• iki yıldır güne gününe düzenli ödeme yaptığım ve hala da devam ettiğim için hiçbir şeyin silinmediği olaydır.
  • internet vergi dairesi web sitesinde bugün sol tarafa yeni bir sekme eklenmiş. kyk borç durumu( endeks silinmiş) şeklinde. bu sekme altında borçların ana para tutarları görünüyor, ancak sitenin ana sayfasındaki borç ekranında hala borç eski haliyle görünüyor. ödeme yapmak istediğinizde düzenlenmemiş olan borç miktarı üzerinden işlem yapıyor.
  • borcun sadece kalan kısmının faizi silinmiş. önceki ödenenler ödendiğiyle kalmış*
  • vatandaşlık görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışanların bir kez daha cezalandırıldığı olay.
    benimle aynı borcu olan arkadaşım hiçbir taksit ödemediği için 11k borcu silinmiş. ben ise genelde düzenli ödediğim için 500 liram silinmiş.
  • an itibarıyla 22bin tl ödemiş bulunmaktayım. biraz borcum silinmiş ama gecikme faizi olduğu gibi durmaktaydı. ben de ödedim geçtim artık kaç sene oldu napayım. umarım herkes sağ salim bu borçtan kurtulur.
  • gecikme zammı olduğu gibi duruyor. ne anladım bu işten. tamamiyle şark kurnazlığı. oy moy yok size.
  • ne kyk mış arkadaş, mütamadiyen her hafta faizi siliniyor.
  • silinen bir şey yok. insanların gözünün içine baka baka yalan söylediler. şaşırdım mı? hayır.

benin anlamadığım “muhalefet” denen oluşumun neden hiç sesi soluğu çıkmıyor bu konuda?
    tık yok!
  • eğer ekstra bir işlem ile şu an ki güncel tutar düzeltilmez ise silinen çok fazla bir şey yok. şöyle ki eşimin 8.000 tl borcu faizi ile birlikte 12.000 tl idi. düzenlemeden sonra 11.000 tl oldu. yarın vergi dairesine gidip bizzat sorup editlerim.

edit: vergi dairesine düşen borçların gecikme faizleri silinmiyormuş. kyk kredisinin kendi faiz endeksi silinmis.
  • vergi dairesine düşen borçlar için hiçbir düzenleme yapılmadığına inandığım borçların silinmesi! durumu.

borcum ödemediğim için vergi dairesine düşmüştü. vergi dairesine düşünce 3000 tl kalana kadar tüm borçlarımı ödedim. haber yasalaşınca da bekledim bu borç silinir diye ama 3000 tl hala 3000 tl. sıfırı bile değişmedi.
hesabın var mı? giriş yap