• gayet güzel bir dizidir.

eleştirilecek yanları elbette vardır ama keşke devam ettirilen bir proje olsaymış. türk televizyonculuğuna çok şey katabilirmiş.

bu sayede galip tekin'i ve eserlerini de tanımış olduk.
  • oyuncular oldukça iyi yönetmenler de başarılı, ama bir şey eksik. temel detaylar dahi atlanacak kadar aceleci çekilmiş dizi. sanki kendi aralarında anı kalsın diye çekmişler de yanlışlıkla yayımlamışlar.

hepsine rağmen galip tekin'in çizdiklerinin dizisi izlenmez mi? döne döne izlenir, hem de böylesi oyuncularla.

ayrıca bu diziyi 8 yıl sonra fark etmem de benim ayıbım olsun, izleyiniz efenim.
  • youtube algoritması ile bugünlerde karşıma sürekli çıkan dizi. hazır karantinadayken izlemek istedim. pişman olmazsınız öyle söyliyim. her bölüm farklı hikayeler konu alınıyor ve usta oyuncular ile taçlandırılıyor. hayko cepkinin başta ve sonda sunumuyla dizi daha da güzelleşiyor.

not: 3. bölüm feyzanın oyunculuğu gözlerimi yaşarttı. bu ne oyunculuktur ya rab. seni ekranlarda mümkünse hep görelim asdfgh
  • youtube 'da rastladığım ve sansürsüz bölümlerini aradığım dizi. sansürlü youtube' da.
  • böylesi bi yapımı 8 yıl sonra keşfetmek...
    güzel dizi olmuş ellerinize sağlık
  • birçok bölümde twin peaks'den müzik araklayan...
  • veli çelik'in yönettiği ikinci bölümün, akıl hastanesinde geçen ufak kısmında müthiş bir çizgi roman planı vardır. sin city izleyenler direkt olarak fark edecektir. ışıklar, planlar, renkler hepsi muhteşem bir sahneydi.
  • yeni keşfettiğim ve şimdilik ilk iki bölümünü seyrettiğim dizi. her bölüm birbirinden bağımsız hikayeler. alt mesajlar bol. ikinci bölüm ise toplumumuzun aslında tüm dünyanın temel sorunlarından birini bu sorun dile getirilmeden çok güzel betimlenmiş.---

spoiler ---

fazilet memur babasıyla yaşayan bir genç kız. aşırı derecede şiddet görüyor. o kadar ki babası evden çıkarken elektrik şartellerini indiriyor. kızın zaten evden çıkması yasak. sonra babası felç kalıyor. kız yılların kinini kusmaya başlıyor ve olaylar gelişiyor...
    --- spoiler ---

bölüm başından sonuna kadar isyan kültürümüzün yokluğunu yüzüme yüzüme çarptı. neden haksızlıklara isyan etmeyi başaramıyoruz? bunun için gerçekten kendimizi yakmak zorunda değiliz. şu da var ki haksızlıklara isyan edemeyen kişi güç kendi elinde olunca en aşağı uğradığı kadar haksızlık yapacaktır.
  • bu diziyi yeni keşfetmiş olmama şaşıyorum. böyle güzel bir diziyi nasıl 8 sene sonra keşfederim.

şimdilik ilk dokuz bölümü seyrettim. dördüncü ve dokuzuncu bölüm sıkıcıydı, ikisini zor bitirdim. üçüncü bölüm de vasattı. izlediğim diğer 6 bölüm ise çok başarılıydı. son iki bölümü de izleyince editlerim.

oyuncu kadrosu da gayet iyi. hemen hemen her bölümde ünlü ve yetenekli oyuncular var.

ancak bazı bölümlerde bazı oyunculuklar çok acemice ve kameranın çekim açıları ve kurgu da aynı acemilikte yapılmış. bu ikisinin biraz daha üstüne düşseler dizi netflix'te çok izlenenleri zorlarmış. sanki alelacele çekmişler, üzerine fazla düşmemişler gibi.
  • başrolde genelde usta oyuncuların yer aldığı ama kalan oyuncuların flash tv den alındığını düşündüğüm galip tekin yapımı.
    bazı bölümlerdeki distopyalar gerçekten başarılı ancak cinayetten zevk alınacağı fikrini bir çok bölümde işlemesi rahatsız edici. bir de bölüm başlangıcında hayko cepkin çıkıp güya bizi aydınlatacak şeyler söylüyor ama söylediklerinin çoğu anlamsız uzun cümle kurma çabasından ibaret.
    özetle zaman kaybı ilk bölümde haluk bilginer olmasına kandım da izlemiş oldum.
hesabın var mı? giriş yap