• gitsem olmuyor kalsam gönül razı değil.
  • en büyük hayalimdir...
  • kardeşim, imkanınız varsa gidin. neyin muhasebesini yapıyorsunuz?

orta doğu bataklığında olmak zevk mi veriyor gerçekten? imkanı olan bir an bile durmasın, istirham ediyorum sizden.
  • eğer bakıma muhtaç, hasta veya engelli değillerse, aileye de iyilik yapmaktır.
  • pişman olacaksın. ama hayallerin pesinden koşman senin icin daha cekici olabilir!
  • uzun sure dusundugum,firsatim oldugu halde kalp hastasi babamin yaninda olmak ve anneme yardimci olmak icin degerlendirmedigim bir eylemdi. 1 yil once artik babam da yeterince iyilesti deyip ailemi arkamda birakarak yurt disina tasindim. 3 ay sonra babam vefat etti. bunun sonucunda cok dusundum, acaba kalsam daha mi iyi olacati diye.
    vardigim sonuc;
    -aileni arkanda birakmak zor ama ulkede de uzun sure cabalayip karsiligini alamamak daha zor.
    -yurt disinda,aile ozlemi gun gectikce artiyor ve alismisliklar seni daha da cekiyor ama gelecegini garanti altina alma istegi her sekilde agir basiyor.
    -ailenden,arkadaslarindan,yasadigin topraklardan uzaklasmak duygusal bir yogunluk olusturuyor ama sokakta,televizyonda,hatta akrabalarla yapilan muhabbetlerin sonu siyasete ve din'e baglanmasi psikolojini daha cok bozuyor.
    -ulkeyi dusunup beyin gocu yapma diyenlere hak veriyorsun ama kazandigin parayi turkiyede yatirim icin kullaninca ulkeye daha fazla katkin oluyor. zaten beynini kullanmaya pek izin vermiyorlar sonucta.

kisaca,firsati olanlarin bulundugu sartlari degerlendirip karar vermesi daha dogru olacaktir. hersey disaridan gorundugu kadar gunluk,guneslik degil. yurt disinda yasamanin maddi ve manevi bir bedeli var,herkesin kaldirabilecegi bir yuk degil ama turkiyede kalmanin da bir bedeli var iste.
  • iş teklifi geldiği halde, yapamadığım eylem
  • bu ikilemde 2 kez kaldım ve ailemi seçtim bence siz öyle yapmayın.
  • 23 yasinda gencligimin baharinda gittim. en guzel yillarimi ailemden ayri gecirdim ama degdi.
  • kuslar bile 20 gunde kanatlanip ucarken sen hangi mantikla yuvadan ayrilmiyorsun. bi siktir git, sen dahil herkes hayatini yasasin. aile uzaktan da sevilir, maddi manevi destek olur, her yil cebinde paranla ziyaret eder hem kendine hem onlara mutluluk yasatirsin. yok ben ailemden uzak yasayamam dersen hep birlikte alcaktan surunmeye devam edersiniz.
hesabın var mı? giriş yap