• türkiye'nin dördüncü sondaj gemisidir. hayırlı mübarek olsun.

bizans tohumlarına dert olmuştur.

“geldikleri gibi gitmediler. kimi itini bıraktı, kimi bitini. kimi de p..ini. yoksa bu kadar şerefsiz bizim içimizden çıkamaz” diyen neyzen tevfik'e rahmetle okuyorum girdileri.
  • sadece haliç'te sondaj yapacak olan gemicik.
  • ulan tam yeri geldi şimdi;

(bkz: sen abdülhamiti savundun)

t; yeni sondaj gemisi.
  • osmanlı donanmasının haliçte çürümesine sebep olmuş padişahlardan birinin adını gemiye vermek ironi gibi olmuş.
    (bkz: çaka bey) önerimdir.
  • yakında batmaz inşallah.

sondaj gemisine osmanlı imparatorluğunda en büyük toprak kaybını yaşayan padişahın isminin verilmesi komik olmuş.

bence alparslan olmalıydı
  • gerçekten türk tarihi onlarca başarılı devlet adamı ile doluyken devasa topraklar kaybedip, bir kısmını da hayrına bağışlayan bir adamın adını vermek tam akplik bir hareket. vasatlık adamlara iyi geliyor. abdülhamit kişilik özellikleri olarak iyidir kötüdür ayrı konu ama adam başarısız. vasat, yetersiz. neden başarısız insanları yüceltip inatla olmayan bir tarihi yazmaya çalışıyorsunuz? kim inanacak buna?

gerçi saçma sapan dizisini çeken adamlar. aman neyse ya, bana mı kaldı. açın bakın kaç kilometrekarelik toprak kaybetmiş.
  • aslanlar gibi görevini ifa edecektir. 5. geminin de alparslan olması ümidi ile.
  • (bkz: ihsan ketin) varken yani şimdi. neyse, başka bir şey demiyorum.
  • bulamayacağın gazın, çıkaramayacağın madenin, kullanamayacağın rezervin reklamını yapmaya devam et uzun adam. sana inanan son cahilin de aklı başına geldiğinde her firavunun hükümranlığının öyle ya da böyle sona erdiğini anlayacaksın.

t:sırasıyla vatana adam akıllı hayrı dokunmamış 3 kişiyi (abdülhamit, turgut, adnan) önce kahramanlaştırıp sonra kendisini onların izinde giden yeni nesil kahraman ilan eden adamın sondaj gemisine verdiği isim.
  • adıyla müstesna sondaj gemisi...

ülkeden sondajı yapıp kaçmaz umarım.

döneminde denizciliği bitiren, gemileri çürümeye terk ettiren bir tipin ismini vermekte çok uygun olmuş gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap