• öğrenciye uygun bir okul bulmak ve öğrencinin okulda muhattap olacağı birime gerekli belgeleri göndermek dışında pek bir danışmanlık hizmetlerine rastlanmayan şirkettir. içerisinde çok iyi çalışan, yardımsever, güleryüzlü insanlar kadar tam tersi kişilikler de barındırır. örneğin, bir arkadaşıma yurtdışında bir okula gitmesi için "güya" aracılık yapmış, her türlü belgenin toplanması, okulla her tür yazışma işini arkadaşıma bırakmış, ancak arkadaşım okula kabul edildikten sonra da sadece belgelerin gönderilmesini sağladıkları için danışmanlık ücretini de almışlardır - halbuki postaneye kendisi de gidebilirdi. üstelik iki aşamalı olan kabul sürecinin ilk aşamasından sonrası için arkadaşıma hiçbir bilgi vermemiş, neredeyse önemli "deadline"ları kaçırmasına neden olabilecek kadar ilgisiz davranmışlardır. arkadaşım yine bir konuda danışmak için aradığındaysa "ama artık master yapacak bir öğrencisiniz, biraz sorumluluk sahibi olup, kendi işlerinizi kendiniz halletmelisiniz" gibi sempatik bir tavır içerisinde "paramı alır köşeme çekilirim" felsefesini benimsediklerini göstermişlerdir. tabi ki, eminim, içinde çok düzgün çalışan insanlar da vardır ama bir kaç tane gereksiz insan nedeniyle kötülenmeye başlayan bir danışmanlık firmasına dönüşmüşlerdir.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
  • insanın work and travel ile amerika'ya gitmesine yardım edeceğini iddia edip, bi bok yapmayan şirketmiş. bunu gördük yani ailecek...

şunun şurasında 1 ay kalmasına rağmen, iş konusu hala muallakta. 2 hafta boyunca danışmanlık yapan kişi için "x yok" "x burada değil" diyerek oyalanıp 2 haftanın sonunda o x olacak zatı muhteremin işten ayrıldığını tesadüfen oradaki başka bir danışmandan öğreniyoruz. ama bu süre zarfında kimse ağzını açıp "o gitti, sizi başkasına yönlendirelim" demiyor, gel-git insanı perişan ediyorlar. bitmedi, x de danışmanlık yaptığı sürece bi iş bulmuş, yol göstermiş değil zaten. sürekli bi erteleme, hallederiz tripleri ama sonuç sıfır. ne anladım ben b u işten?

parayı alana dek biz süperiz, harikayız modunda takılıp, sonrasında ise ne de olsa parayı aldım diye yatmak mı danışmanlık? kuruldu, dersti kafayı yiyen insanı iyice strese sokmayı başarmakta üstlerine yok evet ama icraat namına bişi göremedik, hala! sergiledikleri vurdumduymazlık örneği gerçekten takdire şayan ama...

bi daha academix mi? tövbe! şu işi bile temizleyebileceklerinden şüpheliyim ben...
  • başvuranı oyalamaktan başka işi olmayan gereksiz danışmanlık kurumu. şöyle ki; amerika'da staj diye internet sitelerinde bir başlık var giriyosun türlü türlü iş olanakları çıkıyor karşına.veriyosun 250 dolarını sana bir iş bulsunlar amerika'da çalışırım diye. önce rastgele bir şirketle skype üzerinden sözde bir görüşme ayarlıyorlar ve işveren seni kabul etmiyor. adamları zorluyorsun sana bir iş bulsunlar verdiğin paranın hakkını versinler diye yok arkadaş ses seda yok. 3 ay sonra akıllarına gelip arama zahmetinde bulunuyorlar aynı işveren istanbul'da yüzyüze görüşecekmiş diye.10 dakikalık mülakat için ankara'dan istanbul'a getirtip elini boş döndüren tamamen gereksiz bir danışmanlık hizmeti. işverenin şirketinin internet adresine giriyosun meğer deneyimli eleman arıyor adam. benim gibi yeni mezunu ne oyalıyorsunuz kardeşim demek geliyor içimden.
    özet olarak paranızı ve zamanınızı boşa harcamak istiyorsanız tam size göre bir danışmanlık şirketi.
  • kendileriyle ingilterede dil okulu + master programına gitmiştim. danışmanları gayet ilgili ve sorumluluk sahibi. özellikle taksim şubelerindeki danışmanların bilgi ve deneyim seviyesi daha fazla. danışmanlık desteği almak isteyenlere öneririm.
  • geçen ay aracılığıyla kanada'ya gittiğim şirket. gidene kadar çok yardımları dokundu, her mail attığımda, aradığımda cevapladılar. home stay de kaldığım için ev sahibi ile de haberleşmemi sağladılar. tavsiye ederim
  • geçtiğimiz haftasonu londra'da gerçekleşen ve sektörün oscar ödülleri özelliği taşıyan study travel magazine 2018 ödüllerinde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da doğu avrupa'nın yıldız acentası ödülüne layık görülerek üst üste 2 senedir uluslararası bu ünvanını koruyan yurtdışı eğitim acentası.
  • taksim şubesindeki k. bey rezalet. gerçekten vize başvuruları konusunda bir bilgisi olduğunu bile düşünmüyorum. tek bildiği öğrenci vizesi için yurtdışındaki okula kayıt yapmak ki bu işlemde basit hallediliyor. red almama sebep oldu bikaç belgemi kaybetmiş ve benim bundan randevudan yarım saat önce haberim oluyor tabiki kendisininde. çünkü belgeyi benden aldığını bile unutmuş son dk imzasız kaşesiz bir çıktı eklemek zorunda kaldım ve red aldım kendisine bu belgenin önemli olduğunu söylememe rağmen hayır o belge zaten gerekli değil diye diretti. sonuç hüsran boşa giden zaman ve para ve hayaller.. red mektubumdaki sebeplerden biri önce kaybedip sonrada gerek yok dediği belge ile alakalıydı. diğer çalışanların günahını almak istemiyorum bana k. bey denk geldi ve cidden vize başvurusu ve evrakları hakkında benden daha az bilgiye sahip olduğuna eminim. tabiki onda suç yok salaklık eden benim ne işim var danışmanla ama diimi. saygılar..
  • ekstra bir danışmanlık ücreti talep etmeyip, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunan ve gelirini sadece okullardan aldığı komisyonlarla sağlayarak bu danışmanlık hizmetini ve vize danışmanlığını ücretsiz olarak sunan firma. detaylı bilgi için web sitelerine göz atılabilir.
    ilgili link
  • korona, hayallerime bulaşmadan önce 3 aylık bir yurt dışı planlaması yapıyordum. dil eğitimini araç olarak kullanıp seyahat edecektim. on yıl kadar önce iki arkadaşım academix aracılığıyla yurt dışına çıktıkları için kendilerini tercih ettim.

okul, şehir süreci, vize ve hatta korona sonrası vize iptal süreçlerine kadar çok yardımcı oldular. kurumun genel yapısı mı yoksa ben mi danışman açısından şanslıydım bilemiyorum. gidemediğim için yurt dışındayken sağladıkları destekleri aktaramıyorum. ama firma aracılığıyla gitmeyi düşünenlere kadıköy şubesi, deniz hanım’ı öneririm.

yıllar sonra edit: pandemi sebebiyle dil kursuna gitmeyince bir şekilde londra hayalleri yakamı bırakmadı. an itibariyle master’dan bildiyorum, her sorumun yanıtını şeffaflıkla aldığım, iletişim yönünden hiç zorluk yaşamadığım bir danışmanlık aldım. altta reklam yazan deliyi de şimdi gördüm. ekşi’de reklamını yaptığım tek şey kendi sitem olur. ona da entrylerimden kolaylıkla ulaşıp londra ve diğer yazılarımı okuyabilirsiniz.* benimkisi tamamen şikayeti dile getirdiğimiz kadar güzel şeyleri de belirtme arzusu. iyi hizmet aldığım bir hekime, satış temsilcisine gidince de kuruma özellikle mail atar teşekkürlerimi iletirim.

bu arada danışmanlık ücreti konusunu sordum, çünkü ben hiçbir ücret ödememiştim. gidenlerin danışmanlık aracılığıyla gidip okula başlamayıp iltica gibi yöntemlere başvurmaya çalışmaları sebebiyle okuldan “eğitimine başlama teyidi” gelene kadar depozito aldıkları, sonra iade edildiği iletildi. bu süreçler güncellenebilir, entryler eskiyor, kendiniz aracı ile görüşüp netleşirsiniz.

son bilgi olarak aracılar size “al sana master ve vize” diye sunmaz, istese de sunamaz zaten. fikir ve yönlendirmeler yapıp, okul başvuru süreçlerinizi kolaylaştırır. aklınızdaki soruları giderir. ielts’i almak, seçeceğiniz okulları/bölümleri çıkarmak, vize evraklarınızı derlemek zaten aracının yapabileceği şeyler değil. beklentinizi mantık çerçevesinde tutarsanız ve benim gibi çalışan vakti olmayan ya da başvuru takibi gibi süreçlere üşenen biriyseniz aracıyla işiniz çok daha kolay ve sağlıklı ilerler.
hesabın var mı? giriş yap