• muamele konusunda paris hilton'la alakasi bile olmayan otel...

(bkz: sozlukculerin aslinda demek istedikleri)
  • bir adana öğretmenevi değildir.
  • hilton honors üyesi ziyaretçilerine kulüp üyeliği dolayısıyla, nehre bakan oda verme, odada terlik ve bornoz bulundurma gibi ekstra kıyaklar yapan oteldir. ayrıca oda servisi çok iyidir, diş fırçası, diş macunu, tıraş bıçağı ve tıraş köpüğünü yaklaşık 15dk içinde odanıza getirebilmekteler. üstelik de ücretsiz. nehir tarafına bakan odaların manzarası ise paha biçilemez; bir tarafta sabancı camii, bir tarafta köprü, altınızda da otelin havuzu, özellikle gece ışıklandırmalarıyla enfes görünüyor.
  • şöyle 4 yıldızlı bir oteli tercih edeceğim konaklama şeyi. şimdi tabi ki hizmet sınırsız, odalar bizim ankara daki evden büyük... lakin herşey çok pahalı. ulan küçücük su 4,5 ytl olur mu? ha sorarım. hadi dışarıdan aldın bu suyu, buzdolabında koyacak yer yok. hadi yer açayım dedin. cihaz sensorlu teknolojik bişi. kaldır bişiyi hemen hesaba işleniyor. bu da cüzdanı zedeliyor tabi. ayrıca hergün gömlek değiştiren ben; ki zorunluluktur bu adana da sıvı fazda bir gömlek giymek kimse istemez; çamaşırlarımı otele veremiyorum. versem geri alamam, çok pahalı. tabi şimdi hilton da kalan herkes benim gibi değil adamın parası var hizmeti alıyor. bunu da farkediyorum ya bu hilton yaramadı bana.
  • oda pencerelerinde "cami acmayiniz sivrisinek girebilir" ozetinde uyarilar vardir. vardir da adamlar oyle korkutucu bir sivrisinek resmetmisler ki oraya insanin ruyasina giriyor, sabahin ilk isigiyla kiliseye gidip gunah cikartiyorsunuz "tanrim pencereyi actim affet beni, sana inandim sana sigindim"
  • bugun itibariyle acik alanlarinda wireless, odalarinda wired internet baglantisi (512kbps) hizmeti verebilen otel.
  • açık büfe kahvaltısı ve çeşitliliği beklentimi karşılamayan oteldir. hilton markası nedeniyle insan daha çeşitli ve güzel bir kahvaltı beklentisine giriyor doğal olarak. sonuçta sadece konaklama yaparsanız, kahvaltı için ekstra 40 lira ödemeniz gerekiyor ki o kahvaltı o parayı haketmiyor.
    oda da terlik ve bornoz bulunmamasını da ekleyince diğer 5*'lı otellere göre sınıfta kalmıştır. bir hilton klasiği olan paralı internet olayını saymıyorum bile. çalışanlara ise lafım yok, ilgili ve güleryüzlüler. her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar.

müşteri ilişkileri ve memnuniyeti açısından ise oldukça ilgililer. konaklamam sonrası online anket doldurup, düşük notlar verdiğim konular için ilgili bölüm müdürü beni telefonla arayarak memnun kalmama sebeplerimi, beklentilerimi vs. sorarak müşteri ilişkileri konusunda benden tam not almıştır. ücretsiz internet ile ilgili olarak, en azından lobide bu hizmeti sunmak için çalışma yaptıklarını ve ilerleyen dönemde bir ihtimal odalarda da bu hizmetin verilmesi konusunun gündeme gelebileceğini belirtmişlerdir.

ek bilgi editi: hhonors üyesiyim.
  • `daniel craig` ve skyfall ekibinin kaldigi otel. ekip aylarca, daniel craig ise tam 13 gun kalmistir. 1721 no'lu odada kalan james bond, odasinin duvarina 'daniel was here' yazdiktan sonra ben de hemen uzerine 'so was kedi mehmet cemil' yazdim. tekrar gelir de gorur umarim
    (bkz: daniel craig'in hilton'daki partisi)
  • mini bar'in uzerindeki siyah kutuyu "bu ne lan" gibi bir dusunceyle elinize aldiktan sonra prezarvatif oldugunu anlayip yerine biraksaniz bile check out yaparken resepsiyondaki kizcagiza kullanmadiginizi anlatmak durumunda kalacaginiz otel*
  • türkiye deki hiltonlarin en iyilerinden birisidir. bunda oteli 3 yıllık olmasınında etkisi olsa da gayet ozenli dosenmistri.

odalar salon boyutunda olup, sessizdir, kullanislidir. kapalı yuzme havuzu her hilton da oldugu gibi kucuktur. dipten 2 kere gidip gelinebilir. spor salonu yer darlığı sebebiyle oldukça kompak olsada, her alete kulaklı lcd televizyon artı bir puandır.
    yemekler, ozellikle de tatlilar oldukca basarilidir. hizmette sınıf geçilmiştir. yabanci populasyonu özellikle amerikan vatandaşları yakındaki askeri üs sebebiyle cogunluktur.

genel degerlendirme de adana da kalinabilecek en iyi oteldir. hatta türkiye deki hiltonlar arasında ön sıralardadır.

asma katta yer alan salonlar küçük toplantılar için idealdir.

bu arada bonus olarak sabine dorn
hesabın var mı? giriş yap