• miğde bulandıran bir maç.

bir tarafta "2010-11 şampiyonu trabzonspor" pankartı açan galatasaray maçlarında kenetlenen bir şehir, küfür kıyamet oynayan, deplasmanı yaşatan, oyuncuları kendini yere atan, tahrik eden trabzonspor,

diğer tarafta sakin, kendi sahasında gol yemeyi bekleyen, mıy mıy taraftarıyla, sakin futbolcularıyla trabzonspor.

bak, galatasaray 2015'teki beşiktaş maçından sonra, sadece 1 kez büyük maç kazandı, onda da trabzon 7 kişi miydi neydi!

bizi yenmek değil sorun. sorun hırs, çaba, ortaya konan istek vs.

trabzon'da beşiktaş maçlarında bunu göremiyorum kardeşim ben, kusura bakma.

diyeceksin galatasaray'ı da yeniyoruz. ama konu o değil işte.

galatasarayı 2016'da yendiğinde tribündeydim. 70. dakika fenere küfür başladı, bjk gol atınca kimse üzülmedi.

tabzon da böyle işte.
  • maçın ilk yarısı bittiğinde 3 puan çıkarmamızın çok zor olduğunu düşündüğüm maçtı. ancak hoca gerek saha kenarında soğuk kanlı duruşuyla gerek negredoyu pivot santrafor gibi oyuna monte edişiyle maçı aldı. geçen hafta ligdeki fener maçından sonra 2.kez yaptığı değişikliklerle maçı aldı hoca. bu bakımdan sadece takımın değil şenol hocanın da özgüvenini arttıran maçlar oldu bu 2 hafta.

queresma her ne kadar fenerbahçe maçını tek başına almış olsa da bugün onsuz oynadigimizda defansı ortadan yarmaya çalışan, kanatların içeri katettiği 2015-2016 sezonu oyunundan izler gördüm. queresma bana göre bu takımda hep hamle oyuncusu olmalıdır. bugün büyük ihtimal cezası açıklanacak. takım bu queresmasizligi firsat olarak görmeli ve ortadan hücum varyasyonlarini daha da çeşitlendirmeli. hele bir de oğuzhan üstündeki ölü toprağını atıp bu oyuna monte edilirse çok daha kaliteli bir oyun izleriz.
  • hakkinda acayip algı oluşturulan maç. aspor denilen kanal hakem maçı katletti üzerinden gitti bütün gece. hatta rodalleganin fabri'nin kafasina vurmasini geçtim temas bile yok gol temiz dediler. havadaki kaleciyi bozan varken o topu alamazdi dediler. falan filan.

beyaz tv ve ntvspor ise trabzon oynamadı diye algı yaptılar. (abdus ve rıdvan ekipleri) sanki 2 hafta önce gotunden ateş çıkan beşiktaş'ın rakibi bursayla gs maçındaki bursa aynıymış gibi.

sonuçta hepinizi üst üste koyup...
  • şampiyonluk yolunda bir engeli daha geçtik
  • (bkz: 5 mart 2018 trabzonspor beşiktaş maçı)

trabzon ne kadar kötü olsada en korktuğum deplasmanlardan biriydi. beşiktaş gençlerbirliği ve başakşehir maçlarınıda kazanırsa kesin şampiyon olur.
  • beşiktaş'ın bu sezon bireysel yetenekleri ile aldığı, takım olarak pek etkili olamadığı nadir maçlardan biri.

göze hoş gelmeyen bir futbola alışkın olmayan beşiktaş seyircisini memnun etmiş midir? şampiyonluk yarışında kritik haftalara girilmişken, alınan her puan altın değerinde iken, trabzon gibi bir deplasmandan çıkarılan 3 puan, oynanan güzel oyundan daha değerlidir.

ancak bu alışkanlık haline gelip, özellikle iç sahada oynanacak maçlarda ezik ezik top oynamaya devam edilir, 75'den sonra bireysel yeteneklerden gelecek gollere bel bağlanırsa bundan önceki puan kayıplarında bile destek veren taraftar, o günlerde takımını yalnız bırakabilir.

özetle; 75 dakika boyunca ortada oynanan iki takımın da birbirinden kötü oynayıp, özellikle trabzonspor'un ersun yanal döneminden örnekler gösterdiği maçta beşiktaş'ın negredo ve babel'in müthiş ikili oyunları ile kazandığı maç olmuştur.
  • beşiktaş karşısında ligin ilk yarısındaki maçta 10 gol yemekten şans eseri kurtulan gs taraftarının trabzonspor'u yatmakla suçladığı karşılaşmadır. trabzon yattıysa sizinkiler ne yaptı sormak lazım bu müptezellere.
  • fenerbahçe'yi 3-1 yenip, üstüne bir de trabzonspor'u 2-0 ile geçince tabi o zorlu dedikleri, nasıl bu fikstürden çıkacak dedikleri maçlardan 6 puan alınca beşiktaş, insanlar da haliyle hazmedemiyorlar bunu, kimse kusura bakmasın, göte göt demek gerekirse mesele tam olarak budur.

biz şimdi sizi de yendik diyoruz, siz mesele o değil diyorsunuz. mesele tam olarak budur, istatistikleri karşılaştırın bakın, mesele o ise demek ki siz daha çok yatmışsınız demektir.

bundan sonra o fikstürü kolay olan arkadaşlar düşünsün. biz zorlu fikstüre çok iyi başladık, bakalım onlar nasıl yapacak.
  • medel'in pozisyonuna kırmızı kartı uygun bulmayan kişilerle futbol konuşmayın arkadaşlar. ya futbol bilmiyordur ya da aşırı fanatizmden gözleri körleşmiştir. sinirlerinizi yıpratmanıza değmez.
  • oynadığımız son 12 maçın sadece birini kaybettiğimiz takıma karşı mücadele edeceğimiz karşılaşma. kendi evimizde yenilmekten son anda kurtulduğumuz rakibi umarım kötü deplasman performansımıza rağmen devirmeyi başarırız. bunlar çok önemli maçlar arkadaşlar!
hesabın var mı? giriş yap