• nasıl kıskanıyorum şu adamları, adamların liselerinde öğrenci sendikaları var, siyasal bilinç işte bu, bir de bize bak...
  • hükümetin eğitim politikalarını protesto eden 700 lise öğrencisinin gözaltına alıması sonrası yüzlerce lisede eğitime ara verilmesi olaylarıdır. öğrenci sendikaları, eylemlerin daha geniş katılımla süreceği de açıkladı. macron'un istifası dışında eylemleri durdurabilecek herhangi bir gelişme zor gibi görünüyor.

ayrıca onlarca öğrencinin diz üstüne çöktürüldüğü ve etraflarında silahlı polislerin beklediği video halkın tepkisinin ciddi şekilde artmasına sebep olacak gibi duruyor. polis şiddeti tartışma konusu olmuş durumda.
  • başlıkta liseyi görünce fransa'nın bir şehri sandım ya la. bi de içimden liisö diye okumam yok mu... fularım ağlıyor.
  • fransa hükümetinin yaptığı eylem.
    videoda yüzü duvara dönük liselileri görmek üzdü açıkcası.

video

edit: lise gözaltısı değil liseli gözaltısı moderatörler düzeltirse sevinirim. teşekkürler deutsche am meer
  • aga o değil de,
    dünya hagaden koca bir köy olup gitmiş ya la.
    videoya bakıyorum, teslim alınanlara, teslim alanlara, çevreye, evlere, bahçeye vs
    hani haberi tr de xx şehri yy ilçesinde lise öğrencilerine gözaltı başlığı ile verseler yerim gibi duruyor. araya kaynamış bir kaç zenciyi saymazsak biter gider. birileri çıkıp da polisin arkasında niye police yazıyor demezse onu da fark etmem o derece.

(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
hesabın var mı? giriş yap