• akp'nin 2 milyon insanı topladığı meydana, chp'nin saatler önce 1.5 milyon insan toplaması olayıdır.
    akp toplayınca "ooo", chp toplayınca meydan 100 bin kişi bile almıyor. o da güzel.
    matematik de siyasete göre şekil alıyor demek.

2 milyon için link:
    http://www.ensonhaber.com/…toplandi-2014-08-03.html
    http://www.milliyet.com.tr/…nbul-yerelhaber-788254/
    http://www.internethaber.com/…isi-vardi-788439h.htm

p.s: meydan gerçekten kaç kişi alır ve hangi parti kaç kişi topladı gerçekten bilmiyorum ve hesabıyla uğraşmak istemiyorum. sadece bir durum tespiti yapmaya çalışıyorum.

edit notu: linkleri eklemeyi unutmuşum.
  • göz yaşartıcı haber. mitinge 5 saat kalmış ve en az 1,5 milyon insan şu an gösteri alanında. bu akşam türkiye siyasi tarihinde bir kırılma olabilir.

mitinge gidebilen lütfen gitsin, evinde oturup değişim beklemesin. türk bayrağıyla, atatürk bayrağıyla gidin.

yürüyüşten anılar burada, 24 gün boyunca bu insanlar adalet için yürüdü, onların emeklerini boşa çıkarmayalım:
    https://m.youtube.com/watch?v=fahgpbax41k
  • miting saatinde çok daha kalabalık olacağının göstergesidir.

muhtemelen sadece chp seçmeni olmayacak orada. resmi sonuçlara göre %49 hayır diyen kitle var potansiyel olarak.

tekrar ediyorum, resmi sonuçlara göre %49..
  • bindirilmiş bilinçsiz kıtalar ile gönüllü kitle ayrımını yapamayanlara dert olur.
    aktrollere bu sıcak tatil günü mesai yaptırır.
  • ya hala enis berberoğlu devlet sırrı açıkladı diyen gerizekalılar var. evladım okuma yazmanız da mı yok. mahkeme tutanaklarına bakın gazete arşivlerini kontrol edin. haber cumhuriyet'te görüntüler yayımlanmadan önce yine cumhuriyet'te dahil 12 gazetede verilmiş zaten (aydınlık, birgün, bugün, cumhuriyet, sözcü, evrensel, habertürk, milliyet, hürriyet daily news, özgür gündem, taraf, zaman). aydınlık gazetesi haberi 1.5 yıl önce yayımlamış. olayın gerçekleştiği tarih 1 ocak 2014 cumhuriyet gazetesinde görüntülerin yayımlanma tarihi 29 mayıs 2015. zaten önceden haberi ayrıntılı olarak yayımlanmış, başbakan davutoğlu konuya ilişkin bir sürü açıklama yapmış vs. nasıl devlet sırrı oluyor. görüntülerde daha önce haberlerde olmayan ve devlet sırrı niteliği taşıyan ne varmış söyleyin biz de bilelim. ayrıca başka ülkelerin bütünlüğüne kast edecek şekilde devlet dışı silahlı gruplara silah göndermeyi ne zamandan beri destekliyoruz, eğer öyleyse tüm dünyaya teröre karşı mücadele ediyoruz dediğimizde kim bizi neden ciddiye alsın.

ayrıca türkiye'deki tek adaletsizlik enis berberoğlu vakası değildir, eğer öyle olsaydı insanlar "bir yanlışlık olmuş en kısa sürede düzeltilir herhalde" deyip evde otururlardı. ülkede adalete dair hiçbir şey düzgün işlemiyor.

chp bir aydır insanlara gelmeyin diye baskı yapıyor resmen, eğer bu yürüyüş chp'nin özel çabası olmasa zaten bolu'ya varmadan 500bin kişiye ulaşacaktı. o açıdan katılımın ve desteğin ne kadar yoğun olduğunu iyi biliyoruz oradaki sayının 1milyonun altında kalması imkansızdır. hem de bunca baskı ve korkutmaya rağmen öyledir.
  • uydurma bir sayı mı yoksa gerçek mi ben bilemem, ama 1,5 milyon kişi gitse de şaşırmam. zira adalet arayışındaki kişi sayısı 1,5 milyondan çok çok daha fazla. yürüyüşe benim gibi evinden destek veren ve mitinge katılamayan insan sayısının çokluğu düşünüldüğünde gerçek olması kuvvetle muhtemel.

kalbim sizinle arkadaşlar.
  • akp mitinglerinde 2 milyon chp mitinglerinde 82500 kişilik kapasiteye sahip olduğu söylenen alanın şu anki durumu. her koşulda yalan söyleyen iktidar yanlıları oluyor o da ayrı bir güzellik.
  • onu bunu bilmem. ben, annem, babam, kuzenlerim, üniversiteden arkadaşlarım ve 85 yaşındaki anneannem birleşip hep beraber kortej oluşturabiliyorsak; bu miting gerçekten de, kalabalıkları adalet için bir araya getirmiş demektir. siz bakmayın oluşan kalabalığı küçümsemeye çalışan kendini bilmezlere. ne demişler? önce seni görmezden gelirler , sonra alay ederler , sonra seninle savaşırlar, sonra sen kazanırsın... !
  • chp'yi, kemal kılıçdaroğlu'nu ve adalet yürüyüşü'nü ciddiye almadığını söyleyen kitleyi rahatsız eden durum. devran ne zaman döner bilemem ama başlangıcı olan her şeyin bir de sonu vardır ak kardeşlerim. bence düşünün biraz.
  • i. melih gökçek'in asrın ayarını yemesine sebebiyet vermiş tartışmanın konusu.

işte o ayar
hesabın var mı? giriş yap