şükela:  tümü | bugün
 • "iyi parti sözcüsü yavuz ağıralioğlu, cumhur ittifakı'na katılıp katılmayacakları tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  habertürk'te mehmet akif ersoy'un sunduğu özel röportaj programında konuşan ağıralioğlu, cumhur ittifakı'na katılmayacaklarını ancak toptan ret cephesinde olmadıklarını, "memleketin hayrına olan işleri" destekleyeceklerini söyledi. ağıralioğlu "ne ak parti’nin düşmanıyız, ne tayyip bey'in hasmıyız" dedi.

  ağıralioğlu şöyle konuştu:

  "ak parti'nin bugünkü davetini şöyle algıladık biz; memlekette bu kadar gücü olmasına rağmen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de uygulatıp ümidi kendi lehine kullanma fırsatını da eline geçirmiş olmasına rağmen memleketi toplayamamış, memlekete vaat ettiğiniz türkiye hayalini gerçekleştirememişseniz size muhalefetten katılan insanların vereceği hiçbir kuvvet bu sözleri gerçekleştirmenizi sağlamaz. dolayısıyla biz iyi parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız.
  ‘cumhur ittifakına girmeyiz’

  iyi parti olarak tek bir teklifimiz var, iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter demokrasi. bunun adı önemli değil. esas kastettiğimiz şey cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamada memleketi, milleti dertleriyle beraber daha büyük çıkmazlara sokacağına dair öngörümüz var. buradan dönerlerse genel başkanımız meral akşener defalarca zikretti ben de söyleyeyim, iyileştirilmiş parlamenter demokrasi çerçevesinde düzelmeye katkı sağlayacağımızı söyledik defalarca. cumhur ittifakı'nın içine girer miyiz? girmeyiz.

  şimdi nihayetinde biz muhalefet partisiyiz. muhalefet sebepleri üzerinden değil, sonuçları üzerinden konuşur. eğer cumhurbaşkanı propaganda ettiği bu sistemi (cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi) net olarak milletine yaşatabilseydi muhalefetin eli kuvvetli olmazdı.
  'toptan ret cephesinde değiliz'

  sayın cumhurbaşkanı da kabul ediyordur ki cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin takdiminde göstermiş olduğu başarıyı uygulamada gösteremedi. bunlar düzeltilsin. biz ona da iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter demokrasi diyoruz, onlar yarı başkanlık, ne derlerse desinler. bu sistemin türkiye'yi taşıyamaz hale gelmiş bütün problemlerini ifşa ettik biz. bunlar karşılığında biz de güçlendirilmiş parlamenter demokrasi diyoruz. bizim çerçevesini çizdiğimiz bu. bu muhtevada eğer razı olurlarsa biz buna katkı sağlayacağız, dedi genel başkanımız. bu, memleketi taşımaz bir sistemdir. taşımadığını kabul ettikleri anda konuşacaklarımıza toptan ret cephesi olmadığımızı defalarca söyledik. meclis'te bunu defalarca gösterdik. memleketin hayrına olan işleri ak parti'ye yarar diye değerlendirme alanı dışında tutan bir parti değiliz. taassup partisi değiliz. toptan ret cephesinde değiliz. memleketin hayrına gördüğümüz işlerle ilgili mutlaka desteklenmesi gerektiğine inanırsak destekleriz. kompleks etmeyiz bunu. ne ak parti’nin düşmanıyız, ne tayyip bey'in hasmıyız."

  (bkz: sağcılara neden güvenmemeliyiz)
 • ağıralioğlu: ülkenin yararına ne varsa destekleriz
  bir adet minnoş: saacilera neidin bilibilimiyiliyiz..

  ülkenin faydasınaysa körü körüne ideoloji kasacak kadar sığ ve sabit fikirli olmasak?
 • neden hep bi yanlış yapacakmışsınız gibi hissediyorum.... içim hiç rahat değil.
  aman diyeyim harbiden aman diyeyim yemin ederim tepeyi terk eden okçulardan daha büyük mevzu olur bu.
  edit: ciddi ciddi mesaj atan iyi partili kardeşlerim şaka bi yana böyle bir geçiş yapacağını düşünmüyorum iyi partinin durduk yere oy oranını neden yuzde 3 e düşürsün? birbirimize girmeye yer aramayalım yani boş yere
 • akşener'den gelmedikçe kıymeti harbiyesi olmayan bir başka açıklama
 • size oy verenler sizlerle ayni fikirde degil iste bilesiniz.

  "ne akp dusmaniyiz ne rte hasmiyiz" diyorsun ya.

  milyon kisi sana katilmiyor suan. akp'ye oy vermemek icin sana verdi. ama chp'ye de oy vermek istemedi.

  sen gidip yanasma simdi allak bullak olursun 1 secim sonra.
 • biz akp düşmanı değiliz demişler.
  hani şu halkın fakirleşmesine sebep olan, madenci yakınlarını tekmeleyen, gezideki vatandaşa hain diyen, yandaşlara her şeyi peşkeş çeken, ondan olmayan herkese terörist diyen akp'ye ve onun liderine hasım değiliz demişler.
  kıvırmayın iki makam, üç bakanlık için.
  az omurganız olsun oğlum. çok değil, az omurganız olsun.
  siyasi kaygısını siktiklerim.

  (bkz: bak bunu buradan alın)
 • sağ partiler her zaman birbirlerinin baston değneği olmuştur. şaşırtmadı ama üzüldüm ne yalan söyleyeyim.

  6. filo geldiğinde onlara dönüp namaz kılanlardan çok da şey beklememek lazım aslında.
 • daha önce de benzer açıklamalar yaptılar. chp bile kendini toptan retçi olarak tanımlamaz zaten. bilinen sözleri söylemiş ve kapıyı kapatmış. erdoğan ve bahçeli’nin açıklamaları aslında iyi parti’nin lehine olacak. artık seçim öncesi söyledikleri daha az etkili olacak.yerli ve milli olarak açıklandılar bir kere.
 • hamur gibi kıvırıp bükme net ol kardeşim, kıvırdın mı dümeni kıvırmadın mı?

  herkes dansöz amk yerinde.
 • şu açıklamanın yayılması halinde iyi parti oyları başka yerlere dağılır. o kadar diyeyim. ne bileyim, bu açıklama ile kansız bir teröriste sayın demek aynı şey.
271 entry daha