• bu iddiada doğruluk payı varsa iki ihtimal var:

1 - ülkenin başbakanının onlarca askerinin ve tabur komutanının öldürüldüğünden haberi yok.
    2 - ülkenin başbakanı, onlarca askerinin ve tabur komutanının öldüğünden haberdar bir halde milli maçta etrafa, önünde şehit çocuğu varken gülücükler dağıtıyor.

hangisi daha az korkunç, daha az acı, daha az sinir bozucu geliyorsa onu seçin. ben birini seçemedim.
  • olay saat 3'te gerçekleşmiş. hpg 6'da duyurmuş... pişmiş kelle "şehit" çocuğuyla saat 7'den itibaren maç izledi... durmak yok şov'a devam
  • ahmet davutoglu'nun milli mac sovunun ve tayyip erdogan'in atv'deki propaganda saati programinin bitiminin beklenmesindendir. az kaldi herhalde, tayyip erdogan da isini bitirince rakamlar gelmeye baslar.

(bkz: milli maçtan sonra mehter marşı çalmak/#54593889)
  • patron uzulmesin diye gerceklesmis olabilir.

ayrica davutoglu'nun maca getirdigi sehit cocugunu hic dusunmuyorsunuz. sehit haberleri mactan once aciklansa, ahmet hoca sovunu yapamazdi. ne denecekti o zaman sehit cocuguna? "hadi sen simdi evine git, lazim olursan, biz anneni arariz." mi?
  • ana akım medyanın en temel misyonlarından birisinin devletin ideolojik aygıtı olmak olduğunu bilmeyenleri şaşırtmıştır. özellikle az gelişmiş otoriter demokrasilerin vatandaşları sadece birilerinin bilmek istediklerini bilmekle yükümlüdür. fazlasını bilenler zamanla vatandaş olmaktan çıkar ve çeşitli illegal tanımlamalar içine alınarak ölü veya diri derdest edilmeleri için müsait bir zemin yaratılır. bu salt araçsal nitelikteki otoriter demokrasiler her türlü baskı ve müdahalelerinin meşruiyetini de bizatihi kontrollü ve manipulatif bilgilerle ideal profile erişen vatandaşların sistem besleyici toplumsal belleğinden alır.
  • şehit ve yaralı sayısının infial yaratacak kadar çok olmasıyla alakalı olabilecek durum. bence şu an, kara kara resmi sayıyı halka nasıl alıştıra alıştıra bildiririzi düşünüyor birileri.
  • (bkz: yeni turkiye)
  • türkiye cumhuriyeti, pkk ile silahlı mücadele tarihinde bu kadar derin bir acziyete düşmüş değildi. hiçbir açıklama yapılmadığı için (bilmiyoruz, ulaşamıyoruz türü açıklamalar dahil) oluşan bilgi kirliliği ve endişenin, paranoyaya dönüp infilak etmesi an meselesi neredeyse. haber alınabilen tek kaynak "düşman". işin daha kötüsü, haberi ilk öğrendiğimiz kaynak da "düşman". haberi de yok değil ha, çatışma çıktı, araçlar imha edildi, şehitler, yaralılar var deniyor ama kim nerede, nasıl, kaç kişi gibi bilgiler yok. daha da beteri, resmen ve alenen medya karartması ile (herhalde talimat gitti ajanslara) kimse detaylara girmiyor, giremiyor.
  • an be an gerçekleşmekte olan olay. büyük bir sayı var ki ortada şu an tüm haber ajansları lal olmuş durumda. patlama var sayı yok.
    evlatları orda askerlik yapan aileler... düşünemiyorum. düşünmek istemiyorum şu an onların endişesini.
  • olayın olduğu saat 15.30 ve biz bunu kendi kaynaklarımızdan değil de yabancı bir haber ajansından öğreniyoruz...olacak iş değil...
hesabın var mı? giriş yap