şükela:  tümü | bugün
  • milli piyango'nun internet sitesinde şaibe iddialarına yanıt vermek için yayınlanan ve bugüne dek verilmiş en yüksek loto ikramiyesini kazanmış olan kupondur.

25/01/2018 çekilişinde şanslı kişi erzincan'da kuponu oynamıştı hatırlarsanız.

tabii sadece kupon fotokopisi yahut fotoğrafı yayınlamak hiçbir şeyi yüzde 100 ispatlamaz. onun yerine halka açık bir tv kanalında çekilişleri noter huzurunda yapmak gerekir. internette yapmak yetmez.

bir de ikramiye çıkan kişiye çeki basın toplantısı ile verilmeli. abd'de öyle yapılıyor. korkan oynamasın. neticede milyonlarca insanın parası tek bir insana veriliyor. bu insanların şanslı kişinin kim olduğunu bilmeye hakları var.

öbür türlü hem ikramiyeyi bulan kişi parayı eşinden ve ailesinden saklıyor hem de bu meblağı yanlış işlerde kullanıyor.

bence herkes bilmeli. hiç değilse 42 milyonu alkol, uyuşturucu, kumar ve zamparalıkta yiyeceğine kendisine, ailesine ve yaşadığı beldeye faydalı işlerde kullanmak zorunda kalır.

şuradan görülebilir
  • şaibe iddialarına yanıt vermek için yanlış yöntemi seçmiş mpi'nin işidir. onun yerine eskisi gibi trt'de noter huzurunda canlı yayında çekiliş yapsalar ya? bundan âlâ yanıt olabilir mi?
  • oynanan saati göstermeyerek şaibe iddialarını güçlendirdiklerini düşündüğüm kupondur. ayrıca kimse o kupona bakarken, sadece yalandan bir tik koymaz.
  • bu da benim biletim,

ikramiyeyi teslim aldım.

duyurulur...

bu kadar basit photoshop yapılabilen bir şeyle neyi ispat etmeye çalışıyorlar anlamıyorum...

http://i.hizliresim.com/9mgbj5.png