• aklıma şunu getiren tespit..

--- spoiler ---

napolyon'a sormuşlar;
    "herkes şan, şeref, namus, ünvan için savaşırken sen neden para para para diyorsun yani para için savaşıyorsun?"

napolyon yanıt vermiş;
    "herkes kendinde bulunmayan şeyler için savaşır.. bende para yok."
    --- spoiler ---
  • "kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur."
    herkes bu kadar kusurluyken birilerinin günahsızmışçasına insanlara ahlak satması gerçekten en derin ahlaksızlık bana göre. bu yüzden günahkarlık suçlamasıyla bir kadını taşlayarak öldürmek isteyen topluluğa isa'nın söylediği söz de harikadır: "ilk taşı, günahsız olanınız atsın."
  • "kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa,
    bilin ki en namussuzu o' dur."
    -friedrich nietzsche
  • kişi her daim kendinde eksik olan şeyden bahseder. mevzu bu kadar basittir. sürekli ahlaktan bahseden ahlaksız, namustan bahseden namussuz... vs. istisnalar kaideyi bozmamakla beraber, bu böyle devam edip gider...
  • "hangi konuda olursa olsun, kutsal kavramları dillerine dolayıp yırtına yırtına bağıranların ahlakından şüphe ederiz."

merhaba, aziz nesin
  • bir erkek ahlaktan bahsediyorsa ahlaksızdır, bir kadın ahlaktan bahsediyorsa çirkindir
  • akloma geldi anlatıyım. bi akşam her zaman ki gibi sofrayı kurduk rakıya vurcaz. e buna bi de su lazım. ev arkadaşım az biraz müslüman bi gençtir. namaz niyaz akar gider. dolapta su göremeyince istedim bundan. psikoğattır biraz odasında 6li litrelik sular vardır. vermedi ipnenin evladı. içkiye kullanılan su vermem dedi. tecavuzle tehdit ettim yine vermedi. eyw dedim napıyım. ama büyük şoku daha sonra yaşadım. bizim kafalar güzel geldi sofraya oturdu. ve çiğköfte peynir haydari ne warsa artı yardırdı adam ...
  • ahlak kavramının her ne kadar evrensel bir tanım içerisinde olduğu düşünülse de kişiden kişiye değişmesinin bir sonucu olabilir.

birkaç entry yukarıda bakınız verilen başlıklardaki tecavüzler ülkenin büyük bir çoğunluğu tarafından ahlaksızlık olarak değerlendirilmemektedir. aksi halde ülkenin toptan ayağa kalkması, bu olayları protesto etmesi, sözü geçen kurs, vakıf benzeri kurumların kapatılması, kimsenin bu kurumlara çocuklarını göndermemesi gerekirdi. bunların hiçbiri olmadığına göre çocuklara tecavüz etmenin gayet olağan karşılandığı düşünülebilir. buna karşın aynı kişiler için bir kadının mini etekle veya şortla gezmesi ahlaksızlık sayılabilir.
  • kişi kendinde ne eksikse, bilinçli ya da bilinçsiz olarak en çok onunla ilgili konuşur. ahlaksızsa ahlaktan
    namussuzsa namustan
    parasızsa paradan
    başarısızsa başarıdan dem vurur hep.
hesabın var mı? giriş yap