• cezayir asıllı fransız ortasaha oyuncusu. 96 model.

fuleli oğlan, akılıyor maşallah.
  • 2015/16 sezonunda çıktığı 23 ligue 1 maçında 5 gol atıp 2 de asist yapmayı başaran 19 yaşındaki fransa doğumlu cezayirli kanat oyuncusu. bir hafta sonra 20 yaşına basacak, anası babası cezayirli olan bu arkadaş alt yaş kategorilerinde fransa milli takımı forması giydikten sonra geçtiğimiz haftalarda karar değiştirip cezayir milli takımı için oynamaya karar vermiş.

bu sezon ise girondins de bordeaux formasıyla çıktığı bir fransa kupası karşılaşmasında bir gol bir asist, ligde ise çıktığı 9 maçta sadece 1 asist ile oynamaktaymış. yaz transfer sezonunun kapanmasına günler kala takımı ile olan sözleşmesini 2021 yılına kadar uzatmış.

* https://twitter.com/a_ounas22
  • napoli gibi bir takımın 10 milyon euro vermesi şaşırtmıştı. her şeyden biraz olan ama hiçbir şeyden tam olmayan yetenekli futbolcu. henüz yaşı erken ama mutlaka bir gün türkiye'ye yolu düşecek potansiyele sahip bir oyuncu.
  • 25m euro satın alma opsiyonu ile nice tarafından kiralanmış.
  • genç belhanda. 90 dakika izledim ve tek kanaatim bu. belhanda'dan daha gevşek bir topçu görmediğimi zannediyordum ben de. kuponumun içine sıçması vesilesiyle annesiyle tanışmayı çok isterim.
  • bu adam ghezzal'in değil olsa olsa onyekuru'nun muadili olabilir. ghezzal'in kadife bileği, asist yeteneği bu arkadaşta yok. en büyük artısı topla driblinge kalktığında çalım becerisi ile fark yaratması yani kısaca önüne at koşsun adamı. kapanan savunmalara karşı asla iş yapamaz. son hamleleri hem gol hem asist anlamında çok çok zayıf.
  • 2020-21 sezonunda ilk yarıyı cagliari calcio'da geçirmiş, genellikle sakatlıklarla boğuşup 7 maçta forma giyebilmiş, skor katkısı yapamamıştır.

ikinci yarı ise fc crotone'ye kiralanmış, burada 15 maça çıkıp, 4 gol 4 asist katkısı vermiştir.

fc crotone'de 15 maçın 13'ünde forvet arkası, 1 maç santrafor, 1 maç da on numara mevkisinde süre almıştır. 8 adet skor katkısını da forvet arkası pozisyonunda vermiştir. *

ghezzal'ın muadili olarak değil de, olası bir ljajic transferi sonrası forvet arkası pozisyonu için adının çıktığını düşünüyorum. sağ/sol kanat, forvet arkası, oynar her yerde. ghezzal'ın milli takımdan arkadaşı, yabancılıkta çekmez.

baya akıyor sahada.
  • kafası çalışmayan yetenekli futbolcu ekolünün bilmem kaçıncı temsilcisi. o kadar çok kendisi gibi futbolcu var ki, fransa'dan herhangi bir kanat oyuncusu alıp gelseniz %8 adam ounas gibi çıkar.
  • adi galatasarayla gecen sag kanat.hizi ve teknigi cok iyi ancak kafa yapisi tam bir bedevi.aranan kan olmadigini dusunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap