• (bkz: #71931400)
  • altın küre ve critics' choice adaylarından görüldüğü üzere bir yıllık ara ardından tekrar bembeyaz olacak, araya birer tane azınlık aday atılacak ödül törenidir. moonlight'ın kazanmasını ben de fazla politik buldum okey ama #oscarssowhite hareketi yapıp bakın biz nasıl da ilericiyiz geyikleri çekip sadece bir sene sonra aynı tas aynı hamam devam etmek çok ikiyüzlü bir tavır. şaşırır mıyız şaşırmayız. ama umarım olmaz ters köşe ederler de gerçekten değişim var diye bir parça da olsa umutlanırız. ama şu ortamda yine herkesin liberal medyanın gazını alıp tüm tören trump'a giydirip, gaz alacağı bir ödül töreni olacaktır.
  • yabancı dilde en iyi film kategorisine aday olabilmek için yarışacak 9 film belli olmuş.

a fantastic woman (şili)
    félicité (senegal)
    foxtrot (israil)
    in the fade (almanya)
    the ınsult (lübnan)
    loveless (rusya)
    on body and soul (arjantin)
    the square (isveç)
    the wound (güney afrika)

http://www.oscarboy.com/…anci-film-finalistleri-17/

fatih akın'a başarılar.

"ayla'nın oscar'a ihtiyacı yok, oscar'ın ayla gibi bir hikayeye ihtiyacı var" düşüncesine yabancı film komitesi pek katılmamış*

https://www.ntv.com.tr/…-var,g-ltczrdtu-acssdcgsq5q
  • ayla filminin olmadığı, eksik kalmış ödül töreni.

aynı konu abd'li bir subayın hayatında yaşanmış olsa oscar, emmy ve 1500 ekstra ödülle dünyayı birbirine katmışlardı.

hollywood efekt o sınırlar için çalışır.
  • türkiye'nin oscar adayı diye yalan bir propaganda ile sunulan ''ayla''nın ilk 9'a giremediği tören.

girememesi ise gayet normal çünkü ayla oscar alabilecek bir film değil. iyi bir film ama o kadar, fazlası değil.

sürekli komplo teorileri peşinde koşacağımıza kendimizi geliştirmeye çalışsak keşke. bir iran filminin dahi oscar aldığı bu törende siyasi nedenlerle ödül alamıyoruz demek ahmaklıktır.
  • verilen ödülleri beğenmediğimden ve tabii paralı kanalda olduğundan ne zamandır izlemediğim ödül töreni. ayla'ya gelirsek, oscar adayı olamayacağı çok belliydi. özellikle yabancı dilde film adayları genelde bizde sanat filmi denilen, derinliği fazla olan, ağır filmler oluyor. yani duygusal gişe filmleri veya büyük prodüksiyonların pek şansı olmuyor. şimdi israil filmini aday yaptılar diye büyük resmi görenler olacaktır. onlara da daha geçen yıl ödülü iran filminin aldığını hatırlatalım.
  • eurovision'un puanlamasının eleştirildiği gibi eleştirilmiş ödül töreni. aynı puanlama sistemiyle sertap 1. olmuştu halbuki. siyasi açıdan eleştirilen hollywood ise son 6 senede 2 kez iran'a verdi yabancı dilde en iyi film ödülünü.

ayla ise hikaye ve oyunculuk olarak güzel, sinematografik açıdan kötü bir film. aday adayı olmayacağından adım gibi emindim. velhasıl kelam şaşırtmamıştır.
  • oscar takip edecek sinemaseverlere ve "ayla" sayesinde oscar takip edenlere:

and the oscar goes to "on body and soul" from ildiko enyedi.
  • en iyi kadın oyuncu dalında "frances mcdormand"in oscar alacağı ödül töreni. rica ediyorum bakın ben demiştim diye hava yapmaya çalışmayın. çünkü çok net!
  • heyecanı sardı şimdiden, bakalım 2017'nin ödülleri kimlere gidecek. tahminleri hazırlamalı.
hesabın var mı? giriş yap