şükela:  tümü | bugün
 • bana aklıma geldiğinde en güldüğüm olaylardan birini yaşatmış tarkan albümü.

  kaseti aldım. kaseti aldığım yer ile ev arasında büyük bir yokuş vardı. ne yokuş ama... koşa koşa indim bir an önce dinlemek için. kaseti teybe koydum.

  - unutttu dediler... hiç sevmedi, dediler... güceeendimm yarrr... yalanmışşş dedilerrr... bir anlıkmışşş, dedilerr... kırıldıııımm yarrrr... aldatıyorr dediilerrr, aldırrmıyooorrr dedileeerrrr... yıkıldııım y.

  kapadım teybi. kaseti çıkardım ve o yokuşu tekrar koşa koşa geri çıktım. kasetçiye girdim.

  - abi bunda tarkan söylüyo ama müzik çalmıyo. değiştirsene...

  http://www.youtube.com/watch?v=fqmn5mw9dfy&ob=av3e
 • tarkanin bilinmeyen bir sebepten "oynama sikidim sikidim" olarak bilinen ikinci albumu.(oynama sikidim sikidim diye bilinen sarkinin adi da hepsi senin mi ? dir o ayri)
  tarz olarak toplama album gibi bir seydir.her telden her taddan az biraz bulunur.
  icerikte kullanilan her genre easy listening e convert edilmistir elbette, ama yine de gelmis gecmis turkce sozlu hafif muzik alaninda en iyi albumdur diyebilirim.hatta diyebilirim ki tarkan ve ozan colakoglu bu albumde butun kartlarini kozlarini kullanmis 3.albumde minik capta cuvallamistir.
  albumun en basarili sarkisi olan hepsi senin mi sittin ayri dile cevrilip sittin ayri ulke de tavan yapabilmistir.
  isin komik yani hepsi senin mi albumde yer alan sarkialr arasinda en kisa zamanda bestelenen guftelenenidir(30 dakika)
  kis gunesi ise hic suphesiz albumun en guzel, alemlerin en damar sarkisidir.
 • grup vitamin'in bir şarkısında(bkz: aşkın gözyaşları) (şarkı değil şiir aslında)
  a acayipsin
  b acayipsin
  c hiçbiri
  d hepsi
  diye dalga geçtiği bir tarkan parçası.
 • tarkan bu ikinci albümünü çıkarttığında günlerden bir nisan günü idi, ilkokul beş zamanları, karnelerin dağıtılmasına yakın haftalar, ilkokulun 5 yıl olduğu zamanlar tabii, mavi önlüklerimiz dahi yeni.

  unutmamalı ve hepsi senin mi şarkılarının klipleri eş zamanlı yayımlanmış hatta show tv top 10 listesinde hepsi senin mi ikinci, unutmamalı ise 1. sırada yer almışlardı, daha sonra unutmamalı beş-altı hafta birinci sırada yer aldıktan sonra yıldız tilbe'nin delikanlım şarkısı çıkıp unutmamalı'yı tahtından indirmişti, sırf bundan olsa gerek hiç sevememiştim o şarkıyı, gerçi daha sonra harika sana değer şarkısıyla aklımı çelmişti tilbe, sonrası tufan zaten.

  kişisel tarihimde kelimeler yetse'ye kadar en uzun süreli dinlediğim ve her sözünü ezberlediğim bir albüm olmuştur, her şarkısı güzel albümler denir ya işte bu albüm öyleydi, sorarım sana şimdilerde kaç tane şarkı vardır kış güneşi ya da dön bebeğim tadında, ayarında, albümün adı pek duyulmayan şarkılarından gitme'nin yeniden söylenmişi dahi günümüzde hit olabiliyor, hele bir de b-6 şarkısı biz nereye vardır ki sormayın gitsin.

  güzeldik ya o zamanlar ya da çok küçüktük bize öyle geliyordu, bilemedim.
 • en sıradan şarkısı*nın -ki içinde "terkedemedim hacıladı beni" sözü geçer- vokalinde; cihan okan, deniz arcak, ebru aydın, levent yüksel, özkan uğur, sertap erener, şebnem ferah, ümit sayın ve tarkan isimlerini bir araya getirmiş albüm.*
 • türkiyenin en iyi müzisyenleriyle çalışmanın sonucu ortaya çıkan mükemmel bir albümdür. günümüzde ben pop yapıyorum diye ortada gezen abudik gubidik şarkıcıların bu albümü lezzetle dinleyip bişeyler öğrenmeleri gerekir. 2009 soundlarıyla 1994 teki tarkanın "a acayipsin" albümündeki soundu karşılaştırırsak hepsinin uzak ara eline verir (kaliteli müzik yapanları ayrı tutarak yapılmış bir değerlendirme). zaten albümümün backrounduna bakarsak all-star gibi mübarek buyrun wikipediadan arak.

  mixing: rıza erekli, pinyo deneb
  yönetmen: duyal karagözoğlu
  dağıtım: onur ofset
  fotoğraflar: sevil sert
  aranjör:ozan çolakoğlu

  arkaplan sesleri

  cihan okan
  deniz arcak
  ebru aydın
  levent yüksel
  orhan atasoy
  özkan uğur
  rıza erekli
  şebnem ferah
  sertab erener
  ümit sayın

  enstürmanlar

  piyano - ozan çolakoğlu
  akustik gitar - erdem sökmen, erdinç şenyaylar
  bas gitar - ismail soyberk, levent yüksel
  elektro gitar - gür akad
  çello - özer arkun
  ud - erdinç şenyaylar, levent yüksel
  kanun - halil karaduman
  yaylılar - şenyaylar yaylı grubu
  klarnet - mustafa suder
  flüt - levent altındağ
  ney - ercan irmak
  perküsyon - cem erman
  darbuka - celal bağlan, seyfi ayta
 • tarkan'ın hiç bir zaman aşamayacagı zirve noktası.
 • tarkanın ilk albümündeki toy sesinden kurtulup gerçek sesine kavuştuğu albümün çıkış parçası.
  albüm bütün olarak ele alındığında mükemmeldir ve içinde bir tek kötü parça yoktur.
  tarkan'ın zaten en büyük şansı arkasında devamlı mükemmel bir kadro bulunmasıdır.
 • mükemmel bir tarkan albümü. türk pop müziği tarihinin en iyi ablümlerinden hatta. tarkan'ın ilk albümü yine sensiz'den iki sene sonra 94 yılında piyasaya çıkardığı bu albümün gelişi o kalitesiz kayıtlı, basit albümden belliydi. o albümde de kimdi vardı, selam ver vardı, gelip de halimi gördün mü vardı, hepsinin müzik kalitesi yerlerde olmasına rağmen bir ışık vardı. işte bu ikinci albümde sezen aksu, ozan çolakoğlu, sertap erener, levent yüksel gibi insanlarla çalışmış profesyonel bir tarkan'daki ışığın ortaya çıktığını görüyoruz. dön bebeğim var, kış güneşi var, unutmamalı var, gül döktüm yollarına var, girişiyle bizi dumura sürükleyen, o zamanlar için çok unique bir çalışma olan şeytan azapta var.. var da var yani. boş yok. acaip bir albüm. bundan sonra dudu'ya kadar tarkan'da da boş yok. karma, ölürüm sana ve aacayipsin triosu tarkan'ın ve türk popunun zirvesidir bence. sonra dudu filan derken şimdiki şarkılarına kadar uzanan bambaşka bir yola girdi. ama isterse nane nane ayarında şarkılar söylesin, hepsini hoş görürüm, ve yine de fikrim değişmez, bu adam bu ülkenin en büyük sanatçılarından derim. yaparım bunu.
 • tarkan ın bugünkü halini yıllar önceden editlediği parça.
  uzun yıllar öncesinden gelen edit: başkası olma kendin ol hele çakma justin timberlake olmaya çalışıp üç kuruşluk karizmanı da çizdirme.