• yıllarca dolar'ın oynamamasını abd'nin para politikalarına değil de kendi "başarılarına" mal eden, tersi olunca da bunu "dünyadaki gelişmeler böyle" diye geçiştiren akp milistlerinin tepki gösteriği durum.

bu hıyarlar 10 senede bir darbeler yaşanan, büyük buhranı, ikinci dünya savaşını, körfez savaşını, petrol krizini, hükumet krizlerini, 17 ağustos depremini yaşayan diğer hükumetlerin büyüme oranının akp döneminden daha fazla olmasını açıklayamaz bile. hazıra konup memleketin tüm birikimlerini satarak, en az önümüzdeki 50 seneyi ipotek altına almıştır bu zihniyet.
  • çin borsası bu sabah sadece 15 dakika açık kaldığı ve hızlı satışlardan dolayı tekrar kapatıldığı için panik halinde sell-off yaşanıyor her yerde. bu dalga daha sürecek gibi.
    bizimse hiç bir hikayemiz kalmadı malesef, ülkeyi de bölgeyi de kan götürüyor.
  • 3.5'u görürse kur oyumu uzun'a atacağım kimse atmazsa ben atarım uzuncuğum validem boğazda ev istiyor. bu kadıncağız oturmasın mı boğazda. boğaz olmadı moda sahilde oldu o da olumlu. benim biraz var üstünü senin tamamlaman lazım hadi canım benim

tv'ye çıkıp bunlar bunlar faiz lobisi, bunlar israil oyunları filan desen o da yeter bana. ha birde merkez bankası başkanına ayağını denk al filan çek. başka bir beklentim yok senden, kendin ol uzun kendin ol
  • artacağını öngörenlerin vatan haini ilan edildiği kur. mesele sadece kur da değil. defalarca yazıldı/yazdık. ülke/dünya iyiye gitmiyor diye. memnun muyum, değilim?

uzunun her dediğinin, yaptığının doğru olduğunu savunan akp'liler umrumda değil. ancak defalarca uyardığım halde klasik "bir şey olmaz" yaklaşımı ile hareket eden, akp'den zerre kadar haz etmeyen, ama ben gündemi takip ederken o ses türkiye, survivor, dizileri takip etmeyi yeğleyen eşim dostum, akrabam var. sevdiklerim zor durumdayken mutlu olacak halim yok. ama gelin görün ki biz demiştik arkadaş.

bir "ben demiştim" entry'si de benden gelsin.

(bkz: #49652073)
  • 3.02 seviyesini aşmış kurdur.

istikrar sağolsun.
  • senin merkez bankanın dolar rezervleri 107 milyar dolardan 95 milyar dolara 1 senede düşmüş,merkez bankası doları baskılamak için 1 sene boyunca rezervleri eritmiş,net hata noksan adı altında bir dünya ülkeye milyar dolar girmiş ama 2015 ocak ayında dolar 2,26 tl den 1 sene sonra 3,030 lara gelmiş hala ona sokma buna sokma diyenler var,yekpare ek yeri yok nereye sokarsan sok giren yine her türlü vatandaşa giriyor.
  • birçok ekşi sözlük yazarını haklı çıkarmış kurdur.

ilk önce şunu ; #56124789

sonra da şunu ; #56884179

yazmışız.

ekonomist falan değiliz ama olacaklar kabak gibi ortadaydı. şu ortamda dolara yatırıp yapıp üç beş kenara bir şey atmamak enayilik olurdu.
  • ekonomide istikrar : "kimsenin kafası karışmasın diye düz hesap 3,0 yaptık."
  • dua etsinler, petrol fiyatları çok düşük..

asıl bomba,petrol fiyatları 70 usd-100 usd bandına çıkarsa patlayacaktır.

evet şimdilik söz konusu değil ama 2,3 sene içerisinde mümkün olabilir.
  • çin sayesinde 3.02'ye yaklaşan kur...

çin borsası yine %7 kayıpla, diğer borsaları sallıyor... bakalım para babaları nerede dur diyecek?
hesabın var mı? giriş yap