• haritanın heeeeeeer yerine dağınık şekilde köylü gönderip ve town center inşa edip bir türlü oyunu bitirtmeyen ibne arkadaş.
  • öncelikle hayırlı forumlar kardeş. bi anketini alıp gideceğim.

(bkz: how do you turn this on) diyip sıramı sonraki arkadaşa savıyorum. teşekkürler.
  • (bkz: şşş ho)
  • evet?
    emrin?
    hazır
    efendim?
    doğru
    yaparım
    tamam
    oduncu
    seyis
    avcı
    balıkçı
    çiftçi
    madenci
    usta
    tamirc
    saldır!
    ileri!
    allah-allah!
  • (bkz: madenci)

amk amelelik içimize işlemiş!
  • aoe 2'de uzunca süre devam eden bir maç sırasında kimsenin birbirini düşürememesi ve fatih sultan mehmet yürekli bir arkadaşın, mancınık yardımıyla orduyu ormanın içinden geçirip herkesi talan etmesi kaldı aklımda.

yani her şey iyi giderken bir anda ormanın içinde onlarca paladin görmek beni baya bir şok etmişti.

edit: imla
  • :??
  • kapıları kapatmaktir.

bir 5-6 sene olmuştur. internet cafe sahibi yakın arkadaş. 4 kişi bir takim; ortada boş pc; 4 kisi bir takım...

ılk 2 saat sulh. kimse kimseye saldirmayacak.

neyse; sık yaptığımız olay ama son oyunumuz olaylı bitti. sonra da oynamadik.

kendi oyun stilimi ozetleyeyim. yasam tarzima da cok uyar. genelde sansli olurum. iki dost ulke arasinda kalirim. ormana dayandiririm ulkenin bir ucunu; saglam kapilar yapar; sur ve kuleler yaparim. parayi dogrultunca 4 5 kale. akrepler, okcular, mizrakcilar, topcular. yani sinir güvenliği tam.

icerde ise, tarım, hayvancılık her yonden gelistiririm kendimi.

(burada oyun detaylarina girmeyecegim ama kilise kurup rahiplere o kutsal tas mi ne aldirirsaniz her an para kazaniyorsunuz. ayrica marketler yapip 2 ulke arasinda alisveris yaptirip kazanirsiniz) bunlari tek tek itinayla yaparim.

neyse. genelde kendi dostlarima az görünen yardimlar yapip hep kazanirim ya da en son duserim.

bu son oyun ise rakip cok guclu. ibneler saglam saldırıyor. ama ben yine 2 dost ortasindayim. sag tarafim orman zaten.

o kadar uyarmama ragmen sag ve solumdaki hiyarlar benim sinirlara guvenip sur vs cekmeden kale vs kasiyorlar. kizdim cok. adamlar dandun girdi bunlara. 2 ser bolunduler. bunlar bağırıyor; ac kapilari girecegiz diye. ben açmıyorum. kiydilar lan bunlara. ben ve diger eleman got gote verip bu 4 unu pert ettik. bildigin 300 spartali gibiydik. actim ona sinirlari; o kaleler yapti; atlilar, develer, okcular... siktir abi. catir catir catir...

burada bir efsane hareketim var. ormani delmem. bildigin oyun 6 saat surdu ve ben ormani delip arkadan dolandirmistim orduyu. her gidi o gunler...

o gun bugündür, kapilari acmadigimdan dolayi yemedigim laf yoktur.
hesabın var mı? giriş yap