• (bkz: abraham maslov)
    (bkz: ihtiyaçlar hiyerarşisi)

ayrıca bir barzo örneği olarak
    (bkz: naga)
  • sokakta birini görünce kendinden geçen ılık götlü rahatların barzo diye aşağılamaya çalıştığı ülke gerçekleri yaşayan insanların durumudur

gökyüzünden bombalar yağsa sokağa çıkıp çalışmak zorunda olan insanları anlayamayacak bu rahatlar bu olaya şaşırıyor olsa da bu minibüste yaşanan durum gayet olağan ve hala devam eden bir durum, evden çıkmayın deyip sarayda yaşamakla olmuyor bu işler, karın tokluğuna günlük işlerde çalışanlar bu ülkede çalışmak zorunda
  • vay arkadas. bu nasil baslik lan?

dalyarraan evladi, bu insanlar neden suursuz, neden duzgun egitim almamislar, neden bu kafayla bu yasa gelmisler, neden bu kadar yoksullar ve para icin skerler sosyal mesafeyi diye minibuslere 35 kisi biniyorlar diye sorsana it oglu it!

valla bazen dusunuyorum, ulkenin comarindan cok, sik sok suursuz tiki tayfasinin durumu daha vahim sanirim.

edit:
    basligin orjinali minibusten cikan 35 barzo idi. basligi acan, ilk entari sahibi eleman da, lanetlenip caylak yapilmis, isabet olmus. umarim genco bir ders cikartmistir kendisi icin. bazen hakikaten utaniyorum, siyasi gorusum bu vb tiplerle benzerlikler icerdigi icin. ama iste bir elin 5 parmagi bir degil.
  • barzo arayan başlığı açan arkadaşa bakabilir. belli ki kendisi zerre kadar hayat tecrübesi olmayan bir bebe. insanların karnını doyurmak için sadece covid-19 günlerinde değil normal hayatta da nelere maruz kaldığından, nasıl ağır şartlarda çalıştığından ya habersiz ya da bunu umursamayacak kadar karaktersiz. öylesine pespaye ki 35 kişiyi bir minibüse dolduran kişiye iki kelime etmeyi aklının ucundan bile geçirmiyor insan müsveddesi.
  • minibüs 1 adet barzo içeriyor. o da araç şoförü. kalan 34 barzo sanırım çalmadan, çırpmadan, güneşin altında alın teriyle para kazanan ve bu şekilde çalışmaya mecbur olan bu insanlara barzo diyen ve daha minibüs nasıl yazılır bilmeyen başlık sahibi dingilin bizzat kendisi oluyor.

edit: dalyarak bir de akıl veriyor. yarrak kafası, herkes yardım almaya kalkar kimse çalışmazsa ne olur peki?
  • fakir ve ihtiyaç sahiplerini küçümseyen türkçe bilmeyen barzolara göre barzo olmayan tipler
  • adana sıcağında akşama kadar hamallık yapıp 80-90 lira alacakken 789 tl ceza yemeleri üzmüştür.
  • lan ben bu görüntüyü hatırlıyorum burası hindistan değil mi ?
  • koronavirüs umarım ilk durakta inmiştir.
hesabın var mı? giriş yap