• doğru cevaba silivri tatili varmış beyler hemde bedava
  • ülkeyi yavaş yavaş sevdire sevdire bölmektir
  • toplanın, o büyük amacı açıklıyorum.

ülkeyi yönetmek*

yoksa siz chp'yi, mhp'yi, hdp'yi, hüdapar'ı, bu ülkeye aşık olduğu için mi seçimlere giriyor biliyordunuz?

güç, bir şeyleri yönetebilmektir. türkiye'de yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon kadar başkan vardı en son. çemişgezek kanarya sevenler derneğine başkan yardımcısı seçecek olalım, kavgalar çıkar, silahlar konuşur. biz ise gelmiş "yaw ahmet abi ak parti'nin asıl amacı ne ola ki" diyoruz burada. adamlar başarılı, muhalefet desen o da yok. liselilerin mun konferanslarında daha iyi muhalefet ediliyor bir şeylere. e abi top messi'de, kalede tek kolu olmayan kör bir adam, stoperler köşede sigara dönüyor; messi golü herhalde atacak. burada doğru soru "messi bu golleri sürekli atarak neyi amaçlıyor, büyük planı ne" mi olmalıdır, yoksa başka bir şeyler mi?

10 sene önce şeriat getiriyorlardı güya, tahran uçağı rötar yemiş hala gelemedi o şeriat. "hayat, siz bir şeyler planlarken başınıza gelenlerdir" demiş john lennon. ben de "ak parti iktidarı, siz 'acaba sırada ne var' derken başınıza gelenlerdir" diyorum. ölene kadar mokoko anlayacağın.
hesabın var mı? giriş yap