• tiyatro studyosunun genel sanat yonetmeni.
    ahmet levendoğlu
    tiyatro öğrenimi: royal academy of dramatic art, ingiltere (bitiriş 1969, üstün başarı diploması ile)

tiyatro öğretmenliği: 1971'den bu yana; önde gelen devlet konservatuvarlarından dördü başta olmak üzere on ayrı eğitim kurumunda (ilki ankara devlet konservatuvarı, sonuncusu koç üniversitesi)

oyunculuk: 1963'ten bu yana; ilki gen-ar tiyatrosu/cephede piknik, sonuncusu tiyatro stüdyosu/balkon

yönetmenlik: 1978'den bu yana; ilki royal academy of dramatic art/antigone (j.anouilh), sonuncusu tiyatro stüdyosu/ yasamin uc yuzu

sanat yönetmenliği: kuruluşundan bu yana tiyatro stüdyosu'nun sanat yönetmenliği

oyun çevirmenliği: yedisi sahnelerimizde oynanmış olan dokuz oyun; ilki (hasan levendoğlu ile), herkesin sevgilisi-john patrick (1965), sonuncusu sonsuz döngü-hugh whitemore (2002)

dergi yazarlığı: (başlıca) yeni gündem , düşün, tiyatro...tiyatro... (1996 'dan bu yana sürekli)

kitap editörlüğü: başlatıp yönettiği yaşayan drama tiyatro dizisi

tv-sinema oyunculuğu: kırık hayatlar '85, ateşten
    günler, baharın bittiği yer, young indiana jones, yaz
    yağmuru vb.
    ödüller: yönetmen, oyuncu, sanat yönetmeni, "uyarlayan" kimlikleriyle.
  • koç universitesi tiyatro kulubunun 4 yillık sanat yonetmeni. royal acedemy of drama, birnicisi, sir. kulup uyelerinin idolu, mukemmel, karizmatik guzel insan.
    mukemmeliyetciligi yaptigi eserlerde de kendini her zaman gosterir, sahnedeki en ufak ayrıntıya bile kafayi takar.
    sanatciliginin yaninda kisiligi de insanlari hayran birakir.
    kulub elemanlari hocalarindan bahsettiginde konservatuar ogrencilerinin hayıflanmasi sik gorulen bir olaydir.

(bkz: tiyatro studyosu)
  • az sayıda televiyon dizisinde rol almasına karşın, kırık hayatlar, ateşten günler ve baharın bittiği yer deki oyunları ile tv dizilerinin de unutulmaz oyuncusu olmayı başarmış değerli sanatçı.
  • beni yönetmişliği benim için gurur kaynağı olan, hakkında yorum yapmaya superlative'lerin yetmediği zat-ı şerif.
  • az önce sağır oda dizisinde bir sahnede de karşılaştığımız aşmış kişilik.
  • sağır oda dizisinden sonra şimdi de küçük kadınlar isimli dizide oyuncu olarak karşımıza çıkan usta sanatçı. iki dizide de fazla konuşmayan ketum bir insan olması dikkatimi çekse de, bu rollerin üstesinden başarıyla gelmektedir.
  • pazartesi akşamları atv'de yayınlanan son adlı dizide emekli müsteşar asım denizci karakterini oynayan usta.
  • "royal academy of dramatic art" tiyatro bölümü mezunu olan genelde içine kapanık, aksi karakterli rollerde hatırladığım usta. kendisinden kötü kalpli zengin baba çok güzel olur. belki de oynamıştır ve bilinç altım bana oyun yapıyordur.
  • 8 senedir entry girilmeyen başlığa sahip oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap