• çember daraldığını gösteren durum. bir tuşa basacaklar olayları başlatacaklar.
  • bugün mardin'de, yarın istanbul'da, sonra tüm türkiye'de.
  • üzerimizde oynanan çok büyük bir oyuna tanıklık ediyoruz ve elimizden hiçbir şey gelmiyor.

bazen türkiye tarihini okurken istemsizce olayların geçtiği dönemlerdeki insanlara "ne kör insanlarmışsınız göz göre göre bunların yaşanmasına izin vermişsiniz" dediğim çok olmuştur. şimdi gelecek tarih kitaplarındaki körlerden birisi ben olacağım.
  • bunlar daha başlangıç

şaşırtmayan durum
  • ilk değil, son iki yılda yakalan canlı bomba adayları ya suriye uyruklular ya suriye'den gelmiş teröristler. hattta bazıları suriye türkiye arası birkaç defa gidip dönmüşler. öyle rahatlar. tayyip erdoğan yönetiminin suriyeli ve afgan başıbozuklara vurdumduymaz yaklaşımının sonuçları zannedilenden ağır olacağa benziyor.
  • "bir hristiyan patlatsa bir şey demezdiniz müslüman patlattığı için konuşuyorsunuz." veya "onlar savaştan kaçıyor patlatacak tabi." diyecek yuzbinler var bu ülkede ...

şaşırdık mi ? hayır .
    oyna devam o zaman.
  • savaştan kaçmıyorlar savaş çıkarmaya geliryorlar demiştim bundan bir önceki entryimde ama bu kadar hızlı başlayacağını bilmiyordum.
  • hani işimizde gücümüzdeyiz diyorlar ya; hah işte tam anlatmak istedikleri şey bu. sen sınırı gravyer peynirine cevirirsen elin oğlu maytap ta patlatır canlı bombada. o kara çarşafların altında sakladıkları rpgler ve ak-47 ler ortaya çıktığında bu arkadaşlara kardeşimiz diyecekler mi?

bakalım kardeş dedikleri ne zaman sokakları karıştıracak? şimdiden sokak aralarına kamyonlar dan birer ikiser saliniyorlar. ceplerinde ve sırtlarında neler taşıyorlar bilmiyoruz. birleştiklerinde neler yapacaklarını allah bilir.
  • bombayla giremezsin kardeşim, bombayı bırak öyle gir.
  • sınırı kalmayan ülkede daha neler olmaz...
hesabın var mı? giriş yap