• iş sırasında su, çay, maden suyu da mı içmeyelim amk?

elin amerikalısı ofisi starbucks'a çevirmiş ve envai çeşit kahveyi açık büfeden hem içiyor hem de çalışıyor.

ne var bunda?
  • (bkz: dayan devlet memuru)
    çekemiyorlar seni, kıskanıyorlar seni...
  • (bkz: benim lan bu)

ayrıca sadece çayla kalmıyor yanında kola ve soda da içiyorum. hatta cuma günü son bir saat "happy hour" münasebetiyle pasta ve yanında envai çeşit içki de icebiliyorum. çalışanların doğum günlerini özel olarak takip eden bir arkadaşımız var. bahsi gecen pasta ve içeceği bu doğum günlerinde de yiyip icebiliyoruz.

daha da fazlasını söyleyeyim mi? haftanın birkaç günü yemeksepetinden joker çıkarsa tatlı da söylüyoruz.

ancak devlet memuru değilim. teknik danışmanim. türkiye'deki havacılık, savunma, medikal ve kalıp firmalarına destek veriyoruz. tasarım ve üretim konularında çok ciddi destek sağlıyoruz.

maalesef ki niteliksiz yada para kazandırmayan mesleklere sahip bazı insanlar işyerinde konforlu bir şekilde calisanlardan olumune nefret ediyor. halbuki , ulkeye katma değer üreten tasarımlar organize sanayi bölgelerinden değil arge ofislerinden çıkar.

keşke öğretmen maaşından, doktor egosundan, ofiste ne yenip icildiginden değil de ülkemize, dünyamıza nasil katma değer uretebilecegimizi tartissak. böyle medeniyetsizlik göstergesi sikik başlıklar da acilmasa.
  • 9-17 arası çay içip ayın 15'inde maaş alma hayaliyle yanıp tutuşanlarca eleştirilmektedirler.

şu an içlerinden salı günkü bakanlar kurulu toplantısında kurban bayramı için 10 gün idari izinli sayılmamaları için dua etmektedirler ayrıca. allahım nolur 10 gün izin verilmesin kafasındadırlar an itibariyle. konuyla ilgili internette gördükleri haberleri korkarak tıklamaktadırlar. ama birkaç gün içinde, 10 günlük idari izin açıklanınca üzülecekler, küfredecekler, kahrolacaklardır. çaktırmamaya çalışacaklar ama eleştirdikleri bu insanların yerinde olmak isteyeceklerdir bir kez daha. bir başkasının mutluluğu ile mutsuz olacaklardır.
  • bir üst seviyesi kahve içmek.onun da üst seviyesi burn'dür.
    eski dilde ajans, yeni dilde creative agency vs. denilen çalışma ortamlarında ellerinde enerji içeceği ile buldukları her masa kenarına kıç koyarlar, araya %12 ingilizce kelime sıkıştırma oranıyla muhabbet döndürür ve çok yavaş hareket ederler.
  • buraların hepsi kpss mağduru.
  • ankarada bakanliklarda calisan personelin ortak özelligi. diger torpilli memurlarin aksine ( taşra) torpilli bakanlik mensuplari emek balgat asti civarindaki cafelerde okey oynayarak mesai saatinin dolmasını beklerler. bazi mekanlarda ögrenciden çok memur vardir.
  • bu gözler belirtilen saat araliginda masadan masaya dedikodu,whatsapla cepten cebe dedikodu yapan önündeki pc ninde degerini bilip facede gezen bir taraftanda tez yazıp para kazananlarinı görmüştür.hangi devlet kurumu hangı şube hangi müdürlük söylemiyim.
  • çalışanı sevmediğimizden ötürü çay içmesi dikkat çeken insandır. arkandan yavşak, dalkavuk, şerefsiz, pislik dedirteceksin ki o zaman saygı görebilesin.
  • topluma yanlış biçimde yerleşmiş "öğretmen bir bok yapmıyor" anlayışı artık baymaya başladı.

şimdi bunu yazan kişi büyük ihtimal 8-5 çalışan memurdur. öğretmenin çalışma saatlerini kıskanıyordur. ben haftada 40 saat çalışırken öğretmen neden 40 saat çalışmıyor diyordur.

o yüzden bu kişiye tavsiyem okul dönemlerinde okula gidip gezsinler. mutlaka çalışmayan kaytaran vardır ama yüzde 5 i geçmez.

isteyen dileyen istanbul'da derslerime misafir olarak gelebilir. çay da ısmarlarım bak.
hesabın var mı? giriş yap