özel yaptırmakta yada özel ayakkabi üreten butik şubelerden almakta buldum. ıleride piyasaya büyük numara kadın ayakkabısı üreten markalarin çıkması dileğiyle...
  • eskiden standart türk kadını ayağı 37 bile değil, 36'ydı fakat değişen beslenme şekilleri vb. hem boylar uzadı hem de ayaklar. ancak ayakkabı üreticileri halen daha 36'dan 40 numaraya kadar ayakkabı üretmekte ısrarcılar. 36'dan küçük numara ayakkabı giyen kadınlar görmezden gelindiği gibi 40'tan büyük numara ayakkabı giyen kadınlarda ayakkabı bulamıyorlar. bu dertten muzdarip olanlara bir öneriyi de ben vereyim. izmir'de elegan ayakkabı, ışıkkent-bornova ayakkabıcılar sitesinde. üretici ve toptancı bir firma fakat ışıkkent'te ki üretim yerlerinde bulunan showroom da, fabrika satış mağazası gibi perakende satışta yapıyorlar. kendileri üretici oldukları için hem model çeşidi geniş hem de hayal ettiğiniz renkte, özellikle ayakkabıya sahip olma şansınız oluyor. en güzel taraflarından birisi de tüm ürünler gerçek deri. hazırda da ellerinde birçok farklı modelde büyük numara ayakkabı var veya özel seçtiğiniz bir renk deriden, farklı topuk seçeneklerine göre tamamen özel üretimde yaptırma şansınız oluyor. eğer izmir'de yaşamıyorsanız, yaşadığınız şehirde bayilerinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz, sizi yönlendirirler ya da bayilerinin olmadığı bir şehirdeyseniz online olarakta destek oluyorlar. benden söylemesi...
    edit: n11 - hepsiburada ve trendyol da satış yapıyorlar.
  • 1.80 boyu olan kız giyer hey maşallah denir gökkuşağının altındaki altın kazanı tamamen bir mittir öyle bir kız yoktur varsa eğer bekar kızları beklerim
  • bir ayakkabı numarasıdır.
    cinsiyetçi ezikler, güldürdünüz yine.
  • bundan yıllar önce beyazıt capone mağazasında ayakkabı bakarken, arkamdan bir bayan yanaştı ve şu modeli istiyorum dedi çalışana ve çalışan da kadın reyonu diğer taraf dedi.kızcağız yok yok 47 numara lazım deyince ulan dedim ne oluyor ? dönüp bir baktım ayaklar kolum kadar amk ve elleri de o sıra da omzumun üstünden ayakkabıyı seçiyordu.
hesabın var mı? giriş yap