şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanlığı sözcüsü ibrahim kalın'dan gelmiştir.

  ''terörle mücadele kanununda mücadelemizi zarara uğratmayacak düzenlemeler yapıldı. bir takım gecikmeler yaşanmış olsa da bugün itibarıyla yeni bir sürecin başladığını ifade edebiliriz."

  ayrıca (bkz: 26 mart 2018 türkiye ab zirvesi)

  kaynak: https://tr.sputniknews.com/…-ibrahim-kalin-ab-vize/
 • birileri gene hayal satmış.

  avrupa bu vizeyi kaldırma vaadini niye kullanıyor?
  suriyelileri bize sokmak için.

  bu durumda bize vize uygulamasınlar da türk vatandaşlığına geçirilen suriyeliler ülkelerine mi doluşsun? adam o ülkeye vardığı anda türk pasaportunu yırtar direkt suriyeden gelmiş ayağına yatar, avrupa vatandaşı olur.

  yani sizin anlayacağınız ab ile vizenin kalkması ters mıknatıslanma yapar, vizeyi kaldırmaları demek, vize şekeri ile bizi kandırma amaçlarına ters düşmeleri anlamına gelir. o yüzden mümkün değildir.

  lost'un bir bölümünde adam işe aldığı güvenlik görevlisine "seni, senin gibileri içeri sokma diye işe aldık" der. işte türkiye'nin ab ile ilişkisi de bu şekildedir. onlara göre ha türk ha suriyeli bir fark yoktur, o yüzden bizim ülkemizde takılabilirler. bize de onları avrupadan uzak tutmamız için bazen tutacakları bazen de tutmayacakları sözler verirler. bizim yöneticilerimiz de onları haklı çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar.

  biz ülkemize sahip çıkmazsak avrupalının umrunda olur mu?
  işte böyle dev bir açık hava mülteci kampı gözüyle bakarlar ülkemize.
  haksız sayılmazlar.

  edit:
  suriyelilerin ya sonsuza kadar mülteci olarak kalacağını ya da akape'nin onları suriyeye geri göndereceğini düşünen saflar varmış, onları da görmüş tanımış olduk. bu suriyeliler önünde sonunda t.c. vatandaşı yapılacak, zaten bu zor bir şey de değil, bir khk'ya bakan basit bir olay. gökten allah inse engel olamaz. işte tam da bu işlerin bu kadar basit olmasından ötürü vize muafiyetini anca rüyanızda görürsünüz.

  bu masallara inanacak kadar gerizekalıysanız neyse ama algı kasmak için bilerek yapıyorsanız ben sizin olmayan karakterinizi sikeyim.
 • "atın havai fişekleri gündüz vakti, de haydi!" dedirten, kahkaha attırandır.

  sahi ab'ye giriyorduk biz, değil mi ya?*
 • geçen seçim öncesi bu sorun çözülmemiş miydi?
  yanlış hatırlıyorum zannımca
 • yükselişimizi çekemeyip kuduran ab ülkelerinde vizesiz dolaşabilmek için kapılarında yatma sürecimiz yeniden başlıyor anladığım kadarıyla.

  ne verirsen onu yiyen bir seçmen var nasıl olsa.

  hayat size güzel.
 • kutlamalar nerede yapiliyor?
 • gerçeklikten uzak bir açıklamadır. bence vize verin demekle olmuyor o işler. eğer gerçekten vize verilecekse bu türkiye için inanılmaz bir kayıp olur. aklı olan, kafası çalışan, parası olan kimse durmaz, kaçar gider. hatta millet ileride kalkar korkusu ile ilk aydan kaçmaya başlar. 1 ayda 1.000.000 göç verirsek iyi gene.

  avrupa açısından da felaketle sonuçlanır. işsizlik birden artar, altyapılar çöker, terör avrupa içlerine kadar ilerler. düşünsenize almanya daa birden bire kimse elektrik faturası ödemiyor, her yere gecekondu yapılıyor, sokakta kadınlara taciz ediliyor. avrupa'nında dengesi şaşar. türkiye'de suriyeliler ne yaşıyorsa orada, türklerin başına gelir. avrupa belediyeleri türkleri sokaklardan toplayıp, belediye sınırı dışına çıkarır. olurda vizesiz gidiş hakkı gibi bir saçmalık yaparlarsa, avrupa'da uzun süre onarılamaz yaralar açılır.

  bu duruma en çok karşı çıkanlar ise eminim ki avrupa'da yaşayan türk vatandaşları olur. adam gitmiş almanya'da düzen kurmuş, sistem oturtmuş birden 40 tane köylüsü ''hemşo biz geldik'' diye kapısında belirir.
 • kalaz az sayıdaki kaliteli insan da kaçar gider. verilmese daha iyi.