• 12 haziran 2010'da andromeda'da ağaoğlu öyle bir yaza merhaba partisi yaptı ki, ağzımız açık kaldı, helal olsun dedik. uzun zamandır bu kadar sağlam bir beleş parti görmemiştim, hatta hiç görmemiştim.
    rakipleride benzer partiler yapacaklardı, yazık oldu adamlara...
  • kendisine bir şiir yazdığım toplu konut ortamı.

"sana akşam servisle dönerken bir baktım ağaoğlu my world
    ataşehir'in tepesine kazulet gibi dikilmiştin
    derin v yakalı gömleğinin içinden fışkıran
    göğüs kıllarının arasından sarkıttığı kolyesini
    80'lerden gelen bir zaman sarkacı gibi sallayan
    heybetli bir zontayı andırıyordu,
    gece ışıkların yandığında siuletin"

-resimhane şatıroğlu, 14.03.2012, dönüş yolunda
  • yaza merhaba partisi klasiğine
    ataşehir kentplusa gelen duyumlara göre;
    sayın ve muhterem ali ağaoğlu'nun rakamla 200.000 dolar yazıyla ikiyüzbin dolar harcanmış ataşehir yerleşkesi.
  • +ali abi bombayi patlattik!
    - nedir evladim?
    + umraniyedeki projemiz manyak tuttu!*
    - eee super!
    + ustelik elalem de site gommeye ba$ladi oralara biz de ustune 2 site daha diktik oraya!**
    - fevkalade!
    + bu kadar da degil, o ilk yaptigimiz sitenin dibine otel bile diktik! *
    - obaaaaa!
    + ama bununla da durmadik, ata$ehir'in kar$isina ata$ehir'in yarisi kadar birbirinden farkli boy boy bina diktik*
    - ohooo daha ne olsun, super super!
    + yalniz bir sorun var abi...
    - nedir?
    + 7 gun 24 saat aktif olan cevre yolunun dibinde insanlarin pencerelerini acamayacaklari haneleri 1 trilyona satmakta zorlaniyoruz...
    - gazetelere -daha cok- ilan verin, gerekirse 1-2 tv programinin sponsorlugunu alin, nasilsa cikar "alicisi".

... ve alicilar cikmi$tir da :)
    boyle bir durumda "zevkler ve renkler" konseptli deyimler ile "akil fikir" deyimleri arasinda kalinabilir pek tabii...
  • reklamlarını izlediğimde ağaoğlu belediye başkanlığına adaylığını mı koydu diye düşünmeme neden olan, devasa olarak nitelendirilen konut projesi. o hararetli politikacı sesi ile projeyi anlatması beni panik etti.
  • kendini gece klübü zanneden spor klübümün yaza merhaba partisiydi.. gece boyunca aksın içkiler, dansetsin kızlar, çalsın dj şeklinde devam etti.. onbeş* dakika boyunca patlayan havai fişeklerin arasından ali ağaoğlu pelerinle çıksın halkını selamlasın diye beklentiye bile girdim, ama yoktu.. partide olanlar çok eğlendi, evinde işkence çekenler olmuştur tabi, o müzik sesi evimin içinde gibiydi çünkü..
    o değil de para vermeden bardan içki almak, hem de sınırsız, nasıl bir güzellikmiş.. üye aidatları nerelere gidiyor gördük olduk böylece..
  • yerleşim birimlerine yabancı isimler koyanlara yönelik tiksintinin ifadesine naçizane bir örnek için (bkz: boğaoğlu my hell)
hesabın var mı? giriş yap