• 13 yıllık partinin orospu çocukluğu yapmasından ötürüdür. hakkını yedirmemek, kimsenin de hakkını yememek ancak ve ancak böyle köklü bir partinin yapacağı şeydir.
  • tutanak peşinde koşmak zorunda bırakılması demek lazım gelen hede. niye insanların sandıklarına sahip çıkması bazılarının götüne turp olmuştur onu da sormak lazım.

pre-edit: başlık başa kalabilir.
  • halen "partinin acizligini gosterir de rerörö" diyenler var.

arkadaslar iyi misiniz???
    cumhuriyet tarihinin en dalyarak secim guvenligi ile karsi karsiya kaldik.
    bugune kadar orgutlenilmedigi kadar orgutlendi chp ve kollari.
    şaka mısınız nesiniz anlamyorum sizi??
    adamlar coplarla kapıda bekliyormuş, çuvalı almak için yani anlatabildim mi?
    neyin koruyamaması da neyin sahip çıkamaması? chp daha ne yapsaydı? kalaşnikof mu dağıtsaydı tüm müşahitlere???

ne dalyarak ülke lan. tiksiniyorum yeminle.
  • hakkını aramasıdır. kimin, neden zoruna gidiyor onu sormak lazım önce.
  • 5 lirası kaybolsa salya sumuk "param param" diye ortada dolaşacak tipin, insanların hakkını aramasına laf etmesini de ben anlamlandıramıyorum.
  • bu durum, oy kullanılan her sandıkta her partiden en az 1 müşahid varken chp'ye ait müşahid bulunmamasından dolayı eleştiriliyor ya da garipseniyor olabilir.

inanın ironi, laf sokma, trollük yapma, ortalığı kızıştırma vs. gibi bir amacım yok. sadece olanı söylüyorum ve tahminde bulunuyorum.

30 mart günü ben de oyveotesi ekibininin bir parçası olarak görev aldım. bağımsız bir adayın müşahidi idim. benim görevli olduğum sandıkta, oy sayımı esnasında devamlı olarak sınıfta bulunan 3 akp, 1 hdp, 1 mhp ve 1 bbp müşahidi varken chp için not alan, oy sayan kimse yoktu. akp'nin ve mhp'nin müşahidlerine ek olarak 3-4 görevli gün boyunca sınıfa gelip görevlilere bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu, yemek, su vs. getirdi. bir ara, akşama doğru chp'den bir yetkili geldiğinde chp adına sandıkta görev alan sandık üyesi neden chp'ye ait bir müşahid olmadığını sorunca "bu seçimde böyle oldu, sizin sınıf çok arkalarda kaldı." cevabını aldı. size yemin ederim kulaklarımla duydum. aynen böyle söyledi.

benim bulunduğum okul aynı bahçe içerisinde hem ilkokulu hem ortaokulu olan bir okuldu. kaba bir hesap yaparsak; her iki okulda da 25 sınıf olsa, toplam 50 sınıf eder. hadi 3'ü geçtim, her sınıfta 2 akp müşahidi olsa 100 adet müşahid eder. sınıf sınıf dolaşan diğer yetkilileri de sayarsak sadece bu okulda aşağı yukarı 120 akp yetkilisi gün boyunca kendi partileri için çalıştı diyebiliriz.

şimdi akp'nin örgütlenmesine, bu insanları nasıl ayarladığına, bu insanlara ve yemek, su gibi ihtiyaçlara ayırdığı paraya, hatta bu paranın bütçesini ne tür pis yollarla elde ettiğine, benden aldığını buralara akıttığına filan değinmyeceğim. zira bu başlığın konusu değil. chp'nin bu konuda akp ile yarışması çok zor, biliyorum. umarım ileride olur ama bu seçimde çok çok zordu, biliyorum. yalnız sınıf başına en azından 1 müşahid yerleştirememiş olmasını, bunun sebebini soran sandık üyesine de "sınıfınız çok arkada kaldı" cevabını veren chp yetkisilini ben de anlayamıyorum. gerçekten üzülüyorum. 2 gündür benim de anlayamadığım ve sosyal medyadan takip edebildiğim kadarıyla insanların da anlayamadığı bu. her parti oy sayımı biter bitmez tutanakların bir kopyasına sahip olmuşken chp'nin sonuçlar açıklandıktan sonra bu tutanakların peşine düşmesini garipsiyor insanlar, bunun bu kadar boşverilmiş olmasını garipsiyorlar.

seçim boyunca yapılan pisliği ben de görüyorum ve takip ediyorum ama en azından benim bulunduğum okulda oy sayımını izlemek ve ıslak imzalı bir tutanak almak bu kadar kolayken bunu yapmayan chp'ye ben de çok üzülüyorum. doğruya doğru...
  • herhangi bir partinin müşahiti değildim. 5ten sonra anayasal hak olarak ve şu an olan olayları tahmin ettiğimden gittim sayım bitene kadar salonda bulundum.
    chp'nin üyesi yaşlı bir amcaydi. kulağı duymuyordu ve gözleri de pek iyi görmüyordu sanırım. biraz sohbet ettik orda. sonuçları benden istedi, verdim.
    hasili kelam chp'nin örgütü geniş bile olsa sanırım yaş ortalaması biraz yüksek. sırf bu yüzden bir sonraki seçimden önce gidip üye olacağım bu partiye. tabii ki mansur başkan yeni bir siyasi oluşumu gerceklestirirse onun yanında olmak isterim.
    edit:bunun neresi gg dostlar? chp'ye üye olmak mı yoksa?
  • bunu elestiren sik kafalilar, agri'da oylarin itiraz uzerine 15 kere sayildigini ve fakat ankara'da itirazin direkt reddedildigini biliyorlardir umarim.

"sandik guvenligini saglasaydi!
    oyuna vaktinde sahip ciksaydi!"
    tarzi yorum yapan lumpenler de ahmet hakan agabeylerinin yolunda yurumeye devam etsinler.
  • tutanak peşinde koşmak tüm partilerin hakkıdır şimdi arkadaşlar sandıkta sayım işleminde tutanaklar resmi sandık görevlileri ve partiler tarafından atanan sandık müşahitleri doldururlar sayım bittikten sonra sandıktan çıkan oy tüm tutanaklara girilir ve resmi sandık görevlisi ile sandık müşahitleri tutanakları imzalar resmi sandık görevlisi kendi tutanağını ysk'ya, partilerin müşahitleri ise kendi partilerine teslim eder tüm tutanaklar bir birinin aynı olmak zorundadır siyasi partiler dilerse elinde ki tutanaklar ile itiraz edebilir ve oyları yenden saydırabilir bu yüzden tutanak her siyasi parti için önemlidir ancak tekrar ediyorum ysk ve partilere giden tutanaklarda oy sayılarının eşit olması ve altlarında resmi sandık görevlisi ve diğer parti müşahitlerinin imzası bulunmak zorundadır yani akpye gelen tutanakta ya da chpye giden tutanakta karşı partinin gözlemcilerininde imzası olur ve bu evet bu sayımı onaylıyorum anlamına gelmektedir
hesabın var mı? giriş yap