• bir hayatın yitimine sebep olan o adi mahluk ve onun gibi adiler adalet terazisinde hakettikleriyle karşılaşırlar inşallah. ilahi adaletten şüphem yok ama dünyada da görürüz umarım.
  • sosyal medya mı? yeniden yargılamak mı? lan benim evladıma biri bunu yapacak, parçalara ayırırım o yaratığı. ne yargısı ne medyası. ülkede yargı mı kaldı?
  • nasıl bir travma?

nasıl bir üzüntüdür?

çaresizlik...

söyleyecek söz bulamıyorum.
  • yukarıda bir yazarın bahsettiği gibi 8 yaşında başlayan bu olaydan aile hiç şüphelenmemiş mi? dile kolay 9 yıl. bu tür sistematik devam eden vakalarda ailenin ayrı bir soruşturma geçirmesi gerekir. bunun da bir yaptırımı olmalı. yazık günah değil mi, bir insan dünyaya getiriyorsunuz 9 yıl boyunca istismara uğruyor ve olay bittikten 9 yıl sonra, ölmeden 3 ay önce haberiniz oluyor. çocuk yetiştirmek saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla yürümesin. hasbel kader sahip olduğunuz çocuklar içtimai hayatta bizim bir parçamız. bu şekilde duyduğumuz her haber sadece olayı yaşayanları değil hepimizi etkiliyor, içimizi parçalıyor, geleceğe yönelik hayallerimizi ve beslediğimiz güzel duyguları silip süpürüyor. sapıklara hareket alanı bırakmayacak şekilde çocuklarımızı yetiştirelim lütfen.

haberde sanık tarafın savunmasından bahsedilmemiş, bu nasıl habercilik anlamıyorum.

yukarıdaki serzenişim bu tür olayların geneline yönelik. yetişkinlerin çocuklara yönelik sistematik, hayatın olağan akışına aykırı ilgi ve alakalarından şüphelenin kardeşim. devlet de ailelere çocuk yetiştirme ehliyeti versin. her evlenen çocuk yetiştiremesin, en azından eğitimi alsın. bu tür vakalardan çocuğumuzu dışarda anlık sevmek isteyenlerden bile sakınır olduk. gözümüzün nuru çocuklarımızı gözümüzden bile sakınalım lütfen.
  • sadece rahmetli kardesimizin ruhunun huzur bulmasi icin, basligi ustte tutmak adina yaziyorum.

benim artik yuregim kaldirmiyor. bu vahşilik, bu ahlaksizlik, bu zalimlik. cok fazla, cok...

dunyanin her ulkesinde her gun bir suru suc isleniyor, ama en azindan suclu cezasini buluyor. bu çocuk eger o seref yoksunu zat cezalandirilsaydi su an hayatta olabilirdi. cildirmamak elde degil.
  • kelimeler boğazımda düğümleniyor...
    #emreicinadalet
  • keşke sadece tecavüzcüleri öldüren bir seri katilimiz olsaydı. adalet olmadığına ve asla olmayacağına göre başka ne diyebilirim ki.
    (bkz: dexter)
  • istismar vakaları çok büyük oranda aile içinden birileri tarafından gerçekleştirilir tespitini doğrulayan haber.

çocuklarınızı akraba ya da çok yakın da olsa kimseyle yalnız bırakmayın.
  • şu an gündem başlıklarının ilk beşi şöyle:
    çılgın bediş'ten akılda kalanlar
    demet akalın'ın izmir-istanbul otoyolu yorumu
    erkek yazarlaın yapabildikleri yemek ve tatlı
    nude atan yazarlar veritabanı
    bodrum'da 2 şezlong 400tl

kardeşimiz huzur içinde uyusun, böyle sapıkların cezası ancak toplum baskısıyla verildiği için daha çok dikkat çekmeli. kısacası, bomboş başlıklar yerine yukarıda kalması gereken bir başlık.
  • arkadaşlar yalvarıyorum. bana söyleyin. ne yapabiliriz? ne yapalım en azından bundan sonrası için?

ben utançtan kendimi yiyorum her gün. halkı bilgilendirmek, bu tip istismarları önlemek, kurbanların iyileşme süreci ve suçluların hakettikleri cezayı almaları için bir vatandaş olarak ne yapmak gerek?

her gün o genclerin, o çocukların, o bebeklerin yüzlerine bakıyor, utanç duyuyorum yaşananlardan. tek yapabildiğim suçlulara lanet edip, sosyal medya gücünden medet umup hashtag'le adalet istemek oluyor.

ama bitmiyor... her gün yenilerini okuyor, kahroluyoruz. okuduklarımız sadece medyada yer bulabilenler, dava açılanlar vs. sır olarak saklanan, üzeri örtülen, yaşanmış bitmiş ya da yaşanmaya devam eden niceleri var. isimler, şehirler, olaylar değişiyor ama acı, utanç, trajedi değişmiyor.

ben bu yükle yaşayamıyorum. ne olur söyleyin ne yapalım?

tanım: dünyanın başka bir yerin cehennemi olabileceğinin göstergesi olaylardandır.
hesabın var mı? giriş yap