• taksim-yeşilköy otobüs hattı olup bu mesafeyi yaklaşık 50 dakikada katetmenizi sağlar.
  • genelde yaş ortalaması 50+ olan ve oturma gibi bir şansınızın olmadığı hattır. ayrıca dünya dandiği 650 yıllık bir otobüs taşımaktadır bu hattı.
  • 71t'nin yandan yemişi diyebilirim. (bkz: 71t)

eğer hala değişmediyse otobüs modeli haricindeki neredeyse herşey 71t otobüsleri gibidir.
  • yeşilköy istikametinde giderken alternatif bakırköy meydanı durağı yaratmış şoförlere sahip hattır.
    "bakırköy meydan kalmasıııın!"

edit:
    iett şoförlerin isyanını duymuş, "çarşı" durağını şoförlerin yıllardır durduğu yere çekmiştir.
  • tatil günleri hariç 18:05'te taksim'den kalkan 72t şöforü en sevdiğimdir, uzundur bu beyefendinin "otobüsünü" kullanmaktayım. şoför bey öyle sahiplenmiş ki otobüsü; gelene hoşgeldiniz, gidene güle güle diyor. böylece otobüste bir bayram havası oluşuyor. bazen ön taraflara oturup ilk defa binen kişilerin mimiklerini gözlemliyor ve çok eğleniyorum. hatta adamın mesaisinin son demleri bu, kendimle karşılaştırıyorum, bitmiş tükenmiş bi haldeyim. o ise istanbul trafiğinden alnının akıyla sıyrılmış bir cengaver. hayata ve insanlara karşı ne kadar da pozitif! böyle düşününce de "kesin bi antidepresan kullanıyodur, başka çaresi yok böyle mutlu olmanın" diyorum.
    ancaaaaaaaak... bir ihtimal daha var: ilaçsız bu halde olması. sürekli karşılaştığımız için beni samimi bulup, burası benim evimmiş meğersem diye sessizce itirafta bulunacak diye bazen korkuyorum.
    bir gün, bir koltuk (hani var ya belediye otobüslerinde, ters konuşlanmış bir buçuk kişilik) için iki yaşlı kadın kavgaya tutuştu; bağırıp çığırıyorlar. kahramanım son model kadillağını * amansızca kenara çekti ve şöyle dedi: "arkadaşlar, bakın... benim otobüsümde böyle şeyler olmaz, olamaz!"
    millet afalladı, yer kavgası biraz daha devam etti; herkes sus pus olup "eee" dercesine kendisine bakınca o da yerine geçip yola koyuldu. prensiplerine kurban olduğum bir şoför ayrıca, sonsuza kadar 72t'yi sürmesini dilerim.
  • akşam akşam sol frame de kendisini gösterip öğrencilik yıllarını hatırlatan gülümseten ortalama 50 dakikalık yolculuk süresine sahip hat.
  • istanbul'un en anlamlı iki yerini birbirine bağlar.. yazamıyorum bile, o derece..
  • sabah ve akşam yoğun saatlerde ekpress olarak sahilden sefer yapan otobüs hattıdır.
  • bir zamanlar 129t hattının efsane şöförünün geçtiğini düşündüğüm hat.
    (bkz: yaşar özalp)
  • tekerlek başına en çok 355 kilo yük altında 19o kpmh'ye kadar kullanılabilen lastiklere konulan kod.
hesabın var mı? giriş yap