• seçim yaklaşırken başladık yine züğürt tesellisine.
    bu abi de, diğer şikayetçiler de seçim sonrası “vurduk mührü yine ak parti’ye. kime vereceğdik vatan haini kılışdar’a mı” diyecek.
    atın fava.

boş muhabbettir.
  • hayatım boyunca ak partiye oy vermedim ama artık oyum ak partiye.
    laf anlamayana laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor, biraz da siz uğraşın.
  • vaktiyle işbirlikçi, hain, gayrimilli* vs. etiketlediğiniz karşı kamptan biri olarak;
    hayır dayı, karşılığını 'tam' olarak almadın daha. sadece bir fikrin var artık.

• ilk seçimde yeniden akp ye oy verecek akpli seçmen beyanıdır.
  • bu tür söylemler her seçim öncesi çıkıp seküler tayfayı heyecenlandırıyor. 8 sene önce tarihi tekel işçileri direnişiolduğunda direnişçilerden birisi de benzer şeyleri söylemişti: https://vimeo.com/10063764 (işin komiği hem ak parti üyesi hem de zaman gazetesi abonesi olan işçi, zaman gazetesi hükümeti koruyup işçiler hakkında yalan haber yaptığı için aboneliğini iptal ettirdiğini söylüyor. bugün bu işçi ak parti'den de önce bu yanlıştan geçmiş bile olsa içeri alınsa, khk ile işsiz bırakılsa hiçbirimiz şaşırmaz)

bunlara güvenip hükümet yıkılacak hülyalarına girmeyin. hatta bu insanların ezici çoğunluğu hükümet tarafından iş ya da başka bir mevkii ile ödüllendirilirse birden dönecekler. hayır bu ak partililerin omurgasızlığı değil. bu işçi sınıfının nasıl çalıştığının yanıtıdır. işçi sınıfı, onları gaza getirmeye çalışan solcular gibi belli ideallere sarılmazlar, biraz daha fazla maaşa, ya da vatan millet edebiyatına tav olurlar.

seçimler geldiğinde de aman bizim işimize zarar gelnmesin diye mevcur iktidarlara bu işçi takımından destek gelecek. siz de avucunuzu yalayacaksınız.
  • ülke yıkılsa umrunda olmayacak kişilerin, dün yedikleri hurmaların bugün götlerini tırmalamasından mütevellit isyanlarıdır. bunlar ancak böyle olan kendi ceplerine olunca isyan eder. çok değil, 5 ay önce aynı sözleri söyleyen bizleri vatan haini ilan ediyordu bu tipler.
  • valla karşılığı bu.2002 den beri karşılığı bağıra çağıra bu ama yıllarca sistem size çalışıyor diye,sizin gibi düşünmeyeni,sizin için hak arayanı dışlayıp durdunuz.ulan daha da beter olun diye derinden derinden haykırıyorum ama hepimiz bu toprağın parçasıyız.o yüzden iyi uyanışlar olsun.hepinize.ama az daha çabuk uyanın be.
  • ulkenin agzina sicilirken sesini cikarmayan ama faturasi yuksek geldigi icin aniran ex-gotkili beyani, yine de guzel haber elbette, ama soylemeden edemeyecegim;
    (bkz: mustahak)
  • eğer pişman oldukları ya da gerçekten protesto etmek için bu eylemleri yaptıklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

burada tek amaç var o da "bakın ben size oy verdim, zararımı karşılayın ki yine oy
    vereyim" demek. mart seçimlerinde yine oy verecekler. çünkü güç onlara bir şekilde göstermelik de olsa yardım edecek, ağızlarına bir parmak bal çalacaktır.
hesabın var mı? giriş yap