şükela:  tümü | bugün
  • önümüzdeki 10-15 yıla damga vurmasını beklediğim venezuelalı forvet.

ilginç bir transfer hikayesi olan 18 yaşındaki bu gencoyu sezon başında udinese memleketinden sadece 120 bin euro'ya koparıp getirmiş ve direk ispanya'daki kardeş kulübü granada'ya kiraya yollamış. granada da ilk devrenin yarısına kadar 3.lig'deki 2.takımında oynatmış. orada oynadığı 9 maçta 3 gol atan adalberto'yu daha sonra la liga'da değerlendirmeye karar verip direk ilk 11'e monte etmişler ve 8 maçta 4 gol atmış. üstelik bu 4 golün 2'sini tek maçta atarak messi'ye ait olan la liga'da bir maçta 2 gol atan en genç futbolcu rekorunu kırmış.

bu kısmı geçenlerde bülent timulenk'ten duydum; yalnız günden güne yıldızı parlayan velet'in sözleşmesinde minumum serbest kalma bedeli varmış. şimdi hatırlayamadığım bu bedel büyük takımların kolaylıkla verebileceği 15-20 milyon euro civarıymış sanırım. udinese ve granada ile birlikte watford'un da sahibi olan çakal giampaolo pozzo adalberto'yu 1 hafta önce udinese'den watford'a yalandan 10 milyon euro'ya satıp serbest kalma bedelinden kurtulmuş. yani bundan sonra çocuğu isteyen takımlar kesenin ağzını açmalı ki ilk talibinin liverpool olduğu konuşulmaya başlandı bile.

bu arada elemanın stili bana fena halde ronaldo luis nazario de lima'yı hatırlattı.

https://www.youtube.com/watch?v=dmmwrby31oa

ilk entrysi benden, yolcu açık olsun.
  • topla dikine çok hızlı gidiyor. bu gece oynanan venezuela uruguay maçında göz dolduran bir oyun sergileyen 19 yaşındaki kanat oyuncusu.
  • kolay adam eksiltebilen, hızlı, enerjik, aynı zamanda da kuvvetli genç bir futbolcu. bugün izlediğim venezuela uruguay maçında en çok dikkat çeken oyuncuydu. tüm bu meziyetlerinin yanı sıra bir de maç içinde devamlı bir oyuncu. takımının tek düşüncesinin gol yememek olduğu bir maçta 90 dakika boyunca oyunun içinde kalabildi bir kanat oyuncusu olarak bu önemli bir detay. geniş alan bulduğunda çok tehlikeli olabiliyor. geleceği parlak bu arkadaşın.
  • az önce biten uruguay venezuella maçında uruguay defansını sikip atan wonderkid. şimdi farkettim ki ilk entrysini ben girmişim sözlükte. hadi be genco büyük bi topçu ol da, yıllar sonra o entry ile hava atayım.
  • (bkz: reserved)
  • malaga'nın 20 yaşındaki kiralık santraforu. çok çabuk, süratli ve dayanıklı bir oyuncu ancak son vuruşları yavaş kalmakta. şu anda bonservisi watford'un elinde bulunuyor.
  • watford'un bu sene malagaya kiralık verdiği, venezuela'nın çok şey beklediği 1997 doğumlu forvet oyuncusu. bu sezon ispanya liginde çıktığı maçlarda gol sevinci yaşayamadı. görünen o ki kendisinden beklenen patlamayı yapmak için ideal bir takıma ihtiyaç duyuyor. bu takım elbette watford değil. zaten bu seviyede giderse eğer potansiyeline ulaşması çok zor. bir an önce kariyer planlaması için doğru adımları atması gerek. evet.
  • (bkz: patlayamadı)

son iki sezonu boş geçiyor. garry rodrigues tipinde bir oyuncu fakat daha potansiyellisi. pozzo ailesi bunu parlatamadı.