• ilef'e dekan yardımcısı olarak geri dönüşünü müjdelemiştir...

"değerli dostlar, "başka bir hayat mümkün" şiarıyla yola çıkıp, tamamen kişisel tercih ve kararla ilef'ten ayrılmıştım. ayrılırken o dönemdeki öğrencilerimden, mezun arkadaşlarımdan, fakültedeki öğretim elemanı ve çalışma arkadaşlarımdan kararıma saygı duyan ancak, yokluğumun kendileri için anlamını ifade eden çok sıcak sözler işittim. bu sözlerin pek çoğunun içinde birgün ilef'e geri döneceğime dair inanç da vardı. ne güçlü bir dilekmiş be kardeşim :)) ailevi nedenlerle muğla'da olamayacağımız anlaşıldığı ilk andan itibaren, fakülteye geri dönmem konusunda bütün herkes ortak bir niyet ortaya koydu, şartların gerçekleşmesiyle 15 haziran 2013 itibarıyla tekrar 1981 yılından bu yana öğrenci ve sonrasında bir öğretim elemanı olarak çatısı altında bulunmaktan her zaman büyük bir mutluluk duyduğum okulumuzdayım. bu sürecin arkasından, yönetim sorumluluğunu üstlenmiş dekanımız prof. dr. ruken öztürk yardımcılık görevlerinden birini tarafıma önerdi. henüz çiçeği burnunda sayılabilecek bir durumdayım. iki yıl sonra 50 yılını geride bırakacak okulumuza güç veren kesimler arasında mezunlar hep en önemli ayağı oluşturdular. yeni görevim nedeniyle heyecanını ve mutluluğunu benimle paylaşan dostların bu motivasyonlarının ardında şahsıma gösterdikleri teveccühten öte "okul ile birlikte olmak" duygusunun yattığını düşünüyorum. bu bağlantının güçlendirilmesinde bir rolüm olacak ise, her zamanki gibi hizmetinizdeyim.

her zamanki gibi en içten sevgilerimle."
  • kürkçü dükkanına geri dönmüş. iyi de yapmış.

desenize hocam yine tüm okulun yükünü çekeceksiniz. desenize sizi telefonla aradığımızda karşımızda soluk soluğa kalmış olsa da nazik ve tatlı bir "merhaba"yı bulacağız ve yine desenize, öğrencileriniz mütemadiyen derslerde sizi, sizinle özdeşleşmiş papyonunuzla görecek.

yeni veletler çok şanslısınız valla. namı diğer "frankfurt okulu türkiye şubesi"nde teorik ile pratiği harmanlayan, hem alaylı hem mektepli olan, ilefte "abdül hoca" olarak anılan bu adamın kıymetini bilin...

düşünen, düşünmeyi öğrenen, bakmakla görmek arasındaki farkı anlamayı alımlayan; kimi zaman eleştirel, kimi zaman diplomat, kimi zaman da duygularını mesleğine yansıtmayan, cesur ve iyi bir gazeteci ya da bunları akademiye uyarlayabilen akademisyenler olmak istiyorsanız tabii...

ha son bir tavsiye: odasına her gittiğinizde muhtemelen çok meşgul olacaktır. bu meşguliyet ya öğrencilerinin stajlarını ayarlamaktan ya da telefonda birilerine dert anlatmaktandır. ama o odaya çok aksi olmadıkça kesin girersiniz. girdiğinizde de doyumsuz sohbetler, anılar ve tavsiyeler alacaksınız. cebinizde bulunsun diye bunların hepsini size fıkralar anlatarak yapacaktır abdül hoca. o fıkralardan alacağınız dersler ilerde size yol, su ve elektrik olarak dönecek. dönmese bile o fıkraları ezberleyin lan... ilerde sohbet ederken kullanırsınız.
  • 2017-2018 yıllarında siyasal iktidar ilefin(ankara üniversitesi iletişim fakültesi) üzerinden dozer gibi geçerken, ilef'in değerli hocalarını tabiri maruzsa biçerken, ilefli öğrencilere ölümüne saldırılırken bu şahıs koltuğunu bırakmayı bile cesaret edememiş bir korkaktır.

insan bazen kaybetmeyi göze almalı, ancak böyle insan kalabiliyor. abdulrezak beyin böyle bir derdi yok.
  • hiçbir öğrencisinin adını unutmayan zat-ı muhterem.
  • yoğun ısrarlara rağmen bir türlü facebooka üye olmayan, ama teknolojiye uzak olmadığını göstermek adına öğrencileri için bir blog edinen sempatik insan.

http://abdulrezakaltun.com/
  • ilef ogretim gorevlisi,reklamcı,biraz tombul mukemmel insan modeli.evli dunyanın en sevimli,en akıllı (bkz: hop hop tavsanlar)cocugunun babası,kocaman kalpli kisi.
    (bkz: hayalimdeki erkek)
  • artvinlidir.. ilef mezunlari vakfinin baskanidir kendisi.. okulda gazetecilik dersleri vermektedir.. abdul hoca olarak anilir.. bi zamanlar papyonlariyla unluydu.. yemek ve bitki kulturuyle baya bi icli dislidir..
  • "medya, siddet ve kadin" (aysel aziz, eser koker, mine gencel ve nilgun tutal ile birlikte) ve "turkiye'de gazetecilik ve gazeteciler" kitaplarinin yazari...

(bkz: en alt cekmeceden fikralar)
    (bkz: orta cekmeceden fikralar)
hesabın var mı? giriş yap