• türk vatandaşlığı almış suri olması bir şeyi değiştirmez kardeşim elinize sağlık.
  • elinde türk pasaportu olup tek kelime türkçe bilmeyen insan tanıdım ben sorduğumda da gerek duymadım dedi.
    simdi bu adam bir olaya karıştığında türk vatandaşı deyip kapatıcaz olayı ve mosmor olucaz öyle mi:)
  • valilik türk değil türk vatandaşı demiş. verdiği bilgi doğru, ama yeterli değil.
  • sen de devletsen bu haberleri kim yapıyorsa bulup yargılarsın. tabii bu olay doğruysa.

bu arada türk vatandaşlığı almış bir grup suriyeli çıksa ne gülerim hee

bir yazar arkadaşın belirtmesi üzerine ekleme: ulan gerçekten türk vatandaşlığı verilmiş bir grupmuş. valilik iki grup türk arasında demiş. dünya çığrından çıkmış.
  • arkadaş zaten burada yıllardır "milyon tanesine vatandaşlık verildi" diye boşuna yazmıyoruz. belki 10.defadır aynı şeyi yazıyorum ehliyet yenilemek için fatih ilçe nüfus müdürlüğüne gittim 2-3 ay önce. nüfus müdürlüğünde dev ekran var sırası gelen isimleri gösteriyor. biraz erken gittim belki sıra yoktur erkenden hallederim işi diye ama çok sıra vardı. oturdum ekranın karşısına isimleri takip ediyorum can sıkıntısından. her 10 isimden 7 tanesi suriyeli arkadaş. yanlarında da işlem şekli yazıyor alayında "nüfus kağıdı" yazıyor..

valilik net olarak açıklama yapsın ; olaya karışıp dayak yiyenler bizim gibi "türkiye cumhuriyeti vatandaşı" mı yoksa vatandaşlık verilmiş suriyeli/afgan/pakistanlı mı ? dezenformasyon dezenformasyon yazıyorsunuz ama belki valilik ile beraber siz dezenformasyon yapıyorsunuz ? orada söylenen sadece türkiye cumhuriyeti vatandaşı oldukları türk oldukları değil..
  • suriyelileri içeri almazsan dezenformasyon olmaz. kapiş?
  • bu bilgi türk vatandaşı olarak verildiyse neredeyse emin olarak söyleyebilirim ki türk vatandaşlığı verilmiş suriyelidir şahıslar.

t: 9 mayıs 2022 metrodakilerin türk vatandaşı çıkması.
  • olay öncesi hiç video yok mu. mutlaka çıkar ortaya.
  • biri çıksa da "bende ordaydım, konu şuydu, arap asıllardı" falan dese bitse şu saçma tartışma
  • bunlar da suriyeliler ile birlikte sınırdışı edilmesi gereken tipler olduğundan sıkıntı yok.
hesabın var mı? giriş yap