• kusadasindan gumuldure veya izmirden menderes uzerinden kusadasina veya gumuldur`e giderken yolda icinden gececeginiz bir yerlesim birimi.
  • kampusistan burda cekiliyor lakin dizide kusadasında gectigi soyleniyor o ayrı.
  • bi dinlenme tesisi vardır orada maliye bakanlığının. küçük, 5~10 kişilik personeli olan bir kamp yeridir.

çocukluğumun yaz tatillerinin geçtiği yerdir o kamp. şimdi hâlâ yerinde midir bilmiyorum. sadece müşteri olduğu zaman istek üzerine dükkâna giren şişman hamburgerci mehmet abi, bütün gün başında kuyruk beklenen langırt masası, kumsalda kaynamış darı yemenin lezzeti ve tüm kamp hep birlikte aynı saatte gürültü içinde yenen öğünler; kampın az ilerisindeki bataklık, kayalıklar, su yılanları, gecekondu tarzı yan yana yapılmış tek odalı kulübeler... şimdi hatırladığımda bir cennet, bir ütopya gibi geliyor bana.

kumsaldan olta atarak tuttuğumuz balıkları taşların üzerine oturtuğumuz tel ızgara üzerinde pişirerek yemek; arkasından ilk sevgiliyle gazinodan gelen müzikle dansetmek ve ilk aşk. özlem.

ben 8 yaşımda, o güzel rüyanın içindeydim. şimdi hayali bile haz veriyor.
  • (bkz: claros)
    (bkz: notion)
  • muhtemelen duydugum bildigim en pis, en itici isme sahip yazlik mekan.. ahmetbeyli.. pis..
  • aynı zamanda hatay'ın reyhanlı ilçesine bağlı bir köy.
  • izmir menderes'ten batı yönüne doğru çıkıldığında çile kavşağı'ndan sola dönmek suretiyle 30 km ileride kalan, selçuk-özdere yol ayrımında bulunan ege beldesi. kuşadası ve seferihisar'ın hemen hemen tam ortasında olması nedeniyle stratejik konumu güzel bir yerdir. tipik ege yazlıkçılarının mekanıdır. çeşme ve kuşadası gibi yerlere göre eğlence mekanları bulunmaz, yaşlılara hitap eden bir yerdir. sınırları içinde bulunan maydanoz plajı ege'nin en temiz plajlarından biridir. selçuk 25 dakika, özdere 15 dakika uzaklıktadır. ahmetbeyli'nin 4'te 3'ü ormanlık alandan oluşur, bu yüzden yılın 365 günü tertemiz bir havası vardır.
  • özdere ve kuşadası'nın hemen hemen tam ortasında olması nedeniyle stratejik öneme sahip, gaziemir'e 45 dakika mesafesiyle doğa harikası bir yerleşim yeri.
  • izmir'in f/p plajına sahiptir. mekanları uygun fiyatlı, denizi temiz ve plajı güzel.
hesabın var mı? giriş yap