• altın, döviz, araba, telefon, bilgisayar... her ne alsan zaman geçtikçe, yıpranmasına rağmen daha da değerleniyorsa aslında senin parandır sürekli değer kaybeden.
  • ak parti hükümetinin dün getirdiği, 200 dolar altındaki telefonların evrak verilmediği taktirde en aşağı 2 bin 200 liradan satışa çıkması kanunu neticesinde ve ekonomimizin çöküşü dolayısıyla zuhur etmiş problemdir.

bir ülkede orta segment çin malı bir telefon, altından daha kıymetli hale gelir mi? ak parti'nin yeni türkiyesinde geldi bile. bu daha başlangıç...
  • bize dayatılan her şeye zamanında verilmesi gereken demokratik tepkiyi vermeyen, verenle de dalga geçen bir toplum olduğumuz için bugünlere geldik.

telefon fiyatları özelinden bahsedersek o yurtdışından gelen telefonlara getirilen 10 lira mı 20 lira mı ne olan imei kayıt ücretine tüketiciler olarak gerekli tepkiler zamanında verilse geri adım atılırdı. o dönem herkes "ne olacak ya hu, 20 liranın lafını mı edeceğiz şimdi?" dedi. önemli olan 20 lira değil, böyle bir vergi, harç, kayıt ücreti ne derseniz deyin adının konulmasıydı. sonrası geldi. adı 20 lira olarak koyulan şey kademeli olarak yükseltilip iki bin liraya dayandı. dünyanın hangi ülkesinin vatandaşı olursanız olun, dünyanın herhangi bir yerinden aldığınız cihaza sim kartınızı takar konuşursunuz. devlet "bir telefon parası da bana vereceksin." demez. bu durum akparti'ye oy veren hiç kimseye mantıksız gelmiyor mu? bunu "ama vergi" diye savunamazsınız. devletin vergi gelirini o kadar önemsiyorsanız birilerinin bir kalemde affedilen yüzmilyonlarca liralık vergilerine de sesiniz çıkmalıydı.

tamam yurtdışından telefon almayalım eyvallah. o zaman içerideki telefon fyatları makul olsun. çok uzaklara gitmeyin komşumuz olan bütün ülkelerde burada alacağınız telefonu yarı fiyatına alabilirsiniz. niye o devletler vergi geliri sistemi ile yönetilmiyor mu ki?

bahsedilen konu telefon olduğu için telefon özelinden bahsettim. oradan telefon kelimesini kaldırıp hangi nesneyi yazarsanız yazın değişen bir şey yok.
  • itibardan tasarruf olmaz.

tatava yapmayın.
  • büyük devlet olmanın şanındandır.
  • xiaomi note 8 pro 3000 lirayı geçmiş. o kadar para eder mi? bence etmez. artık telefon yavaş yavaş lüks ihtiyaç olmaya başlayacak. herkes 5g ye geçerken biz ev telefonuna geri dönecez bu gidişle.
  • telefon, bilgisayar, araba, oyun konsolu. elinizde ne varsa kıymetini bilin ve daha titiz kullanın. yenilemek çok zorlaştı ve giderek zorlaşıyor.
  • ikinci el piyasası işte böyle artıyor, neden diye soran arkadaşlar oluyor cevabı burada.sıfırı pahalı olunca ikinci elde talep artıyor.talep arttıkça fiyatta artıyor ikinci elde.özellikle ikinci el otomobil piyasası bu yüzden düşmüyor ve düşmeyecek.

edit: fırsatçı değilim, olmadım da.keşke ikinci elin fiyatı düşse birşey aldıktan sonra.
  • başlığı görmemle kontrol ettim, geçen hafta aldığım oppo a5s modeline 400 tl zam gelmiş. normalde kullanılamaz duruma gelmeden telefon değiştirmeyen biriyim artık kadife eldivenle seveceğim telefonumu.
hesabın var mı? giriş yap