• ab'nin "türkiye acil bir şekilde daha çok mülteci kabul etmelidir" konulu çağrısı

işin sonu nereye varacak hep beraber göreceğiz.

kaynak: https://twitter.com/…tatus/1376514334692679684?s=08

geç gelen edit: haber başlığının literal çevirisi "türkiye acil bir şekilde yunanistan, ab'den mülteci kabul etmeye devam etmelidir." yani haberde mültecileri suriye afganistan gibi yerlerden kabul etme gerekliliği gibi bir durum yok. uyaran yazarlara teşekkür ederim.
  • ''siz çatlasanız da patlasanız da suriyeli kardeşlerimizi yedirip içireceğiz!'' diye meydanlarda böğüren kişiyi görünce artırılan tekliftir.

ben de olsam ben de kitlerim mülteciyi.
  • 10sene sonra, türk-kürt azinlik sorunu olacak ülkede.
    türk, kürt beraber ligden düsmüs takım gibi olur,oturur dertlesiriz.
  • 10 milyar dolar karşılığı 4 milyon mülteci ho
  • bunu absürd karşılayanlar unutmasın, 5 milyar euro için 4 milyon mülteci alanlar bi 5 milyar euro daha için neler alır.
  • parası neyse verelim hem türkiye destabilize olsun hemde bunlar başımıza düşmesin söylemi
  • ab mülteci sorununda elini taşın altına koymalı
    sayın avrupa birliği uzaktan hümanistlik kolay, gel ortadoğuya yada getirelim ortadoğuyu avrupaya. sonra istediğin gibi tavsiye ver dinleriz.
    egede mülteci botu batıran, avrupa sınırlarında mültecileri biber gazı ve copla geri püskürtmeye çalışan adamlarda mülteciler hakkında tavsiye vermesin bi zahmet.
  • ab bu konuda hayatının hatasını yaptı ve geri de dönemiyor. kontrol edemediği ve ortak olarak hareket edemediği bir ülkeye bu kadar kontrolsüz bir göç dalgası yığmak istedikleri en son şey ama tren kaçtı şimdi zaman kazanmaya çalışıyorlar.
    abd ve ab nin yunanistan'ın türkiye sınırına yakın yerlerde yeni yeni üsler kurması da zaten bu kontrolsüz gücün bir gün harekete geçirilmesini önleme amaçlı.

insan hakları, avrupa birliği vs hepsi tırı vırı bu insanlar sınırdan bi şekilde geçmek isterse hepsi öldürülecek.
  • bırak kalsın serbest dolaşım. zaten girsekte avrupa da harcama yapamayız. yaptırımlar başladı yine. salalım avrupaya tüm mültecileri. ben çocuğumla aynı sırada suriyeli istemiyorum.
  • reis'in eyyyyy avrupa diye başlayıp ayar vereceği yorumdur. avrupa'ya gitmek isteyen mültecileri sınır kapılarını açıp salınca mültecilere gazla, kurşunla müdahale et sonra birde bu yorumu yap. sonuçta ab'de türkiye'yi değil birliği düşünerek hareket edecek. bu tür politik söylemler normal.
hesabın var mı? giriş yap