• acun ılıcayı sevmem yaptığı hiçbir işi izlemedim ama servetini yasa dışı yolardan elde ettiği ima edenler çok büyük kul hakkına giriyor. yıllarca program yapmış digital platformu, televizyonu olan biri için gayet mütevazi bir serveti var.
  • aynı anda tv8'de masterchef tv8.5 da şampiyonlar ligi maçı yayınlıyor. adamın tek bir seyirci kaybına bile tahammülü yok, valla bravo. televizyonculuk bu işte.
  • kendisinin 8 kasım 2022 tarihinde candaş tolga ışık’a konuk olduğu programı youtube’da önüme düşmesi üzerine bir kısmını izledim. kaçak yayınlarla ilgili onu yayınlanların da izleyenlerin de(bu kişilere bilmeden de olsa diye ekliyor, hakkını yemeyelim) hırsızlık yaptığını, bunun ahlaki bir şey olmadığı şeklinde eleştiriyor. haklı diyebiliriz, tartışacağım şey burası değil.

yıllar önce kendisinin hayatını anlattığı bir videoya denk gelmiştim. eve yazıcı alıp ders kitapları-soru bankalarını korsan basıp bunu sattığı anılarını güle oynaya anlatıyordu. yaptığımız da ahlaksız bir şeydi, gençtik o zaman vs tarzında bir özeleştiri de yapmamıştı.

veya spor muhabiri olduğu dönem meşhur olayı, brezilya maçına gitmeyip arkadaşlarına brezilya taraftarı taklidi yaptırma hikayesini de anlatırken de bu yaptığı hakkında bir özeleştirisini duymadım.

ki bunlar topluma açık yayınlarda anlattığı, mizahi tarafı olduğu için “komikli anı” diye anlattığı anılar.

geçen de bizim ev sahibiydi blutv kullanıcı sözleşmesini kopyala yapıştır önümüze koyan zaten.

kendisi şimdi ahlak dağıtıyor. yürü be. milyon doları olmasına rağmen kültürel sanatsal faaliyetlere katılmak, bir kitap okumak, bir film izleyebilmek için hobi olarak korsan yayınları kullanan ahlaksız ve hırsız gençler utansın.

peşinen not: yayınların kaçak izlenmesini savunmuyorum burada. fikri mülkiyete verilen değer bu ülke sosyolojisinin bir açmazıdır.

ilk taşı hiç hdfilmcehenneminde film izlememiş olanınız atsın.
  • netflix'ten sonra disney+'da reklamlı üyelik için çalışmaları başlatmış.

streaming servisleri uzun zamandır zarar yazıyorlardı, acun abileri sağ olsun cin gibi, adamın izinden gidiyorlar.

https://www.bbc.co.uk/news/business-63563035
  • eger akp giderse 1 .rasin ozan kutahyali 2.de bu napacaklar cok merak ediyorum ..kim var bunlarin arkalarinda bir gorelim bakalim
  • her yerde konuşuyor para benim için ilk planda değil asla paraya önem veren bir insan olmadım diye. bu laflarını ispatlamak için bir fırsat, yayınla tüm türk takımlarının maçlarını şifresiz ve de ki, bundan şu kadar para da kazanabilirim ama halkımız bedava maç izlesin iyi eğlenceler. bu kadar basit. zaten tonla para kazanıyorsun. oradan da dua alırsın. maçları bedava yayınlıyorsun diye müthiş zarara girecek halin yok. devre arasında, maç başı ve sonunda zaten tonla reklam alıyorsun.
  • medya patronu.

bu entry kulağına gider belki diye yazıyorum. bir de canını sıkmak istiyorum.

sevgili acun ılıcalı. sahibi olduğun exxen platformuna yılda sadece üç defa bir aylığına üye oluyorum. gibi ve konuşanlar izlemek için. kafan karıştı değil mi? üyelik süreklilik sağlasın diye her hafta yeni bölüm yayınlıyoruz diyorsun değil mi?

ben bölümleri biriktiriyorum. iki ay izlemiyorum. iki ay sonunda biriken bölümleri bir ayda izliyor ve o ay yayınlanan yeni bölümleri izliyorum ve üyeliğimi iptal ediyorum. böylelikle hem boşuna para ödememiş oluyorum hem de senin de dediğin gibi korsan yayın izleyerek suç işlememiş oluyorum. zaten dizilerin kanal d dizisi gibi eylül'de başlayıp mayıs'ta bitiyor. hadi şimdi 12 aylık peşin para nasıl alırım onun planını yap ve uygula.
  • neden hep antipatik buldugumu son roportajinda anladigim televizyoncu.

roportajin bir yerinde 'turk dizileri cok yuksek butceli, cok kaliteli yapimlar. yurtdisina cok fazla satiliyorlar, hepsi cok iyi isler.' dedi. iste sorunlu buldugum kisim kesinlikle bu.

yahu bir kere yapimcisindan oyuncusuna kadar herkes mevcut dizilerin cekim sartlarindan rahatsiz. bir suru cok iyi oyuncu sirf bu sartlarin kotulugu yuzunden dizilerde yer almak istemiyor.

ayrica, biraz akli basinda herkes bu dizilerin konu itibariyle artik tamamen yoldan ciktigini soyluyor. surekli taciz, tecavuz, aldatma, cinayet, duygu somurusu.. yurtdisina satilabiliyor olmasi bu dizilerin turkiye'deki televizyon, dizi sektoru icin olumlu yatirimlar oldugunu gostermez. sadece para kazandirdigini gosterir ki konusmasindan bir kac kere parayla isim olmaz diyen bir insan icin de zaten bu bir basari olcusu olmamali.

iste ben de muhtemelen bu kadar guc sahibi bir insanin, bu kadar sozu dinlenen bir insanin boyle bir firsatta cikip bu sektorun sikintilari hakkinda bir iki bir sey soylemesini bekliyorum. biraz konussun artik bu guc sahibi insanlar. sen acun ilicali olarak orada bir seyler soylesen bu cok buyuk fark yaratir. ne olur yani iki laf etsen, bu kadar sesi duymazdan gelmesen.

muhalif olmak demek, toplumsal olaylara ses cikarmak demek illa cikip iktidari elestirmek demek degil ki. boyle bir kac konuda akli basinda demec versen cok degisir zaten. cem yilmaz icin de hic konusmuyor diyor herkes. evet cikip nokta atisi elestiri yapmiyor ama en azindan bu tarz konularda boyle olmamali, su yanlis gibi seyler soyluyor. zaten aydinlardan, gazetecilerden, sanatcilardan, is insanlarindan bekledigimiz de bu kadar. biraz elinizi tasin altina koyun, bir faydaniz olsun topluma.

aman abi konusmayayim, aman kimseyle aram bozulmasin, hic duzenim bozulmasin. sana ne olabilir ki, neyden cekiniyor olabilirsin, bu kadar para pul ve guc bile bazi konularda konusmayi engelliyorsa, e ne anladim o zenginlikten? yani tabi bu arada kimseyle kotu olmamak icin bir sey soylemiyor diye dusunuyorum yok gercek dusuncesi buysa, yani memnunsa turk dizilerinin halinden, o daha da kotu.

bak simdi aklima geldi, bir de herkesle arasi cok iyi bu adamin. galatasaray yoneticileriyle cok iyi, besiktasa yardim ediyor, trabzonlu yoneticilerle de cok iyi filan. su siyasiyle aman hep gorusuyor, su gazeteci aman onun abisi. ne bu yahu. bir insan herkesle iyi olamaz, olmamali. kimseyle kotu olmamali belki ama isim vererek, altini cizerek bu kadar insanla iyi olmasi bende iyi bir intiba birakmiyor.

acun ilicali tabi malesef ki bu tarz bir suru gazeteciden, yazardan, sanatcidan, is insaninda biri. ona denk geldi, ona yazdim ama boylesi malesef cok.
  • abi bir kerede şaşırtın bizi ya..
    geçen gün çıktığı programda “ben esnaf lokantalarını çok severim,daha dün bilmem hangi sanayide yemek yedim”sözlerini duyunca halla halla dedim bizim bildiğimiz acun mastercheften elenen iyi çocukları yanina alıp özel şefi olarak yanında gezdirecek kadar yemesine düşkünken esnaf lokantası ne alaka.
    sebebini biraz önce okuduğum haberde çok iyi anladım.bizim mehmet chef exxende esnaf diye bir program yapmış bizlere esnaf lokantalarının saklı kalmış hikayelerini anlatacakmış.
    ah acun dininiz imanınız pr olmuş ama artık gerçekten yemiyoruz böyle gördükçe sadece tiksiniyoruz.
    birde 30lu yaşlarda bir kadını eminim teyzen olarak görüyorsundur onun için tavsiye “az ye”maradona'ya benzemeye başladın yavaştan ona göre.
hesabın var mı? giriş yap