• cevabi 56 olan zeka sorusu. linkedin'deki gerizekalilar tartisip dursun hala. lan bi' insan bu kadar basit bir matematik sorusunu nasil cozemez aklim almiyor.

edit: gelen tepki mesajları üstüne bilal'e anlatır gibi anlatıyorum:

7+7=14
    14/7=2
    2+7=9
    9x7=63
    63-7=56

daha da mesaj atmayin zikerim!

edit2: "işlem önceliği var amuğa goduğum" şeklinde mesaj atan arkadaşı otelin kral dairesinde özel ilgi göstererek sikeceğim. be yarrağım, işte işlem önceliği. toplama, bölme, toplama, çarpma, çıkarma. soldan sağa doğru gidiyosun. çözmeye ortadan başlanır mı aq hiç! la ne mal adamlar var.

edit3: lan sanki doğruymuş gibi peş peşe sketchtoy link'i atip duruyosunuz. alin amk bundan sonra da itiraz edecekleri balıkesir'in eşşeklerine ziktirteceğim:

http://sketchtoy.com/65545582
  • cevabı 50 olan matematik sorusu.

güzel trolleme kardeş tebrik ederim de niye bu kadar ilgi o... olmak istiyorsunuz onu anlamıyorum. gelelim buraya 50 diyelim sana hakaret edelim öyle öyle konu güncel kalsın, senin kıçın tavanı mı değsin, tövbe yahu.
  • gerizakaılılar diyerek cevabı yanlış veren türü gösteren sorudur. cevap 50 dir.
  • cevabı 50 olan soru.

http://i.imgur.com/kce7npol.jpg
  • ilkokul bebeleri için hazırlanmış işlem sırası pekiştirme sorusu. cevabı da 50'dir.
  • üç bin yıldır matematikle uğraşıyorum. bu ve benzeri gerzek sorular için kesin yorumum şudur: parantezler götüne mi kaçtı sayın mal? sorunun matematikle ilgisi, alakası ne ırzını siktiğimin dangozu. gibi.

parantez de neymiş ulan diyenleri şuraya alalım. : parantez. uzun lafın kısası anlaşılır bir notasyonu aradaki parantezleri kaldırarak götüme benzetip bir de bunu bilgi içeriyor gibi soru olarak sormak matematiğin mantığına ters. parantezle bu soruyu doğru çözen adam işlem yapmayı biliyor demektir.
  • cevabi milliyetci harekatin 50. kurulus yilini veren sorudur.
  • cevap 50 dir. kesin net. çünkü çarpma ve bölmenin önceliği vardır. toplama çıkartma sonra yapılır. bu kuralı bilince paranteze de ihtiyaç yoktur.
  • bölme ve çarpma önceliğine göre cevap 50 olmalı.
  • linkedin'deki başarılı müdür, müdür yardımcısı, team leader, grup yoneticisi gibi ünvanlı çalışanların cevaplamayı sevdiği, son iq bükücü efsane matematik işlemi.
hesabın var mı? giriş yap